TRULY
24.03.14,17:46
Zdravim.
Pred 2 rokmi som mal uraz členka s potrhaním väzov. Poistku mám v kontinuite a platím 20eur mesačne už 7 rok. Marodoval som vtedy 3 mesiace a za úraz mi prišlo smiešnych 100eur!
Za tu dobu sa tam našporilo cca 1300 eur a poistka bola stavana na 25 rokov. Ak ju zruším vrátia mi cca 350 eur zvyšok su poplatky (http://www.porada.sk/poplatky#__AUTOKW) za poistenie. Ak by som nechcel prísť ani o euro, musel by som čakať do 20 roku poistenia. Trvale následky si na členok môžem uplatniť až po 3 roku, ale vraj aj napriek tomu ak zruším poistku, tak si ich môžem uplatniť z dôvodu že v čase urazu som bol u nich poistnený.
O dva týždne idem na operáciu, preto zvažujem že zmením poistovnu alebo niečo proste musím vymyslieť.
Viete mi poradiť?
Mám si radšej tu staru smiešnu poistku zrušiť a použiť tie peniaze na operáciu? Potrebujem na nu rovných 300 eur!
Preto som rozmýšlal, že si spravím novu životku. Viete mi poradiť kde sa mi to oplatí? Aby som dostal rozumne peniaze ak teraz pojdem na opreaciu a budem takmer 2 mesiace doma a asi 4 dni v nemocnici?
Nechcel by som platiť viac ako 20-25 eur na mesiac. Dakujem vopred
ivka70
24.03.14,17:10
Zo zivotneho poistenia za uraz vela penazi nedostanes ..to je urcene na ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) veci.
Mas niekde urazove poistenie?

Dalej zivotne poistenie (http://www.porada.sk/zivotne-poistenie#__AUTOKW) sa neviaze na operacie.
Ake peniaze chces mat zaplatene za operaciu?
Max. mozes mat poistenie (http://www.porada.sk/poistenie#__AUTOKW) praceneschopnosti, to sa ale musi uzavriet dostatocne dopredu pred planovanou PNkou.
A vyska poistenia zavisi od viacerych faktorov, napr. veku, dlzky poistenia a pod.
TRULY
24.03.14,17:16
No to mam vsetko dokopy v jednom.
Tak neviem kolko, tak bolo by prijatelne dostat aspon 200eur za to. Niekto si udrie ocnicu ako kamarat a dostal 100eur.
Katy a R
24.03.14,17:35
tak si pozri, že na aké poistné sumy je poistený kamarát - a na aké poistné sumy si poistený ty .. sám si si ich stanovil!
TRULY
24.03.14,17:53
sam som si stanovil velky konsky ud, lebo mi tu poistku robila pani ked som nemal 18 na mamine meno ktoru odrbala. Takze nemudruj o stanovovani. Dneska je zaklad zhrabnut peniaze za vytvorenie poistky a nie spravit kvalitnu a nerujnujucu poistku pre klienta.
ivka70
24.03.14,18:13
Platis si ju uz 7 rokov, tak sa nevyhovaraj, ze ti ju niekto iny uzavrel a ty netusis, co a preco vlastne platis. Mal si dost casu to zistit aj zmenit.

A este tu budes nadavat ludom, co ti normalne radia .... sa hanbi ...
TRULY
24.03.14,19:20
pozri neznasam vykricinky vo vetach. Ano platim ale stale je na mamine meno. Uz som to riesil aj s tou pani ktora tu poistku robila ale je neskutocne sa s nou stretnut. Preto zvazujem zrusenie.
