Marianna01
31.03.06,16:42
Uź dlhší čas si môžeme prečítať v istom zmysle aj vyhrážku - pokuta 5mil alebo 5 rokov za nelegálny softvér.
Manželia, ktorí tak zanedbali svoju polročnú dcérku, že umrela na podvýživu, dostali 2 ročný trest vezenia, z čoho polovicu si odpykali vo vyšetrovačke.
Spravodlivosť ... ???!!!
Viera123
31.03.06,14:58
Uź dlhší čas si môžeme prečítať v istom zmysle aj vyhrážku - pokuta 5mil alebo 5 rokov za nelegálny softvér.
Manželia, ktorí tak zanedbali svoju polročnú dcérku, že umrela na podvýživu, dostali 2 ročný trest vezenia, z čoho polovicu si odpykali vo vyšetrovačke.
Spravodlivosť ... ???!!!
No žiaľ, spravodlivosť je iba v Božích rukách, najvyšším, čo o tom rozhodujú, zďaleka o spravodlivosť nejde...
KEJKA
31.03.06,15:09
Veru, takých príkladov je viac.....
durisovad
31.03.06,16:48
Mam dojem, ze zakony su robene tak, aby bohatych chranili a chudobnych postihovali.
renča1
31.03.06,16:50
Smutné je , že vo väčšina prípadoch je strašne veľa policajtov, sudcov ..... skorumpovaných.
sklenkova
31.03.06,17:13
myslím, že vTaliansku-v Ríme- majú na budove súdu sochu spravodlivosti,ktorá si zakrýva oči-vraj preto lebo spravodlivosť je slepá.
Ja tvrdím,že my si na budovu súdu takúto sochu nemôžeme umiestniť,pretože by dnu vchádzali všetci mokrý ako by plakala nad našou " spravodlivosťou"
Viera123
31.03.06,17:20
No veru, u nás je možné všetko, vidíme to denno denne v správach, v novinách, okolo seba... Neskutočné, čo sa deje a najhoršie na tom je, že nemôžeme s tým nič urobiť, pretože korupcia je ozaj asi na všetkých miestach :-(
ondrejvla
31.03.06,17:45
Uź dlhší čas si môžeme prečítať v istom zmysle aj vyhrážku - pokuta 5mil alebo 5 rokov za nelegálny softvér.
Manželia, ktorí tak zanedbali svoju polročnú dcérku, že umrela na podvýživu, dostali 2 ročný trest vezenia, z čoho polovicu si odpykali vo vyšetrovačke.
Spravodlivosť ... ???!!!


Ja som za legalitu práva pre deti, na ktorých ich rodičia zabudli! Som za legalitu práva pre všetky deti, aby vedeli čo je detstvo a smiech! A som za najvyšší trest pre tých rodičov, ktorí zabudnú, že majú deti a upierajú im ich legálne právo na život!

Či vari ľudský život je menej hoden ako nelegálny softvér?! Aké je vlastne právo v našom právnom štáte, keď dopustia takúto nehoráznosť, že softvér má vyššiu cenu ako život dieťaťa?!
skpeter
31.03.06,18:54
hehe. placete dobre ale na nespravnom hrobe.
ondrejvla
31.03.06,18:56
hehe. placete dobre ale na nespravnom hrobe.

To vieme aj my! Ale aj kvapky dokážu rozbiť žulu, najmä ak sa zmenia na lejak!
durisovad
31.03.06,19:40
Ak budeme vsetci len skepticky konstatovat, ze je korupcia a bezpravie, nic sa nikdy nezmeni, nasa vlady si moze povedat : RADOST VLADNUT TAKEMU NARODU. Vlasta ma pravdu, bolo by treba spustit poriadny lejak. Len najst toho, kto spusti prvu kvapku a potom sa k nemu pridat.
kukučka
31.03.06,20:21
Videli ste včera Pod lampou? Bol tam Peter Šťastný a prvýkrát tam bol hosť sám!!! Nezaujímam sa o hokej a preto by som sa nemala k nemu vyjadrovať, preto sa vyjadrím len k tomu, aký vo mne zanechal dojem. Dobrý, veľmi dobrý!!! Pomenoval veci pravým menom. Myslím si, že preto nikto neprijal pozvanie, lebo sa mu nedokázali postaviť zoči voči a opakovať klamstvá, ktoré v bulvári tak ľahko oklamú mnohých ľudí. Pozrite si reprízu.
Eulalia
01.04.06,01:45
Ja som za legalitu práva pre deti, na ktorých ich rodičia zabudli! Som za legalitu práva pre všetky deti, aby vedeli čo je detstvo a smiech! A som za najvyšší trest pre tých rodičov, ktorí zabudnú, že majú deti a upierajú im ich legálne právo na život!

Či vari ľudský život je menej hoden ako nelegálny softvér?! Aké je vlastne právo v našom právnom štáte, keď dopustia takúto nehoráznosť, že softvér má vyššiu cenu ako život dieťaťa?!

