rastr
23.03.14,16:55
Zdravím, prevádzkujem eshop (http://www.porada.sk/eshop#__AUTOKW) (sám ako živnostník...k údajom nemá okrem mňa prístup nikto iný)...prevádzkujem ho cez Webareal (sprostredkovateľ)...s Webarealom som spísal Zmluvu o poverení sprostredkovateľa IS...údaje,kt. od zákazníka pýtam sú Meno Priezvisko, dodacia adresa, Telefón, Email....neviem čo mám spraviť ďaľej...viem, že nie všetci sa musia zaregistrovať na úrad o ochrane...či si mám dať niečo do obch. podmienok o ochrane os. údajov alebo aj spraviť nejakú bezečnostnú smernicu...čítal som, že registrovať na úrad majú povinnosť len tí, ktorí nemajú poverenú osobu na spracovanie údajov....


ak by mi vedel niekto poradiť, bol by som vďačný...
OOU.sk
03.04.14,20:43
Registrácia na úrade je potrebná:
Z internetovej stránky ÚOOÚSR: Informačný systém osobných údajov e – shop podlieha registračnej povinnosti na základe § 34 ods. 1 zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ak prevádzkovateľ nemá písomne poverenú zodpovednú osobu. V prípade, že má poverenú zodpovednú osobu je potrebné o ňom viesť iba evidenciu. Evidenčný list prevádzkovateľ úradu nezasiela, necháva si ho u seba.
Zodpovednú osobu podľa § 23 zákona o ochrane osobných údajov podľa opisu svojej situácie nemáte.
- ak prezident podpíše nedávnoschválenu novelu tak sa registrácia premenuje na oznámenie informačného systému

Bezpečnostná smernica je tiež potrebná:
Osobné údaje (s výnimkou osobitných kategórií) spracúvate v informačnom systéme prepojenom na internet (19 ods.2 zákona o ochrane osobných údajov).
- ak prezident podpíše nedávnoschválenu novelu tak bude táto povinnosť zrušená.

Do obchodných podmienok je potrebné vložiť ustanovenie o spracúvaní osobných údajov. Toto sa nezmení ani, keď nadobudne novela účinnosť.