Nala BA
21.03.14,08:43
Dobrý deň,

chcela by som vedieť či je možné, aby mi niekto z mBank v utorok poslal poobede peniaze a v piatok, teda dnes to ešte na svojom účte v SLSP nemám?! Čislo učtu je spravne..ani sviatok nie je.. Ďakujem za odpoveď
ivka70
21.03.14,07:53
Od 1.2. trvaju aj medzibankove prevody max. 1 den, lebo SEPA :)
Over si to v SLSP aj telefonicky a vyziadaj si od odosielatela vypis casti uctu, kde je tvoja platba ....
Nala BA
21.03.14,08:03
Ďakujem Ivka za radu. Zavolam teda do banky a vyžiadam čast vypisu.
karakul
21.03.14,08:07
... no asi v SLSP ešte celkom nefunguje medzibankový SEPA systém.
SIPO mi desiatky rokov odchádzalo inkasom 15. dňa, teraz v marci ani 20-ho nebol uskutočnený prevod... po telefonáte na SIPO mi povedali, že sú "nejaké" problémy.
Nala BA
21.03.14,08:16
Karakul - ale aj tak by to trvalo uz nejak dlho, nie? Ved to je uz treti den..a aj volakedy prevod trval max. 2 dni ak si dobre pamatam.
Chobot
21.03.14,09:59
A odosielateľ skutočne urobil prevod z mBanky v utorok? Lebo vieš, ľudia sú rôzni, nasľubujú a skutek utek.

Ak to urobil v utorok poobede, a poobede znamená u odosielateľa večer 19:00, tak do medzibankového platobného systému sa to dostane v stredu a ty by ti to mala na účte vo štvrtok. A vyýpis máš dnes.
Nala BA
21.03.14,11:06
Tak, uz mam potvrdene, ze to odoslal a ma to aj vo vypise, aj cislo je sppravne ale ja to na ucte nemam. Nerozumiem.
ivka70
21.03.14,15:57
A co na to SLSP?
misoft
21.03.14,16:01
@karakul - problémy neboli v SLSP - ale na pošte. Mňa toto postihlo pred mesiacom. SIPO neodišlo - pretože pošta "nevedela" identifikovať IBAN! Takže som musel zadávať v banke a starým spôsobom.
@Nala BA - pokiaľ máš potvrdenie o odoslaní financií (výpis odosielateľa), máš správne číslo IBAN a financie doteraz nemáš na účte - podať banke sťažnosť a reklamáciu z dôvodu nepripísania financií na účet. Treba spomenúť nariadenie EU o medzibankových prevodoch (nebudem hľadať - Google nájde). Taktiež podať podnet NBS http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/dohlad-nad-financnym-sprostredkovanim-a-financnym-poradenstvom/technicka-a-organizacna-pripravenost/organizacna-pripravenost/vybavovanie-staznosti a popísať celý príbeh. Oni si na to posvietia.