zuzkaD
31.03.06,19:12
Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem
renča1
31.03.06,17:14
ak ho máš zaradené v majetku , tak si uplatníš všetky náklady spojené s automobilom, dokonca aj ročný daňový odpis.
Zita5
31.03.06,17:14
Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem

Je to firemné auto ?Alebo súkromné používané v súvislosti s podnikaním ?
Manual
31.03.06,17:15
Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem
Zuzka ak je auto zaradené do firmy, môžeš si dať do nákladov všetko čo súvisí s prevádzkou auta na účely podnikania. Treba viesť knihu jázd a sledovať tachometer. Nerozumiem čo znamená odpisujem si zaň kilometre, vysvetli.
Pekný verer...:)
Manual
31.03.06,17:16
dievčatá, čo máte raketové prsty ????
renča1
31.03.06,17:16
načo my všetci traja v rovnakej minúte nemyslíme? xixi:D
zuzkaD
31.03.06,17:17
To auto je súkromné používané v súvislosti s podnikaním. Odpisujem si zaň kilometre - tzn. že si vediem knihu jázd. Ďakujem.
Zita5
31.03.06,17:17
Raketové prsty Janko nie , ale rýchlu myšku .....:):cool:
renča1
31.03.06,17:21
Ak nemáš zaradené auto v podnikaní, tak si nemôžeš uplatniť výdavky na údržbu auta. uplatníš si len kilom.náhradu za 1 km a to 6,20 + výpočet podľa spotreby v deň nákupu PHM. Cestná daň je tvojim výdavkom, ale nič viac.
Zita5
31.03.06,17:21
Pred očami mi zmizol príspevok , aký má dobrý dnes Zuzka deň a ako jej to páli .....a kde sa podel....:rolleyes:
Manual
31.03.06,17:23
Raketové prsty Janko nie , ale rýchlu myšku .....:):cool:
Aha, ja som tú moju vytiahol zo šlopca:D
renča1
31.03.06,17:24
Zitka aj ja som to postrehla, tak teda nemám vidiny...:o
renča1
31.03.06,17:27
Som SZČO. Mám auto v podnikaní a odpisujem si zaň kilometre. Môžem si dať do nákladov všetko čo súvisí s MV ( opravy, nákup súčiastok ... )? Ak nie, v akom prípade sa to dá? Ďakujem

Dá sa to vtedy, ak auto budeš mať zaradené v majetku firmy.
zuzkaD
31.03.06,17:29
Je aj iný spôsob ako mať auto v podnikaní a nepísať si knihu jázd? Počula som, že niektorí si nevedú knihu jázd. Ako to vlastne je?
Miriam.x
31.03.06,17:31
Ak ho nemáš v majetku firmy, tak len spotrebu a 6,2 za km, nič viac, žiadne opravy, nákupy súčiastok ap.
renča1
31.03.06,17:31
knihu jázd treba viesť, neviem a ani som nepočula o tom, že nie je povinnosť.
Miriam.x
31.03.06,17:34
Stačí evidovať jazdy, nemusí to byť klasická KJ, ale služobné jazdy musia byť evidované, aby si mohla vypočítať km.
zuzkaD
31.03.06,17:36
Zitka som rada že mi odpisujete na moju tému a rozumiem tomu - preto mi to páli.
Zita5
31.03.06,17:38
Zitka som rada že mi odpisujete na moju tému a rozumiem tomu - preto mi to páli.

