terry
31.03.06,11:40
Dobrý deň,

môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem :)
Dada
31.03.06,09:42
Banka má určite zahraničný príkaz na úhradu, kde si vypíšeš všetko podľa predtlače, z účtu ti odídu SKK a na zahraničný účet prídu EURá.
Tweety
31.03.06,09:44
Dobrý deň,

môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem :)
Cez domácu banku:do zahraničného PP,voľba účtu SKK, mena EUR a počet..
Zita5
31.03.06,09:48
Dobrý deň,

môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem :)

Teraz sa už dá uhradiť aj zo slovenskej meny fa v eurách .Nemusíš robiť prevod na euro účet , treba zájsť do banky , zober so sebou fa a dohodni sa a tam na mieste si vypíš úhradu .
Chobot
31.03.06,10:40
Dobrý deň,

môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem :)

Poplatky budú v závislosti od tho, či si FO, malý podnikateľ alebo veľký podnikateľ. Pre orintáciu tu máš poplatky za zahran. platby pre malých podnikateľov v TB:

) zahraničný prevodný príkaz v pobočke:

suma platby alebo ekvivalent poplatok
od 0,- Sk do 100 000,- Sk 400,- Sk
od 100 000,01 Sk do 500 000,- Sk 700,- Sk
od 500 000,01 Sk do 1 000 000,- Sk 1000,- Sk
od 1 000 000,01 Sk 1 300,- Sk

b) zahraničný prevodný príkaz cez Internet banking a Telebanking:

suma platby alebo ekvivalent poplatok
od 0,- Sk do 100 000,- Sk 300,- Sk
od 100 000,01 Sk do 500 000,-Sk 600,- Sk
od 500 000,01 Sk do 1 000 000,- Sk 900,- Sk
od 1 000 000,01 Sk 1 200,- Sk
jeso
31.03.06,15:12
v banke vypíšeš zahraničný príkaz k úhrade - zo svojho korunového účtu
potrebuješ vedieť IBAN kód a Swift kód toho komu sú peniaze určené + presnú adresu jeho banky v zahraničí ...
lyssetka
18.10.08,19:42
Zdravim....ja by som mala podobny problem...chystam sa pracovat do zahranicia (na dlhsiu dobu), presnejsie do Anglicka - do Londyna a mam nasledovny problem....mam vytvoreny ucet v sl.sporitelni a chcela by som vediet, co bude pre mna najvyhodnejsie....ak si necham od britskeho zamestnavatela posielat peniaze na moj slovensky ucet, ale tu sa plati potom aj za vybery slovenskou kartou v zahranici...alebo si mam zriadit ucet tam, ale co potom ked sa vratim na slovensko???

Proste aby som co najviac usetrila :)

Za odpoved velmi pekne dakujem :-*
Chobot
18.10.08,20:25
Zdravim....ja by som mala podobny problem...chystam sa pracovat do zahranicia (na dlhsiu dobu), presnejsie do Anglicka - do Londyna a mam nasledovny problem....mam vytvoreny ucet v sl.sporitelni a chcela by som vediet, co bude pre mna najvyhodnejsie....ak si necham od britskeho zamestnavatela posielat peniaze na moj slovensky ucet, ale tu sa plati potom aj za vybery slovenskou kartou v zahranici...alebo si mam zriadit ucet tam, ale co potom ked sa vratim na slovensko???

Proste aby som co najviac usetrila :)

Za odpoved velmi pekne dakujem :-*

Najviac ušetríš, keď peniaze budeš držať v hotovosti pod vankúšom, Kažedá "sranda" niečo stojí, ale výhodnejšie je mať v lokálnej banke nejaký lacnejší účet a ten používať a až po skončení pobytu si zostatok na účte nechať previesť na svoj účet doma. Používať účet v SK banke v zahraničí by ťa vyšlo dosť draho - všetky prevoďáky, ktoré by si zadala cez internetbanking v prospech príjemcu v GB by boli ako zahraničné platby.Aj hovotostné výbery by si mala spoplatnené cca sumou 200 SKK.
kukenx
08.01.09,09:04
Dobry den.
Potreboval by som poradit ako sa daju poslat peniaze z UK na SK/CZ.Mam totiz HSBC banku.

Dakujem
Chobot
08.01.09,09:32
Dobry den.
Potreboval by som poradit ako sa daju poslat peniaze z UK na SK/CZ.Mam totiz HSBC banku.

Dakujem

Celkom jednoducho - choď do HSBC banky v GB, povedz, že chceš urobiť prevod na Slovensko (transfer), vyplníš prevodný príkaz, kde uvedieš svoj účet, svoju banku a oni urobia prevod.

Ak to prevedieš na EUR účet, tak tvoja banka ti zamení automaticky peniaze z GBP na EUR.

Len treba rátať s tým, že sú s tým spojené poplatky, banka ti povie, koľko to bude cca stáť.

Najlacnejšie je zobrať cash a priniesť si ju so sebou na Slovensko.
kukenx
08.01.09,10:33
No ja by som to naj cez internet.Da sa to?Pozeral som v spravach ze by tie poplatky mali byt nizsie od 1.1.2009.Je na tom nieco pravdy?
Chobot
08.01.09,11:06
No ja by som to naj cez internet.Da sa to?Pozeral som v spravach ze by tie poplatky mali byt nizsie od 1.1.2009.Je na tom nieco pravdy?

Aby si mohol realizovať platby cez internet, musíš mať aktivovaný internetbanking v tej banke (HSBC). Bez toho môžeš po internete len surfovať, ale nie nakladať so svojimi peniazmi.

Alebo ak máš platobnú kartu vydanú v tej svojej banke, môžeš tu ňou platiť a tak postupne čerpať tie peniaze.

A poplatky sa týkajú slovenska, nie UK. Tam sa riadia vlastnými poplatkami. Pozri si sadzobník svojej banky.
mari.7
30.06.11,08:57
ja posielam penize z UK cez opaltransfer a som spokojna s ich sluzbami. je to jednoduche, trva to 2 dni a maju nizke poplatky takze odporucam
srska
30.06.11,08:58
ja posielam penize z UK cez opaltransfer a som spokojna s ich sluzbami. je to jednoduche, trva to 2 dni a maju nizke poplatky takze odporucam
čo je nízky poplatok?
mari.7
30.06.11,09:06
poplatok je 3 libry bez ohladu na vysku sumy prevodu
srska
30.06.11,09:40
poplatok je 3 libry bez ohladu na vysku sumy prevodu
a koľko je poplatok za prevod z tvojho účtu na účet Opal Transfer Ltd v BARCLAYS Bank?
mari.7
30.06.11,12:30
z uctu vedeneho v UK je to zadarmo
Miri Slinova
11.04.12,11:17
My tiez posielame cez Opal Transfer.
Najsor sme posielali cez banku (strasne predrazene) potom sme niesli peniaze domov v cashi. Si vies predstavit tie nervy. Teraz cez Opal to posleme a ked prideme domov tak su na ucte. A dokonca je lepsi kurz ako ked by sme menili doma.
Niektori to robia cez kartu ale to si potom nemozes naraz vsetko vyberat a zase kazdy den vybrat cast a ist s tym do banky,...
Cez Opal je to super :)