katkasabka
31.03.06,10:23
Ja viem ze uz je na to dost neskoro, ale az teraz mi došli papiere od pracovnika z ČR.
ak mam na jeho potvrdeni o zdan. príjmov z Čiech v r. 14 - "Ročné zúčtovanie záloh a daňového zvýhodnenia bolo prevedené s týmto výsledkom.- preplatok vo výške 5 865,-Kč , bude vrátený 4.4.2006"
kde to mam dať ja a mám to vôbec nejako zahrnúť do jeho DP v SR?
prosim o pomoc
dakujem
KvetkaK
31.03.06,08:25
Myslim ze ty to nikde neuvadzas.Iba jeho prijmy, poistne a kolko bolo zrazenej dane. Mozno sa este niekto k tomu vyjadri.
katkasabka
31.03.06,08:45
Dakujem, uz to mam hotove len som nevedela co s tym riadkom:)
naozaj vdaka
Johanka
31.03.06,08:47
Myslim ze ty to nikde neuvadzas.Iba jeho prijmy, poistne a kolko bolo zrazenej dane. Mozno sa este niekto k tomu vyjadri.
Kvetka, prečítaj si témy okolo zdaňovania príjmov z ČR, zíde sa Ti k budúcemu roku ;) .
Johanka
31.03.06,08:47
Ja viem ze uz je na to dost neskoro, ale az teraz mi došli papiere od pracovnika z ČR.
ak mam na jeho potvrdeni o zdan. príjmov z Čiech v r. 14 - "Ročné zúčtovanie záloh a daňového zvýhodnenia bolo prevedené s týmto výsledkom.- preplatok vo výške 5 865,-Kč , bude vrátený 4.4.2006"
kde to mam dať ja a mám to vôbec nejako zahrnúť do jeho DP v SR?
prosim o pomoc
dakujem
S ČR je zápočet dane, do DP to rozhodne zahrnúť musíš.
katkasabka
31.03.06,10:14
A ako Johanka. prosim pomoz mi.
KvetkaK
31.03.06,10:52
Johanka ja rozumiem ze je zapocet dani. Ale ak mu oni robili rocne zuctovanie, tak to uz nema nic spolocne s DP u nas, alebo sa naozaj mylim?
Johanka
31.03.06,12:47
Ak má tento daňovník trvalý pobyt v SR, zdaňuje v SR tzv. celosvetové príjmy. Takže musí uviesť v slovenskom DP ak príjmy z ČR. Daň zaplatená v ČR sa mu započíta na daňovú povinnosť v SR. Výška započítanej dane závisí od pomeru príjmov vo zdrojov v zahraničí (ČR) k celkovým príjmom.
Už sa cítim ako opakovací papagáj, lebo toto čo som napísala, opakujem asi stý raz :D . Preto som chcela, aby si si najprv prečítala všetky témy okolo zdaňovania v zahraničí, tých mojich úvodných pár viet z tohto príspevku je tam vysvetlených zoširoka aj z názornými príkladmi ;) .