Zuzka , však som sa čudovala , išla som Ti dávať súhlas za to , že Ti páli a zrazu zmizla téma ...........:)
zuzkaD
31.03.06,17:42
A keď dochádzam každý deň za prácou na to isté miesto ( napr. jeden mesiac stále ) musím si písať každý deň jazdu alebo sa tam dajú uplatniť diety?
ajty
03.04.06,12:25
Logicky mi z toho vychadza financne vyhodnejsie, ak je auto napisane na firmu, nie na sukromnu osobu. Je to tak?
Pepa
03.04.06,12:54
Logicky mi z toho vychadza financne vyhodnejsie, ak je auto napisane na firmu, nie na sukromnu osobu. Je to tak?
Auto môže byť napísané aj na súkromnú osobu a tá si ho vloží do "podnikania" napr..
A či je to výhodnejšie závisí od "uhla pohľadu". U mňa je napríklad jednoznačne výhodnejšie používať na podnikanie súkromné auto - do nákladov si uplatňujem 6,20 + priemernú spotrebu nafty á km. A služobných ciest si vyrobím koľko potrebujem Pri aute zaradenom do majetku si síce môžem uplatňovať opravy ........, ale je otázne, či vôbec budem niečo opravovať a čo sa týka uplatnenia odpisov - tak tieto veľmi ľahko "premením na služobné cesty". Po prepočítaní zhora,zdola,spredu aj zozadu mi vyšlo výhodnejšie využivať na podnikanie súkromné auto.
Toť môj názor.
ajty
04.04.06,08:39
...fakt :-) Ak som si prepocital, ze spotreba benzinu na 1 km je cca 2,9 Sk (vobec neviem, ako sa to zaokruhluje), tak pri kazdodennej jazde k zakaznikovi a naspat mi vyjdu mesacne naklady 8000,- co je fajn... a to neratam dlhsie "sluzobky", ktore spravia dalsich 8000,-
OK, "sluzobky".... musim si robit cestak? A co cena PHM? Vychadzam z blockov?
Manual
04.04.06,08:47
...fakt :-) Ak som si prepocital, ze spotreba benzinu na 1 km je cca 2,9 Sk (vobec neviem, ako sa to zaokruhluje), tak pri kazdodennej jazde k zakaznikovi a naspat mi vyjdu mesacne naklady 8000,- co je fajn... a to neratam dlhsie "sluzobky", ktore spravia dalsich 8000,-
OK, "sluzobky".... musim si robit cestak? A co cena PHM? Vychadzam z blockov?
Zaokrúhlovať musíš tak, aby si zaúčtovával celú Sk alebo 0,50 Sk, iné haliere nemáme.
Cesťák si nemusíš robiť ak vedieš KJ tak ako sa má=viď predtlač alebo KJ zo softov.
Cena PHM pre výpočet "kilometrovného" by mala kopírovať aktuálnu cenu na trhu. Priznám sa, že to robám tak, že použijem najnižšiu cenu PHM od Slovnaftu akú mal v danom mesiaci. O niečo sa okrádam, ale to sú za mesiac max. 10-20 Sk ? Ani to nie.
Pekný deň...:)
Manual
04.04.06,08:51
Logicky mi z toho vychadza financne vyhodnejsie, ak je auto napisane na firmu, nie na sukromnu osobu. Je to tak?
A v čom je to výhodnejšie ? Ak kúpiš nové auto do firmy za 800000,- tak ano, tam máš za 4 roky 800000 odpisov. Autá sa tak nekazia, takže nejak veľká údržba nie je. Takže osobne by som staršie auto využíval na kilometrovné, samozrejme s ohľadom na množstvo jázd.:)
ajty
04.04.06,10:18
kedze vidim, ze si online este nejaka otazka... Ako si na napisala "Vlozit do ponikania..." Znamena to, ze auto je "vlozene" dnom podania DP k cestnej dani?
Miriam.x
04.04.06,10:21
DP k dani z MV podávaš najneskôr 15 dní po tom ako si začala používať auto na služobné účely.
ajty
04.04.06,10:26
... takze je jedno, kedy podam DP... jednoducho, kym nemam podane DP, nemozem si nic davat do nakladov.... je tak?
Miriam.x
04.04.06,10:27
ano, prvé náklady môžeš mať 15 dní pred tým ako podáš DP
ajty
04.04.06,10:52
dakujem..... :-)