Problém bude možno v tom, že sa u nás v posledných rokoch obrátil rebríček hodnôt. :mad: Na prvom mieste sú peniaze, potom postavenie a moc, potom kopa hnoja, potom dlho nič a až niekde na konci dôstojný ľudský život. A pre niekoho život romskeho dieťaťa (aspoň myslím, že išlo o rómske dieťa) jednoducho v romto rebríčku nemá žiadne miesto.
Veď aj v zdravotníctve sú na prvom mieste peniaze, potom poisťovne, potom ...... (neviem či už je na rada tá kopa hnoja), na predposlednom mieste zdravotnícky personál a na poslednom mieste pacient.
Ozaj, všimli ste si, že tento rebríček uprednostňujú najmä tí, čo majú plnú hubu toho, ako sa obetujú pre národ a čo všetko pre nás robia? Všetci ale vieme, čo je na konci z toho, čo si dávame do huby.

Jedna možnosť by tu bola - štrnganie kľúčami. Raz to už zabralo, ktovie, možno by to pomohlo.
Eulalia
01.04.06,01:50
Doplňujem:
Nechcem sa týmto dotknúť cítenia žiadneho člena Porady. Možno by bolo dobre, keby sa na Poradu občas pozreli aj tí, ktorí majú tú spravodlivosť v popise práce - ak by sa na nich nalepilo niečo z toho ducha súdržnosti, ochoty pomôcť a tej dobrej mysle, ktorej je na Porade na rozdávanie, možno by to pomohlo.
Marianna01
02.04.06,12:14
Ozaj, všimli ste si, že tento rebríček uprednostňujú najmä tí, čo majú plnú hubu toho, ako sa obetujú pre národ a čo všetko pre nás robia? Všetci ale vieme, čo je na konci z toho, čo si dávame do huby.


"... nuž zahyň, studom večným zahyň,
podlá duša,
čo o slobodu dobrý ľud môj pokúša.
Lež večná meno toho nech ovenčí sláva
kto seba v obeť svätú za svoj národ dáva.
A ty mor ho, hoj mor ho..."

Dovolila som si (možno trochu pateticky) pripomenúť, že v našej histórii sme "kľúčmi štrngali" niekoľkokrát. A kam sme sa doštrngali...?
elli
03.04.06,15:51
Ja som za legalitu práva pre deti, na ktorých ich rodičia zabudli! Som za legalitu práva pre všetky deti, aby vedeli čo je detstvo a smiech! A som za najvyšší trest pre tých rodičov, ktorí zabudnú, že majú deti a upierajú im ich legálne právo na život!

Či vari ľudský život je menej hoden ako nelegálny softvér?! Aké je vlastne právo v našom právnom štáte, keď dopustia takúto nehoráznosť, že softvér má vyššiu cenu ako život dieťaťa?!

Vlasticka,

obavam sa, ze aj zivot jelena alebo chraneneho zvera je z pohladu zakona cennejsi nez ludsky zivot.
Je ovela lahsie prinutit sud, aby rozhodol, komu po rozvode patri auto,
ako dopracovat sa na sude k rozhodnutiu, ze pre novorodenca je lepsie umiestnenie v rodine (ktora s nim pokrvne nema nic spolocne, ale da mu lasku "nasetrenu" za roky, ktore na babatko cakali) nez umiestnenie babatka v dojceneckom ustave, kym prebehnu vsetky "pestunske procedury".
Niekedy sa neviem zbavit pocitu, ze spravodlivost v slovenskom podani je vitazstvo "uradu" nad zdravym rozumom...
elli
03.04.06,15:56
RADOST VLADNUT TAKEMU NARODU.

Presne si to trafila. Ja si casto somrem miesto nadavok. Je to slusnejsie a vystihujucejsie podstatu :-(
elli
03.04.06,16:10
Smutné je , že vo väčšina prípadoch je strašne veľa policajtov, sudcov ..... skorumpovaných.

Nuz, z mojho pohladu je este smutnejsie, ked na stolicke, z ktorej sa rozhoduje, sedi sice neskorumpovany, ale .... neodbornik. Ale ma peciatku, urad, a tym aj statom uznanu pravdu.
ondrejvla
03.04.06,20:01
Nuz, z mojho pohladu je este smutnejsie, ked na stolicke, z ktorej sa rozhoduje, sedi sice neskorumpovany, ale .... neodbornik. Ale ma peciatku, urad, a tym aj statom uznanu pravdu.

Elli máš pravdu, kto má úrad, má moc!
Je smutné, že s tým už strácame silu niečo robiť. Myslím, že to povedal pán Jesenský : ...sme národ holubičí! Tak že si necháme aj na hlavu špiniť.
durisovad
03.04.06,20:12
Kedysi sa hovorievalo - komu dal Boh urad, tomu dal aj rozum. Plati to aj dnes? Mam dojem, ze ti, ktori maju urady, si to o sebe myslia, ale nemusi to byt pravda.
rosemary
05.04.06,11:31
1948, 1968, 1988 /vlastne 1989/, ........2008
aspoň dúfam, že sa už niečo stane
Marianna01
06.04.06,15:15
1948, 1968, 1988 /vlastne 1989/, ........2008
aspoň dúfam, že sa už niečo stane

To je pekný číslený rad, rosemary!!!
Škoda, že je do roku 2008 ešte tak ďaleko. A dúfam, že to nebude atentát na niektorého z našich "popredných politikov"!