willma
31.03.06,12:03
Začnem optimisticky.
Mojou vlastnou blbosťou som sa dostala koncov roka 2004 do nepríjemných problémov. Našťastie sa mi vzápätí podarilo zamestnať a začala som spokojne spávať, veď mám pravidelný príjem tak čo. Spokojné spaní odešlo, pri mojej žiadosti o potvrdenie príjmu pre bankový úver, zamestnávateľ takéto niečo nepozná nedá a hotovo. Poraďte ako z toho von so cťou a zároveň zachovaním si zamestnania, ktoré až na tento problém je v podstate celkom fajn. Existuje nejaký právny predpis o ktorý by som sa mohla oprieť alebo mi nezostáva iné len v tichosti trpieť a obávať sa straty bytu, nakoľko záväzok z roka 2004 už pomaly nie som schopná splácať. Vivat nebankovky:mad: :mad: :mad:

janaGT
31.03.06,10:06
Dobre som pochopila, že ti zamestnávateľ nechce dať potvrdenie o príjme?
Tweety
31.03.06,10:08
Začnem optimisticky.
Mojou vlastnou blbosťou som sa dostala koncov roka 2004 do nepríjemných problémov. Našťastie sa mi vzápätí podarilo zamestnať a začala som spokojne spávať, veď mám pravidelný príjem tak čo. Spokojné spaní odešlo, pri mojej žiadosti o potvrdenie príjmu pre bankový úver, zamestnávateľ takéto niečo nepozná nedá a hotovo. Poraďte ako z toho von so cťou a zároveň zachovaním si zamestnania, ktoré až na tento problém je v podstate celkom fajn. Existuje nejaký právny predpis o ktorý by som sa mohla oprieť alebo mi nezostáva iné len v tichosti trpieť a obávať sa straty bytu, nakoľko záväzok z roka 2004 už pomaly nie som schopná splácať. Vivat nebankovky:mad: :mad: :mad:


Podľa § 75 ZP zamestnávateľ môže podávať aj iné informácie o zamestnaní, ale len so súshlasom zamestnanca.
willma
31.03.06,10:30



Dobre som pochopila, že ti zamestnávateľ nechce dať potvrdenie o príjme?
Presne tak
katkaj
31.03.06,10:33
Prosím ťa a čo také tvoj zamestnávateľ nepozná? Nemá evidenciu o tvojich príjmoch?
willma
31.03.06,10:41
Pozná všetko, odvody do piisťovní riadne platí, som riadne všade evidovaná dostávam výpl. pásky mám oficiálnu zmluvu aj oficiálny plat, s ktorým som mimochodom v podstate spokojná čiže žiadne polovica na páske polovica na ruku. Predpokladám, že je v tom len umienenosť a neochota a také sú nepísané pravidlá. Inak sa domnievam, že je s mojou prácou relatívne spokojný - ušetrila som pekných pár tisíc na pokutách ale aj tak si neviem rady. Už som mu aj popravde povedala ohľadom čoho potrebujem to potvrdenie aj tak mi odpovedal, že mám počkať do utorka a sadneme si k tomu s právničkou. Keď mi chce pomôcť vykorčulovať z problému budem len rada, ale mám obavu že zmluva je postavená tak, že nemám šancu ani s najrenomovanejšími právnikmi.
Chobot
31.03.06,10:43
Presne tak


A čo keby si sa skúsila s bankou dohodnúť, ž im predložíš miesto potvrdenia o príjme overené originály výplatných pások, alebo nech si kópie overia oni z originálov? Alebo im predložiť potvrdenie o zúčtovanej dane za minulý rok, to by si hádam mala mať, zamestnávateľ to musí vystaviť.
katkaj
31.03.06,10:46
Pozná všetko, odvody do piisťovní riadne platí, som riadne všade evidovaná dostávam výpl. pásky mám oficiálnu zmluvu aj oficiálny plat, s ktorým som mimochodom v podstate spokojná čiže žiadne polovica na páske polovica na ruku. Predpokladám, že je v tom len umienenosť a neochota a také sú nepísané pravidlá. Inak sa domnievam, že je s mojou prácou relatívne spokojný - ušetrila som pekných pár tisíc na pokutách ale aj tak si neviem rady. Už som mu aj popravde povedala ohľadom čoho potrebujem to potvrdenie aj tak mi odpovedal, že mám počkať do utorka a sadneme si k tomu s právničkou. Keď mi chce pomôcť vykorčulovať z problému budem len rada, ale mám obavu že zmluva je postavená tak, že nemám šancu ani s najrenomovanejšími právnikmi.

