misurka
31.03.06,09:12
Prosím Vás, ktorý deň je dňom dodania služby pri službe pre zahran. odberateľa?

Konkrétny prípad:

Belgic. spoločnosť dodáva na základe dodacieho listu materiál, ktorý ja spracúvam a toto spracovanie mu potom faktúrujem ako službu, kedy daň. povinnosť je prenesená na príjemcu služby - teda belgic. spoločnosť - nevchádza mi to do daňového priznania k DPH.
Ktorý deň sa pri takejto faktúre považuje za deň dodania služby - je to deň vyhotovenia faktúry alebo deň dodania služby, t.j. deň keď môže belg. spoločnosť nakladať s týmto majetkom ako vlastník????


Prosím, je to veľmi súrne.

ĎAKUJEM
Marianna01
31.03.06,15:00
Prečítaj si §72 zákona o DPH
Vyberám:
§73
(1)Pri dodaní služby, pri ktorej vzniká povinnosť platiť daň zákazníkovi v inom členskom štáte, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. ... aj v prípade, ak je platba prijatá predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od dodania služby alebo prijatia platby.

Z toho vyplýva presne to isté, ako pri vystvovaní faktúr aj tuzemským odberateľom - vystavíš faktúru s dátumom, čo bolo prv. Ak Ti zaplatil prvého, ale dokončila si službu až dvadsiateho - Ty musíš fa vystaviť najneskôr pätnásteho. Ak nebola platba, vystaviš s dátum dvadsiateho, najneskôr do piateho nasl. mesiaca.
ALBO
01.04.06,13:45
Prosím Vás, ktorý deň je dňom dodania služby pri službe pre zahran. odberateľa?

Konkrétny prípad:

Belgic. spoločnosť dodáva na základe dodacieho listu materiál, ktorý ja spracúvam a toto spracovanie mu potom faktúrujem ako službu, kedy daň. povinnosť je prenesená na príjemcu služby - teda belgic. spoločnosť - nevchádza mi to do daňového priznania k DPH.
Ktorý deň sa pri takejto faktúre považuje za deň dodania služby - je to deň vyhotovenia faktúry alebo deň dodania služby, t.j. deň keď môže belg. spoločnosť nakladať s týmto majetkom ako vlastník????


Prosím, je to veľmi súrne

ĎAKUJEM
Asi konáte podľa§ 8/4/f). Takže premiestňovanie tovaru nie je v tomto prípade zdaňované a myslím si, že bg, sp. je vlastník stále(nie ako píšete), vy len pridáte nejakú hodnotu na jej tovar svojou službou. Deň dodania je deň, kedy ste službu vykonali, pretože vy budete fakturovať len tú službu podľa 15/6 a následne 16/7 , lebo to vyveziete platiteľovi.
DP pri vzniká keď je dodaná podľa 19/2 prvá veta.Dodaná, znamená vykonaná a dodaná(pozorešte na platby vopred) . To, že deň DP pre slováka pri reverse charge je deň vystavenia to je už iná informácia.Podľa § 73 máte na Fa uviesť deň dodania(vykonania) a deň vyhotovenia .
misurka
05.04.06,06:07
To znamená, že ak:

takýto spracovaný materiál odošlem napr.1.4.2006 na základe dod. listu do belgicka a faktúru vystavím napr. 5.4.2006, tak na faktúre uvediem obidva dátumy???
Pretože pri dodávaní tovaru podľa §43 sa mi dátum dodania zhoduje s dátumom vystavenia faktúry./§19 ods.8 písm. b/

Asi konáte podľa§ 8/4/f). Takže premiestňovanie tovaru nie je v tomto prípade zdaňované a myslím si, že bg, sp. je vlastník stále(nie ako píšete), vy len pridáte nejakú hodnotu na jej tovar svojou službou. Deň dodania je deň, kedy ste službu vykonali, pretože vy budete fakturovať len tú službu podľa 15/6 a následne 16/7 , lebo to vyveziete platiteľovi.
DP pri vzniká keď je dodaná podľa 19/2 prvá veta.Dodaná, znamená vykonaná a dodaná(pozorešte na platby vopred) . To, že deň DP pre slováka pri reverse charge je deň vystavenia to je už iná informácia.Podľa § 73 máte na Fa uviesť deň dodania(vykonania) a deň vyhotovenia .
ALBO
05.04.06,06:54
To znamená, že ak:

takýto spracovaný materiál odošlem napr.1.4.2006 na základe dod. listu do belgicka a faktúru vystavím napr. 5.4.2006, tak na faktúre uvediem obidva dátumy???
Pretože pri dodávaní tovaru podľa §43 sa mi dátum dodania zhoduje s dátumom vystavenia faktúry./§19 ods.8 písm. b/

Podľa mňa vy s § 43 a 19/8 nemáte nič, lebo vy nedodávate tovar.Podľa § 8/4/f sa to čo vy robíte (premiestňujete tovar belgičana) nepovažuje za dodanie tovaru. Vy fakturujete službu, a vy musíte mať v zmluve dohodnuté za akých podmienok ju môžete fakturovať a kedy je služba dodaná. Môže byť napr., že máte dohodu, že po spracovaní celej várky a jej odoslaní vyfakturujete sumu.... No potom deň dodania služby je deň odoslania. napr. 1,4. a keď to vystavíte 10.4. tak deň vystavenia je 10,4,.(na fa uvediete tieto dva dátumy)
Možete to mať tak, že vám dodajú veľa kusov a vy máte fakturovať vždy mesačne, čo spracujete. Potom deň dodania je vždy "31",b.m., vystavené može byť napr. vždy desiateho nasledujúceho mesiaca. atĎ. Závisí od fakturácie dohodnutej v zmluve.
Ale treba si uvedomiť že nejde o dodanie tovaru ale len o fakturáciu služby, takže stanoviť deň DP podľa pravidiel pre službu.