vlado.porada
22.03.14,20:56
Dobry vecer. Chcem lepit obklad (kamen) na stenu. No nie na celu. Ako mam urobit ukoncenie? Lebo vlastne pri pohlade z boku na stenu uvidim bocnu stranu kamenov, skaru a mozno aj lepidlo. Su nejake ukoncovacie listy? Resp. ukoncovacie kamene s upravenou bocnou stranou? Dakujem.
buchač
22.03.14,20:44
Kameň štýlu s ukončením bočnej strany ???
Ta si ako predstavuješ ?

Skôr by sa dalo uvažovať nad niečím takým , ako sú schody ...dúfam , že ma chápeš ...na čelnú stranu veľký kameň a na zakrytie lepidla nejaké pásiky z kameňa .
No na toto budeš potrebovať kvalitný kameň a pevnú ( presnú ) ruku .
Neverím veľmi , že ako laik to zvládneš .
...a ozaj , spotreba kameňa je v tomto prípade dosť veľká .... ;)

Ak dáš na plochu tie kamene a poihráš sa so špárovaním a aj tým bokom , tak to bude vyzerať oveľa krajšie a aj prirodzenejšie ...

Ja sa idem robiť podľa tejto inšpirácie ..
http://img.janforman.com/th/encoreflexburnebencierny7kft.jpg (http://img.janforman.com/encoreflexburnebencierny7kft.jpg)
lapejko
22.03.14,20:56
aký formát kameňa?Lebo takýto sa dá takto...

hrubý akože štiepaný kameň sa môže rezať aj do uhla, stále však z toho kusa, ktorým sa končí roh:
lujza.j
22.03.14,21:27
on to asi myslel, že kamen dal napríklad do stredu niektorej steny v zvolenej šírke....a ten kraj je taký neukončený...
buchač
22.03.14,22:00
Ja som to aj tak pochopil ...

Len či nakoniec pôjde aj o ten kameň a nie o nejaký obklad pravidelných rozmerov ...

Lebo kameň je jedno a obklad je niečo iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) ...
lujza.j
22.03.14,22:09
moj brácho to má na stene a ide mu to druzgnúť...umelý kameň....
buchač
23.03.14,07:13
Umelovina je umelovina ...
Je úplne jedno , či je to kameň alebo prsia a či pery ...

Niet nad prírodný pôvod...;)
vlado.porada
23.03.14,07:56
Ospravedlnujem sa za nepresnost. Lepit chcem nie kamen (okruhliaky), ale "cosi", co sa tvari ako kamen. Rozmery su rovnake, ma to obdlznikovy tvar ale na tych obdlznikoch je imitacia ako keby nalepených pasikov. Keby ze su to klasicke obkladacky, nemam problem. Ako napisala lujza.j pri takom polozeni na stenu by som ukoncenie urobil bud listou alebo nejakym vytmelenim spary. No mnou mysleny kamen ma ako keby 3D strukturu, t.z. ze pri pohlade zboku nie je rovnako hruby, pretoze je na nom imitacia nalepených pasikov rôznej hrubky. No a v takom to pripade nemôzem pouzit ukoncovaciu listu rovnakej hrubky, lebo kdesi bude kamen utopeny a kdesi bude vytrcat.
lapejko
23.03.14,08:04
nepadne to preto, že je to umelý kameň, ale pre spôsob a materiál lepenia...napr. žiadny obklad sa nelepí na omietku a už vôbec nie na maľovku...
buchač
23.03.14,08:16
Radšej nadrb obkladačky ...bude to krajšie vyzerať ....

Hento vyššie je ...oné ..." škaredé " je slušný výraz ...:D :D :D
lujza.j
23.03.14,08:33
ved ja nie preto že to je umelina....ale ako to ukotvil....dával tam aj nejakú sieťku....
vlado.porada
23.03.14,08:51
Pridal som obrazok. Ciernou je znazornena plocha, kde bude "kamen". Cervenou je vyznacene ukoncenie. Vie niekto, ako na to?
vlado.porada
23.03.14,08:59
A este pre lepsiu predstavivost je tam obrazok "kamena". Vdaka za rady.
buchač
23.03.14,09:41
Vlado , keď už ideš dávať ten kameň na tú plochu , nuž ja by som asi podumal nad tým , že by som šiel prípadne s obkladom aj do toho výklenku pod oknom - na tú malú ( bočnú ) stenu .
Zakryješ ten roh kameňom , takže žiadna ozdobná a ani iná lišta nebude potrebná a pod oknom v tom kúte nebude nič vidno .

Ale najlepšie bude , ak si to vyskúšaš na nečisto - priložíš pár tých kamenných pásikov a uvidíš vizualizáciu v reále .
vlado.porada
23.03.14,10:01
Hej, ma to svoju logiku. No kedze hrubka "kamena" je rôzna, tak to na vonkajsom rohu bude vyzerat trocha strapato. Musel by som davat rovnaky prierez kamena k rovnakemu prierezu. A to neviem ci dosiahnem, nakolko kamen je rôzne tvarovany. No nevadi. Nieco vymyslim. Dakujem Ti za rady.
buchač
23.03.14,10:25
Ešte rada na záver .

Pokiaľ si ešte s kameňom nerobil , tak sa radšej o to ani nepokúšaj .
Ono je lepšie raz ( na vlastné oči ) vidieť , ako o tom čítať alebo počúvať .

Mne robil s kameňom majster , takže som videl , o čom to je ...;)
lapejko
23.03.14,13:47
na fotkách je prírodný kameň štiepaný a v duhom prípade leštené kúsky na sieťke ako mozaika.