monika-s
31.03.06,11:11
Ako je to prosím s človekom, ktorí nie je nikde evidovaný. Keď na neho uzatvorím dohodu o vykonaní práce, je nejako obmedzená jej výška? Ide mi predovšetkým o odvody do ZP.

Niekde som čítala, že ak zarobí viac ako 1/2 min mzdy, musí si urobiť ročné zúčtovanie poistného a teda doplatiť ZP.
Jela.
04.04.06,11:49
Vyska zarobku na DoVP nie je nijako obmedzena. Je obmedzena iba hodinovo, max. 300 hod. u jedneho zamestnavatela v jednom roku. Co sa tyka ZP, to co pises, sa tyka pracovnikov na dohody studentov a dochodcov, resp. za koho plati ZP stat. Dobrovolne nezamestnany si plati ZP sam. DoVP nezaklada ucast na poistnom.
mmia
04.04.06,12:53
nie je to nahodu 300 hodin za rok u vsetkych zamestnavatelov spolu??
Tweety
04.04.06,12:54
nie je to nahodu 300 hodin za rok u vsetkych zamestnavatelov spolu?? Na jedného zamestnávateľa na jeden rok:cool:.
Jozef Mihál
04.04.06,12:57
Niekde som čítala, že ak zarobí viac ako 1/2 min mzdy, musí si urobiť ročné zúčtovanie poistného a teda doplatiť ZP.

Ak ten človek je tzv. "dobrovoľne nezamestnaný", tj. nie je poistenec štátu, platí si sám preddavky na zdravotné poistenie 634 Sk mesačne, tak ak zarobí na dohody viac ako úhrn súm 3450 Sk za každý mesiac, musí si sám podať ročné zúčtovanie poistného a doplatiť poistné.