Tak pokiaľ máš ten príjem oficiálny a zamestnávateľ si plní všetky svoje povinnosti tak potom už vážne neviem aký môže mať dôvod neposkytnúť ti to potvrdenie.:mee: Ale možno ti chce ten úver poskytnúť zo svojich prostriedkov:) Tak držím palce aby to dobre dopadlo
Ingrid G.
31.03.06,10:50
[quote=willma]
Začnem optimisticky.
Mojou vlastnou blbosťou som sa dostala koncov roka 2004 do nepríjemných problémov. Našťastie sa mi vzápätí podarilo zamestnať a začala som spokojne spávať, veď mám pravidelný príjem tak čo. Spokojné spaní odešlo, pri mojej žiadosti o potvrdenie príjmu pre bankový úver, zamestnávateľ takéto niečo nepozná nedá a hotovo. Poraďte ako z toho von so cťou a zároveň zachovaním si zamestnania, ktoré až na tento problém je v podstate celkom fajn. Existuje nejaký právny predpis o ktorý by som sa mohla oprieť alebo mi nezostáva iné len v tichosti trpieť a obávať sa straty bytu, nakoľko záväzok z roka 2004 už pomaly nie som schopná splácať. Vivat nebankovky:mad: :mad: :mad:


Som v šoku nad prístupom Tvojho zamestnávateľa. Veď zamestnanec pravdepodobne nedostane žiaden úver, ak nepredloží vyplnené tlačivo od zamestnávateľa. Tam má vlastne potvrdený príjem, či nie je zamestnanec v skúšobnej, výpovednej lehote, či je zamestnaný na dobu neurčitú, či nemá zrážky z platu..... Veď takéto tlačivá potvrdzujem ako mzdová účtovníčka veľmi často, zhodou okolností som dnes potvrdzovala dve. A ani ma nenapadlo, že by som zamestnancov poslala preč, síce som si len vzdychla, že práve keď začínam robiť výplaty ma vyrušujú, ale podľa môjho názoru to patrí k mojej práci a zamestnancom som potvrdenie vydala.Z mojej skúsenosti, ak chcú zamestnanci úver, idú do banky, kde im dajú tlačivo, kde si vypíšu osobné údaje, ďalej ja doplním príjem, atď. Možno je problém v tom, že si možno nemala to tlačivo a že nevedeli čo Ti majú potvrdiť. A ešte sa mi stáva, že ak zamestnanec vyplnené tlačivo odovzdá banke, ešte si telefonicky overujú, či som potvrdenie vydala a niekedy si banka ešte pýta opečiatkované výplatné pásky.Nedaj sa, skús ak nemáš tlačivo, stiahni si ho z internetu alebo choď do banky a zamestnávateľa popros o jeho vyplnenie. Držím palce.




willma
31.03.06,10:53
To som už skúšala, predložila som DP FO B za rok 2005 aj to len aby som mala čo najvyšší príjem (čiže prenájom + mzda), výplatné pásky, výpisy z účtu, zmluvu, platový dekrét od 1.1.2006 a neviem ešte čo všetko takže čakám aj na reakciu banky a medzitým sa snažím učlovečiť šéfa.



A čo keby si sa skúsila s bankou dohodnúť, ž im predložíš miesto potvrdenia o prájme overené originály výplatných pások, alebo nech si kópie overia oni z originálov? Alebo im predložiť potvrdenie o zúčtovanej dane za minulý rok, to by si hádam mala mať, zamestnávateľ to musí vystaviť.
willma
31.03.06,10:55
Pre Ingrid
Tlačivo nie je problém - nachystané, vyplnené, len nepotvrdené jednoducho nie je zatiaľ vôľa mzdárka ho poza šéfov chrbát nepotvrdí
Tweety
31.03.06,10:57
Pozri môj príspevok a k tomu príslušný § ZP.
Ingrid G.
31.03.06,10:59
[quote=willma]
To som už skúšala, predložila som DP FO B za rok 2005 aj to len aby som mala čo najvyšší príjem (čiže prenájom + mzda), výplatné pásky, výpisy z účtu, zmluvu, platový dekrét od 1.1.2006 a neviem ešte čo všetko takže čakám aj na reakciu banky a medzitým sa snažím učlovečiť šéfa.

