ZEvina
31.03.06,16:42
Už pred dvomi dňami som si myslela, že mám s DP pokoj, no teraz mi volal jeden môj "známi", či mu nenapíšem čestné prehlásenie. Má živnosť, ale nepodniká už asi 3 roky. Je zamestnaný na PP, požiadal o ročné zúčtovanie dane z príjmu a chce, aby som mu napísala čestné prehlásenie, že nemal žiadny príjem zo živnosti. Treba dať oznámenie, že nemá povinnosť podať DP, čestné prehlásenie, alebo nulové DP, alebo nič?
Stina
31.03.06,15:07
Ak má živnosť , ale túto živnosť nemá pozastavenú , tak by mal podať DP.
rems
31.03.06,15:16
U nás v ČR stačí v tomto případě u FO jenom čestné prohlášení, že neměl ve zdaňovacím období žádné příjmy. Pokud má živnost pozastavenou, nemusí nic. Pokud nemá živnost pozastavenou, stačí to prohlášení, ale ať si dá v tomto případě pozor na živnostenský úřad, u nás za pasivní podnikání dávají docela pěkné pokuty.
ekopo
31.03.06,17:43
Ale zákon o dani z príjmu hovorí aj niečo také, že povinnost DP odpadá ak nie je dosiahnutá suma 43 tis. Nesmie sa jednať o stratu. Podľa mńa by stačilo prehlásenie.
ajobs
31.03.06,17:44
Už pred dvomi dňami som si myslela, že mám s DP pokoj, no teraz mi volal jeden môj "známi", či mu nenapíšem čestné prehlásenie. Má živnosť, ale nepodniká už asi 3 roky. Je zamestnaný na PP, požiadal o ročné zúčtovanie dane z príjmu a chce, aby som mu napísala čestné prehlásenie, že nemal žiadny príjem zo živnosti. Treba dať oznámenie, že nemá povinnosť podať DP, čestné prehlásenie, alebo nulové DP, alebo nič?

Dosť skoro si spomenul.
ekopo
31.03.06,17:51
Mal som 2 prípady, jeden musel podať DP aj keď nulové , druhému prešlo vyhlásenie. No čo dve správkyne = dva názory.
Zita5
31.03.06,18:12
Niekde na porade som čítala , že stačí dať len oznam , že v roku 2005 zo živnosti nedosahoval žiadne príjmy a výdaje .Čiže podľa mňa by stačil jeden list - oznámenie .....podať na podateľnu ,kópiu si dať potvrdiť a hotovo.
Daňové priznanie nemá povinnosť podať , pokiaľ nedosahoval žiadne príjmy zo živnosti a iné príjmy .
abel
01.04.06,09:58
Odporúčam pozrieť tému Najčastejšie otázky, otázku č. 9 a hlavne teda odpoveď na otázku. http://www.drsr.sk/wps/portal
DanielaSL
01.04.06,16:26
Keďže je daňovník na DÚ zaregistrovaný , je potrebné zaslať správcovi dane oznámenie , že nevznikla povinnosť podať priznanie podľa §32 zákona o dani z príjmov. Inak by daňovníka správca dane vyzýval na podanie priznania.