MartinKir.
24.03.14,16:27
Dobrý deň,

Pred časom sme sa s kamarátom rozhodli založiť si s.r.o. . Zistil som ale, že moji rodičia majú jednu starú s.r.o. ktorá od roku 2003 nemala žiaden obrat a teda sme sa rozhodli prepísať túto "starú" s.r.o. z jedného spoločníka (môj otec) a dvoch konateľov (môj otec a moja mama) na dvoch nových spoločníkov ktorý sú zároveň aj konatelia (ja a môj spoločník (http://www.porada.sk/spolocnik#__AUTOKW)).

Spravili sme zápisnicu z VZ. zmluvu o prevode a vyplnili sme tlačivo ktoré je nato štandardne potrebné.

Požiadali sme správcu dane (http://www.porada.sk/dane#__AUTOKW) o zvolenie k prepisu ktorý nám vyhovel a toto rozhodnutie sme pripojili k žiadosti.

Tiež sme všetky písomnosti notársky overili a pripojili sme kópiu živnostnenského oprávnenia (notársky overenú).

Obchodný register ale odmietol zmenu vykonať z dôvodu menších nezrovnalosti v Zápisnici z V.Z. a Spoločenskej zmluve ( niektoré čísla boli s desatinnou čiarkou a nemali byť a tiež sme spravili chybu v bode prevodu kde sme zabudli dodať ,že aj spoločníctvo starého spoločníka a konatelstvo oboch starých konateľov končí)

Chcem sa opýtať, či písomnosti ktoré som vymenoval stačia na prepis a nevráti mi to OR. znova a čí opravenú zápisnicu a zmluvu musím dať znova notársky overiť.

Dodávam ,že sme samozrejme zaplatili kolok v hodnote 66€ a chcem sa zároveň opýtať či musím tento poplatok znovu zaplatiť.

Za vśetky odpovedi vopred ďakujem.

S pozravom M. Kirňák
Bednarova J
24.03.14,16:02
Je potrebné napísať námietky a upraviť dokumenty presne v súlade s tým, čo vyžadoval obchodný register. Námietky sa podávajú do 8 dní odo dňa doručenia odmietnutia, čo je aj uvedené v poučení. Zápisnica nemusí byť overená, iba ak by ste do nej zakomponovali aj dodatok ku spoločenskej zmluve, ten musí byť overený. Zmluva - spoločenská predpokladám nemusí byť ak ste overovali podpisy na dodatku ku SZ ( ktorý ste asi nevyhotovovali ) a ak nie tak musí. Kolok sa už opäť neplatí.
MartinKir.
24.03.14,16:24
Teda ak podám namietky a priložím k ním pôvodnú SZ. a zápisnicu z VZ. (samozrejme obe opravené ) nemusím ich už dávať overovať ak som k ním nemal žiadne dodatky ? Správne som to pochopil ?

Inak v poučení stojí lehota 15 prac. dní. Neviem či je to všade rovnaké.
Bednarova J
26.03.14,06:27
Ano uz po novele je to 15 dni. V podstate chyby musite opravit zvolanim VZ ( podpisy netreba overovat ) a prijatim dodatku ku SZ ( podpisy sa overia ).