Ešte raz držím palce. Sama som zvedavá, či tieto doklady uspokoja banku, daj mi prosím vedieť (prípadne mi pošli SS). Ako som už písala skôr, tak na potvrdenie vypisujem, či zamestnanec nemá zrážky (exekúcie,...) - to sa síce dá z výplatných pások vyčítať, či si zamestnaná na dobu určitú alebo neurčitú - to by videla pracovníčka banky zo zmluvy, napadá ma - ak by si bola vo výpovednej lehote - to by vlastne banka nemala ako vedieť, ... Každopádne ma veľmi zaujíma, či dá banka úver aj bez potvrdenia.


katkaj
31.03.06,11:02
Myslím že si banke poskytla dostatočne veľa materiálov aby videli tvoje príjmy. teraz je to asi už len na banke. Tak snaď sa to podarí
willma
31.03.06,11:16
V duchu sa modlím, aby to banke stačilo, lebo inak nič moc perspektíva prísť o strechu nad hlavou aj keď suma na vrátenie zďaleka nedosahuje trhovú hodnotu bytu.
willma
31.03.06,11:26
§ som pozrela a v odseku 4 som objavula čarovné slovíčko "môže". Inak myslím, že po dodaní všetkých relevantných dokladov banke asi nemôžem mať problém s uvedením príjmu. Veď len kvôli úveru som dokonca podala aj DP a priznala aj nos mezdi očami a všetko by malo stroskotať len na neochote zamestnávateľa. A keď som správne pochopila ten § nedotýka sa len vydania potvrdení pri skončení pracovného pomeru?



Pozri môj príspevok a k tomu príslušný § ZP.
willma
04.04.06,09:28
:p Mám nové správy: potvrdenie som získala. Pôrod bol proti tomu nič (a to mám dva za sebou). Idem to odniesť do banky a dúfam, že už nebudú chcieť nič a z milým úsmevom mi úver schvália- veď v reklame je to také jednoduché. :D :D :D V druhej chcú vidieť aj LV na byt, ktorý prenajímam, čo však nie je dosť dobre možné nakoľko na ňom figuruje "dobrodinec" :cool: z konca roka 2004. Zabepečili sa dokonale formou zmluvy o zabezpečovacom prevode. Čiže ich nemám v ťarche, ale sú uvedení ako vlastníci. Čakám ešte na správy od dvoch ľudí, ktorí by mi boli ochotní poskytnúť financie na očistenie LV a potom už pohoda a kľudný spánok bez sekery nad hlavou. Aspoň dúfam. Ďakujem za všetky rady a účasť. Dosť mi to pomohlo nezblbnúť.
baninka
04.04.06,09:31
ak si otvoríš zákon o Dani z príjmov-paragraf 39 odstavec 5 tuším - tam sú povinnosti zamestnávateľa-minimálne to ročné zúčtovanie by ti mal vydať a potvrdenie o príjme tak isto....nerozumiem prečo strečkuje.
verím že som sa vyjadrila k téme a že aspoň trošku ti pomôžem.
willma
04.04.06,09:39
Našťastie už dostrečkoval. Z debaty vyplynulo, že nerád dáva potvrdenia na úvery, lebo potom zamestnanci neplatia a ozývajú sa exekútori. Nechápem ale jeho obavu, veď exekúcia je predsa na plat zamestnanca a nie na jeho vlastné financie. Už sa ani nesnažím pochopiť jeho pohnútky. Svojich starostí mám viac než dosť a dúfam, že to už končí.
katkaj
04.04.06,09:46
Našťastie už dostrečkoval. Z debaty vyplynulo, že nerád dáva potvrdenia na úvery, lebo potom zamestnanci neplatia a ozývajú sa exekútori. Nechápem ale jeho obavu, veď exekúcia je predsa na plat zamestnanca a nie na jeho vlastné financie. Už sa ani nesnažím pochopiť jeho pohnútky. Svojich starostí mám viac než dosť a dúfam, že to už končí.