PS: nemam sa za co.hanbit. Nezvysuj vyjricnikom hlas vo vete ak nwvies o co ide. Opakujem ja som si nic nestanovil a nastastie som nikdy uraz nemal tak som nemal dovod riesit co za hlupost uzavreli.
richardhudec
10.06.14,22:08
Ak si chceš šetriť, šetri, ak chceš byť poistený poisti sa. Existujú aj rizikové poistenia, kde ťa nikto neoberá o počiatočné poplatky (vklad do zmluvy za prvé dva roky) a zmluvu môžeš kedykoľvek vypovedať bez akejkoľvek straty. Nesporilo sa ti v zmluve žiadných 1300€, nasporilo sa ti tam 350€, zvyšok sú poplatky, takže keď ti niekto tvrdí, že si si nasporil to, čo ti zobral na poplatkoch, tak klame. Je možné, že 1300€ si do zmluvy vložil, ale to je už niečo iné. Samozrejme, istá časť z tej sumy išla aj na krytie rizika, ale dosť významná časť išla aj na poplatky. Poistné plnenie, ktoré si dostal je priamo úmerné zvoleným poistným sumám. Ak si zvolíš poistnú sumu denného odškodného liečenia úrazu na 30€ a dobu liečenia úrazu budeš mať 90 dní, dostaneš poistné plnenie 2700€ - takéto pripoistenie na takúto sumu stojí približne 10€/mes. Ak si poistíš trvalé následky úrazu s progresiou 500% na poistnú sumu 30 000€, čo stojí cca 6€ mesačne a napríklad zostaneš na vozíku, dostaneš 150 000€. Takže nejde o poisťovňu, ale o zvolené pripoistenia a poistné sumy.
A ak tomu dobre rozumiem, ty vieš, že ideš na operáciu a kvôli tomu sa chceš účelovo poistiť, aby si za to dostal nejaké peniaze? Takto, poisťovne majú väčšinou nejakú ochrannú dobu - pri operáciách z dôvodu choroby to býva cca 3-6 mesiacov, čiže od uzavretia zmluvy najbližšieho pol roka nič neplnia. Zároveň vypĺňaš zdravotný dotazník pri uzatváraní zmluvy, kde musíš prehlásiť, že ideš na operáciu a tým pádom ti ju hneď vylúčia z plnenia. Takže uzavrieť si zmluvu kvôli plánovanému zákroku je zbytočnosť. Takže podľa toho čo chceš do budúcna - byť poistený, alebo šetriť si môžeš zvoliť čo si uzavrieš. Za 20-25€ sa dá uzatvoriť len poistka s veľmi dobrým krytím - ako som písal vyššie, za spolu 16€ vidíš na mnou uvedených príkladoch, že je možné dostať veľmi veľké poistné plnenie. Takže toľko k tomuto by som povedal :) Pokojne sa pýtaj ďalej, ak si to medzičasom nejako nevyriešil.
misoft
10.06.14,22:15
@TRULY - nauč sa slušnosti. Ak sa ti niekto snaží poradiť a tebe sa to nepáči - nájdi si iné fórum, kde sa môžeš do chuti vybúriť - my ťa tu s takýmto prístupom nepotrebujeme.
A k problému - tebe za tých sedem rokov ani raz nenapadlo pozrieť sa, za čo vlastne platíš? Nenapadlo ťa si v tej poisťovni upraviť poistné podmienky vhodné pre teba?
Tak potom - prepáč - si TRUĽO.
TRULY
05.01.16,17:21
ty mi radšej o prístupe nič nehovor. po 2. nie nenapadlo, chcel by som vidieť tvoje poistky životné aj na auto či vieš presne do posledneho centu za čo platiš a na čo všetko máš nárok. a toho TRUľA si nechaj pre niekoho iného. Dufam že si za ten rok dospel z týchto rečí...
misoft
06.01.16,11:09
A) Životnú nemám - nepotrebujem
B) Za auto nemá - nemám auto. Mal som a VEDEL som, koľko a za čo platím! Ja totiž - na rozdiel od teba - som si všetko prečítal, pýtal som sa, keď som poistku vybavoval.....
Žiaľ - TY si ešte nedospel.... stále si ten malý, frustrovaný hundroš....