satriani10
25.03.14,09:35
môže na mňa niekto podať trestné oznámenie za nadávanie a vyhrážanie sa ak nemá žiaden dôkaz?

Respektíve prehodil som dotyčnou osobou reč a následne si zavolal políciu (ja som už vtedy nebol prítomní) a spísali že vraj zápisnicu podľa jeho vyjadrení. Nikto iný počas rozhovoru prítomní nebol, jedine je na mieste kamerový systém ale bez zvuku - ak sa toto dá pravdaže nazvať dôkazovým materiálom.

Žiadne vyhrážky smrťou a podobné veci určite nepadli, možno akurát nejaké vulgárne slová z dôvodu neochoty dotyčnej osoby.
Tweety
25.03.14,08:38
TO môžu podať ale bremeno dôkazu je na ich strane.
Chobot
25.03.14,08:57
Trestné oznámenie môže podať ktokoľvek a na kohokoľvek. Orgán činný v trestnom konaní počas vyšetrovania zistí okolnosti a buď trestné stíhanie zastaví, alebo postúpi prípad prokurátorovi, ak bola naplnená a preukázaná skutková podstata trestného činu.
Durov
25.03.14,09:31
V prípade, ak neunesú dôkazné bremeno a prípad bude zastavený bez podania obžaloby, tak Vám odporúčam zistiť, či bolo trestné oznámenie podané priamo na Vás. Ak áno, tak je možné na osobu, ktorá toto trestné oznámenie podala podať trestné oznámenie z dôvodu krivého obvinenia.
Chobot
25.03.14,11:25
A ak potom nepreukáže on, že išlo o úmyselné krivé obvinenie, môže ten druhý na neho podať TO za krivé obvinenie. A tak dokola..

Ako deti (http://www.porada.sk/deti#__AUTOKW) na pieskovisku.
Durov
25.03.14,13:35
ako som uviedol, tak predmetné oznámenie musí byť podané priamo na konkrétnu osobu. To je dostatočný dôkaz.
V prípade, ak by bolo na neznámeho páchateľa, resp. ak by šlo len o podozrenie, tak vtedy sa nejedná o krivé obvinenie.
misoft
25.03.14,16:10
Tu musím dať za pravdu @Durov. Vysvetlenie: Osoba X (dotýčná) podá TO na @satriani10 - PZ začne vyšetrovať, zistia, že dôkazy nie sú - osoba X ich nepredložila, PZ nič nenašiel - TO bude ukončené a šetrenie zastavené. @satriani10 však podá na X TO z krivého obvinenia - a tu už dôkaz je - predsa to odložené TO! Bude dokonca zaevidované a môže byť vyžiadané ako dôkaz. Takže dookola to už nebude - už sa budú musieť opäť zaoberať, ale už PZ a prokurátor bude mať písomný dôkaz (dokonca políciou overený) v podobe predošlého TO.
lujza.j
25.03.14,16:44
rozdiel je ....podávam trestné oznámenie ja jožka mrkvičku...lebo bla..bla..bla...to je konkrétne na danú osobu....... potom....podávam trestné oznámenie na mne neznámeho páchatela, ktorý dňa....bla....bla....ale mám podozrenie na jožka mrkvičku....
misoft
25.03.14,18:09
...pretože Jožko Mrkvička je v skutočnosti Jožko Karotka.....