No tak s týmto argumentom si ma zabila:eek: Ale keď niečo niekto nechce tak si asi vymyslí hocijakú hlúposť ako argument. No ale máš to už za sebou tak dúfam,že to uspešne dobojuješ v banke:)
willma
04.04.06,09:53
Ja nerada zabíjam. (okrem vianočného kapra :p ale aj toho ma už pomali zbavuje môj synátor) To sú pravdepodobné myšlienkové pochody môjho šéfa
katkaj
04.04.06,10:00
Ja nerada zabíjam. (okrem vianočného kapra :p ale aj toho ma už pomali zbavuje môj synátor) To sú pravdepodobné myšlienkové pochody môjho šéfa

Tak ale zase potom by sme sa ničomu nečudovali, keby mali šéfovia iné myšlienkové pochody :):)
willma
04.04.06,10:05
No veď to. Teraz už len čakám na reakciu z jednotlivých bánk. Z jednej by mala byť po doložení potvrdenia a z druhej po predložení právne čistého LV. Potom sa už len rozhodnúť, ktorej ponuku prijať.
katkaj
04.04.06,10:13
No veď to. Teraz už len čakám na reakciu z jednotlivých bánk. Z jednej by mala byť po doložení potvrdenia a z druhej po predložení právne čistého LV. Potom sa už len rozhodnúť, ktorej ponuku prijať.

Tak snáď už pôjde všetko hladko :)
willma
04.04.06,10:38
Dúfam aj ja. Výsledok oznámim (keď ma náhodou od radosti neporazí)
willma
09.11.06,11:42
Obnovujem tému a dovoľujem si Vám oznámiť, že konečne som skoro po pol roku získala oficálny úver, vyplatila do poslednej korunky nebankovku a teraz už len čakám na LV od MOJEHO BYTÍKU.
katkaj
09.11.06,11:47
Obnovujem tému a dovoľujem si Vám oznámiť, že konečne som skoro po pol roku získala oficálny úver, vyplatila do poslednej korunky nebankovku a teraz už len čakám na LV od MOJEHO BYTÍKU.

Tak Dani to gratulujem :) Dúfam že už začína to skvelé a ružové obdobie :D a všetko zlé si si už vyčerpala.;)
willma
09.11.06,11:52
Ďakujem, korunky už skoro rozkotúľané, úprava maminho bytu v plnom prúde a môjho taktiež. K 1.12. ide môj opäť do prenájmu oficálne-lebo sa mi to pri posledných nájomníkoch oplatilo-chceli ma udať na daňový.:D
katkaj
09.11.06,11:55
Ďakujem, korunky už skoro rozkotúľané, úprava maminho bytu v plnom prúde a môjho taktiež. K 1.12. ide môj opäť do prenájmu oficálne-lebo sa mi to pri posledných nájomníkoch oplatilo-chceli ma udať na daňový.:D

A prosím ťa teraz si tam daj "normálnych" nájomníkov ;)
willma
09.11.06,12:02
už mám, i keď do nájomníkov nikdy nevidíš. Aj tí predošlí sekali 19 mesiacov relatívne dobrotu a dopadlo to ako dopadlo.:(
L-M
06.11.09,13:28
Pekný deň prajem, súrne by som chcela poprosiť o radu- nemám s tým žiadne skúsenosti- v potvrdení o príjme pre banku- môže byť v príjme aj refundácia zo soc. fondu? Robí to v dvoch mesiacoch spolu asi 10€.
Majú tam aj priem. VZ pre SP za posledné 3 mesiace- tak tam to vidia.

Vopred ďakujem za radu:)
Lucia
Tweety
06.11.09,13:32
Pekný deň prajem, súrne by som chcela poprosiť o radu- nemám s tým žiadne skúsenosti- v potvrdení o príjme pre banku- môže byť v príjme aj refundácia zo soc. fondu? Robí to v dvoch mesiacoch spolu asi 10€.
Majú tam aj priem. VZ pre SP za posledné 3 mesiace- tak tam to vidia.

Vopred ďakujem za radu:)
Lucia
Môže.
L-M
11.01.11,07:54
Dobrý deň , môžem poprosiť o radu, môžem do potvrdenia pre banku o príjme za posledných 12 mesiacov uviesť aj preplatok z RZD?

Ďakujem
L-M
11.01.11,08:52
Dobrý deň , môžem poprosiť o radu, môžem do potvrdenia pre banku o príjme za posledných 12 mesiacov uviesť aj preplatok z RZD?

Ďakujem
posúvam