vaja
31.03.06,09:24
prosím o rpomoc:do daňového priznania nahlasujem auto na lízing - jednoduché účtovníctvo, neplatca dph? súrne.ďakujem.
emily
31.03.06,07:25
prosím o rpomoc:do daňového priznania nahlasujem auto na lízing - jednoduché účtovníctvo, neplatca dph? súrne.ďakujem.
A aká je otázka?
Dada
31.03.06,07:28
Ten lízing by už mal byť zaúčtovaný vo výdavkoch, ktoré máš uvedené v daňovom priznaní.
vaja
31.03.06,07:29
Chcem sa opýtať, kde v DP sa mi objaví? Môj majetok to ešte nie je. V záväzkoch? Vďaka.
vaja
31.03.06,07:30
V odpisoch ho mám.
lenka397
31.03.06,07:59
Od roku 2004 za menil zákon, takže tvoj majetok to už je. Do výkazu o majetku a záväzkov do kolonky DHM dáš obstarávaciu cenu auta bez DPH + spracovateľský poplatok bez DPH upravený o sumu odpisu za rok 2005. (zostatková cena). A do záväzkov dáš všetky budúce splátky. A čo sa týka už zaplatených splátok, VOZD sú len tieto časti splátky - daň, nájom za auto a havarijné poistenie, VNZD je výnos lízongovky. A koncoročný odpis dáš cez uzávierkovú operáciu ako VOZD. Dúfam, že som sa nikde nesekla.
vaja
31.03.06,08:55
Veľmi pekne ďakujem. Pekný deň.
ewap
31.03.06,09:55
Od roku 2004 za menil zákon, takže tvoj majetok to už je. Do výkazu o majetku a záväzkov do kolonky DHM dáš obstarávaciu cenu auta bez DPH + spracovateľský poplatok bez DPH upravený o sumu odpisu za rok 2005. (zostatková cena). A do záväzkov dáš všetky budúce splátky. A čo sa týka už zaplatených splátok, VOZD sú len tieto časti splátky - daň, nájom za auto a havarijné poistenie, VNZD je výnos lízongovky. A koncoročný odpis dáš cez uzávierkovú operáciu ako VOZD. Dúfam, že som sa nikde nesekla.


Ako to bude u platcu DPH? Ďakujem
lenka397
31.03.06,10:13
Tým som si nie celkom istá, viem len, že ak si auto kúpila v hotovosti, obstarávacou cenou je cena bez DPH+ spracovateľský poplatok bez DPH. Ale ak je auto na lízing, tak OC je cena bez DPH vždy, či ide o platcu alebo nie. Ďalší postup by mal byť rovnaký. Ale to si ešte over, nemám skúsenosti ako to funguje pri platcoch DPH. Podľa môjho skromného názoru pre hmotný majetok obstaraný na lízing, platia rovnaké pravidlá bez ohľadu na to, či platca si, alebo nie.