command
24.03.14,17:13
Páni a dámy ako presne postupovať pri výmaze tarchy dozivotneho uzivania po zosnulej. Momentálne nemáme ani umrtny list nakolko ho dostali iný.
buchač
24.03.14,16:33
willma
24.03.14,17:06
Ak Ti nechce ten iný zapožičať úmrtný list, pôjdeš na matriku a tam by Ti ho mali vydať, potom pokračuješ bodmi 2 a 3 od buchača.
command
24.03.14,17:28
Si si isty ze ten vymaz je zadarmo lebo neiktoé z tých odkazov co si dal tam je poplatok 66€ napisany
buchač
24.03.14,18:21
Na 100 % ...

Bol som sa osobne informovať , nakoľko tiež idem rušiť vecné bremeno (http://www.porada.sk/vecne-bremeno#__AUTOKW) .
command
25.03.14,04:34
No super idem vybavit umrtny list a hned to dam zrusit. dik
command
23.04.14,04:59
Nevydaju ti ho ani keby co bol som tam a pani povedala ze to moze vydat len tomu co je napisany v matrike ze preberal telo ci co. a že na odpisanie tarchy by uz vobec nevydali ze by mali problemy aj ked neviem v com mozu byt problemy ked ona mala dozivotné bývanie ktoré sa nededí ciže smrtou zanikaa nema nikto na nu narok. Debilita slovenská inak to neviem nazvať.
buchač
23.04.14,05:09
NEBLÁZNI ....ženskú pošli do péčka a nech Ti predloží nejaké lajstro , na základe čoho tak koná .

Ty napíš žiadosť a daj jej pod nos ...jednu kópiu si nechaj podpísať .

Hlavne si pozri - slovo VÝPIS je dôležité :

Čo potrebujete na matrike

VÝPIS RODNÉHO, SOBÁŠNEHO A ÚMRTNÉHO LISTU
• platný občiansky preukaz alebo cestovný pas (OP nahrádza Potvrdenie o občianskom preukaze, ktoré vydáva OR PZ)
• doklad môže prevziať len osoba, ktorej sa zápis týka, resp. blízki rodinní príbuzní (otec, matka, brat, sestra, deti, manžel, manželka, starí rodičia, opatrovníci - ak majú rozhodnutie súdu o zverení do opatery)
• ak žiadateľ žiada matričný doklad rodinného príslušníka, musí vedieť jeho dátum narodenia, sobáša, alebo úmrtia a taktiež vedieť zdokladovať svoj príbuzenský pomer .

http://www.kosice-city.sk/co-potrebujete-na-matrike/
willma
23.04.14,05:17
mojej mame vydali a to s otcom bola rozvedená - vysvetlila k čomu to potrebuje a nebol problém. Rovnako by ho vydali mne ako dcére.
command
23.04.14,06:12
No a to je ten problem ze nemam ako zdokladovat ze je pribuzna nakolko je to(bola) mojho dedka svagrina, nema zaidne deti, manzela ani nic jej telo aj pohreb vybabovali presne taky isty pribuzny ako sme mi cize svagrinine deti. Ono ide hlavne o to ze ta jej svagrina je nenazrana vsetky peniaze co mala(teta) vsetko im davala len dom s pozemkom predala nam a to vlastne nebol ani cely jej vlastnila iba stvrtinu tu sme jej vyplatili este pred 20rokmi. Ostatný vlastníci nám svoje podiely darovali lebo to boli dedkovi bratia a boli tak dohodnuty. Nám teraz robi problem cokolvek vybavit nakolko aj v stavebnom konani sa ona vyjadrovala. Keby zomrela skor ako bolo vydane rozhodnutie tak ani dom by sme nemohli rekonstruovat.
Chobot
23.04.14,06:44
Tak hádam už len písomne požiadať matriku o vydanie toho úmrtného listu s tým, že popíšeš na aké účely to chceš a priložíš LV, kde je zapísaná ťarcha. Ak je nadriadený tej matrikárky normálny človek, tak hádam ti to lenl dajú.