martuškap
31.03.06,08:19
Mám dotaz, ako správne evidovať došlé faktúry. Mám program ALFU. Pri evidencii došlej faktúry musím nahodiť najprv celkovú sumu a program mi automaticky vyhodí základ a DPH, čo mi samozrejme nesedí so základom na faktúre o 0,10 hal. a takisto DPH tiež o 0,10 hal. Mám si natvrdo opraviť DPH tak ako je na faktúre a rozdiel dať do základu, pretože do peňažného denníka sa zapíše základ celý aj s halierovým do réžie a DPH do DPH. Potom mi program vypisuje červeným chybu, že mi nesedí základ, tak ako správne má byť, teda ako vypočítal program.
Manual
31.03.06,06:29
Mám dotaz, ako správne evidovať došlé faktúry. Mám program ALFU. Pri evidencii došlej faktúry musím nahodiť najprv celkovú sumu a program mi automaticky vyhodí základ a DPH, čo mi samozrejme nesedí so základom na faktúre o 0,10 hal. a takisto DPH tiež o 0,10 hal. Mám si natvrdo opraviť DPH tak ako je na faktúre a rozdiel dať do základu, pretože do peňažného denníka sa zapíše základ celý aj s halierovým do réžie a DPH do DPH. Potom mi program vypisuje červeným chybu, že mi nesedí základ, tak ako správne má byť, teda ako vypočítal program.
Martuška, nič neznásilňuj, zaeviduj DF tak ako je aj s haliermi. Ak ju budeš mať uhradenú, choď do KZ, daj oprav a pridaj a douhraď tie halire ako halierové vyrovnanie a v KZ ti už nič nebude svietiť na ružovo. Ak nasilu opravíš DZ a DPH pri kontrole ti bude hlásiť chybu. To je všetko.
Pekný deň...:)
kattka.c
27.06.06,11:37
ahojte, mam taku drobnu otazku:
Ked nahadzuje dosle fa do zavazkov, davate to hned aj do evidencie DPH, alebo az pri uhrade? co je lepsie, resp. spravnejsie? DAKUJEM
Zita5
27.06.06,11:40
ahojte, mam taku drobnu otazku:
Ked nahadzuje dosle fa do zavazkov, davate to hned aj do evidencie DPH, alebo az pri uhrade? co je lepsie, resp. spravnejsie? DAKUJEM

V prípade došlej fa túto zaeviduješ do evidencie záväzkov a zároveň aj do evidencie DPH ...však program sa Ťa na to pýta .

V minulosti bolo právo odpočítať daň pri zaplatení DF ......ale to už je ozaj minulosťou .

Jedna podotázka ....ako potom robíš DP DPH ? Keď taká otázka , nič v zlom ....;)
kattka.c
27.06.06,11:42
Dakujem,
pytalo sa ma...tak som dala dat do evidencie. Ale pri uhrade zavazku mi to dalo do evidencie druhy krat a tak som nevedela vlastne kedy je to spravne. Teraz uz viem :p. DAKUJEM

s DPH len zacinam :o
Zita5
27.06.06,11:44
Dakujem,
pytalo sa ma...tak som dala dat do evidencie. Ale pri uhrade zavazku mi to dalo do evidencie druhy krat a tak som nevedela vlastne kedy je to spravne. Teraz uz viem :p. DAKUJEM


Katka pri účtovaní úhrady či v banke alebo v pokladni musíš vypnúť ...zapísať do evidencie DPH .....aby si nemala dvojitý zápis .
kattka.c
27.06.06,11:46
uz som na to prisla.
Cele DPH si robim pre istotu aj papierovo - pre kontrolu, koli tomu ze neviem ako to zapise alfa. Duplicitu som hned vymazala.
Este raz dakujem ;)
BOBY
27.06.06,12:12
Mám dotaz, ako správne evidovať došlé faktúry. Mám program ALFU. Pri evidencii došlej faktúry musím nahodiť najprv celkovú sumu a program mi automaticky vyhodí základ a DPH, čo mi samozrejme nesedí so základom na faktúre o 0,10 hal. a takisto DPH tiež o 0,10 hal. Mám si natvrdo opraviť DPH tak ako je na faktúre a rozdiel dať do základu, pretože do peňažného denníka sa zapíše základ celý aj s halierovým do réžie a DPH do DPH. Potom mi program vypisuje červeným chybu, že mi nesedí základ, tak ako správne má byť, teda ako vypočítal program.
Keď eviduješ faktúru, tak sumu nahadzuj cez rozpis a máš to OK. Dáš podľa fa základ bez dane, daň Ti dopočíta a do kolónky bez dane alebo oslobodenie, neviem si rýchlo spomenúť čo tam presne je dáš sumu hal.vyrovnania buď plusom, alebo mínusom, potom Ti sedí všetko
babenko1
27.06.06,12:16
Keď eviduješ faktúru, tak sumu nahadzuj cez rozpis a máš to OK. Dáš podľa fa základ bez dane, daň Ti dopočíta a do kolónky bez dane alebo oslobodenie, neviem si rýchlo spomenúť čo tam presne je dáš sumu hal.vyrovnania buď plusom, alebo mínusom, potom Ti sedí všetkoje tam 0% :)