ninai
01.04.06,06:37
Prosím o vaše názory, pretože som dosť zmätená.
Včera 31.3. som našla na stole potvrdenie o príjme. Týkalo sa šéfovej manželky, ktorá ho našla včera o 15.hodine. Šéf ma požiadal (akoby mimochodom), aby som vyplnila daňové priznanie. Samozrejme som poznamenala, že to mohlo byť aj skôr, napriek tomu som bola v mysli už pri jeho spracovávaní. Tá poznámka zaznela preto, lebo som nebola oslovená priamo jeho manželkou, ktorá situáciu vyriešila iba posunutím tlačiva na šéfa a odišla si vybavovať svoje "piatkové" záležitosti. Lenže moja poznámka šéfa naštvala, obvinil ma, že som neochotná, pripomenul vzťah šéfa a zamestnanca, a podujal sa priznanie vypĺňať sám. Cítim sa dotknutá jeho nespravodlivosťou, pretože v priebehu našej 12-ročnej spolupráce som si myslela, že vie, že sa na mňa môže spoľahnúť a vo všetkom, čo sa týka jeho a firmy sa môže na mňa obrátiť.
Neviem ako to mám riešiť, a či mám vôbec niečo riešiť. Kto by sa mal komu, podľa vás, ospravedlniť? Nechcem pracovať v dusnej atmosfére.
Elena Navrátilová
01.04.06,05:34
Prosím o vaše názory, pretože som dosť zmätená.
Včera 31.3. som našla na stole potvrdenie o príjme. Týkalo sa šéfovej manželky, ktorá ho našla včera o 15.hodine. Šéf ma požiadal (akoby mimochodom), aby som vyplnila daňové priznanie. Samozrejme som poznamenala, že to mohlo byť aj skôr, napriek tomu som bola v mysli už pri jeho spracovávaní. Tá poznámka zaznela preto, lebo som nebola oslovená priamo jeho manželkou, ktorá situáciu vyriešila iba posunutím tlačiva na šéfa a odišla si vybavovať svoje "piatkové" záležitosti. Lenže moja poznámka šéfa naštvala, obvinil ma, že som neochotná, pripomenul vzťah šéfa a zamestnanca, a podujal sa priznanie vypĺňať sám. Cítim sa dotknutá jeho nespravodlivosťou, pretože v priebehu našej 12-ročnej spolupráce som si myslela, že vie, že sa na mňa môže spoľahnúť a vo všetkom, čo sa týka jeho a firmy sa môže na mňa obrátiť.
Neviem ako to mám riešiť, a či mám vôbec niečo riešiť. Kto by sa mal komu, podľa vás, ospravedlniť? Nechcem pracovať v dusnej atmosfére.Moja zlatá, ty môžeš spať spokojne, nemáš sa začo ospravedlniť. Bohužiaľ aj takáto etika vo vzťahu zamestnanec zamestnávateľ sa dnes vyzdvihujú. Prosím Ťa, veď všetci sme si rovní. Absolútne si týmto nezaťažuj svoju peknú hlavičku a poradím-máš 2 uší, jedným dnu a druhým von. To je taký správny prievan. Ak ti môžem poradiť.
Viera123
01.04.06,06:34
Moja zlatá, ty môžeš spať spokojne, nemáš sa začo ospravedlniť. Bohužiaľ aj takáto etika vo vzťahu zamestnanec zamestnávateľ sa dnes vyzdvihujú. Prosím Ťa, veď všetci sme si rovní. Absolútne si týmto nezaťažuj svoju peknú hlavičku a poradím-máš 2 uší, jedným dnu a druhým von. To je taký správny prievan. Ak ti môžem poradiť.
No keby šlo o nezainteresovanú osobu, tak sa to dá riešiť aj tým "jedným uchom dnu a druhým von"... Lenže "milý" pán šéf tam pravdepodobne bude ten istý stále a nedá sa len tak tváriť, že ho nevidíme.
A ako to vlastne dopadlo? Urobil si to daňové priznanie nakoniec sám?
Ja by som čakala na jeho reakciu, sama by som sa vôbec nechystala ospravedlniť, lebo naozaj nie je za čo.
31.3.2006 o 15 hodine si to daňové naozaj mohol odpustiť. Nemusíš riešiť jeho zaspaté reakcie, lebo naozaj sa to nedá inak nazvať.
durisovad
01.04.06,07:06
Ak chce clovek vo firme (a u sefa) zotrvat, musi sa riadit heslom AKO PAN ROZKAZE, TAK SA KOZA UVIAZE. Je to sice krute, ale zatial je to tak....
ninai
01.04.06,08:10
Nuž, priznanie si vyplnil naozaj sám, dokonca ho odniesol aj na DÚ. Samozrejme to oddialilo cestovné plány, ktoré mala jeho pani manželka. Sama si hovorím, že som ochotná, ale má to aj isté hranice.
Viera123
01.04.06,08:23
Nuž, priznanie si vyplnil naozaj sám, dokonca ho odniesol aj na DÚ. Samozrejme to oddialilo cestovné plány, ktoré mala jeho pani manželka. Sama si hovorím, že som ochotná, ale má to aj isté hranice.
Presne, človek musí mať svoje hranice, pretože si potom spravia z teba doslova "slúžku". Ty si ho predsa neodmietla urobiť, ale si mu naznačila, že je to dosť neskoro. A jeho manželka aspoň má o starosť menej, že čo na seba, keď vlastne kvôli jej daňovému musela cestu odložiť, či oddialiť. Takých ľudí mám "najradšej".
ninai
01.04.06,08:46
Ja som skôr bola zaskočená jeho reakciou, keďže doteraz ani raz nezvýšil hlas, a to som už mala rôzne kiksy.
vema
01.04.06,08:47
Pri nasledujúcom stretnutí sa tvár,akoby sa nič nestalo.Buď slušná a milá , tým ho odzbrojíš.Ty sa k tomu nevracaj a keby on začal, tak povedz ,že si bola vyčerpaná a že ťa mrzí,že došlo k nedorozumeniu.NIč viac.Ak je normálny šéf,tak si zváži pre a proti.A chlapi sa nevedia dlho hnevať.Veľa úspechov.:)
ninai
01.04.06,09:01
Dobrá rada, len neviem, či sa dokážem tváriť neurazene. Už sa teším na pondelok!
kukučka
01.04.06,10:47
Je to dosť bežné zlú náladu preniesť na iného. Aj nám sa niekedy stane,že?
A ty so to pravdepodobne odniesla za jeho manželku. Nemalo by to ostať bez vysvetlenia a keď nezačne on, urob to ty, ale vo vhodnej chvíli, tak aby to skončilo zmierením a nie ešte väčším pocitom krivdy, to je veľmi dôležité pre teba, tak sa nato do pondelka priprav, držím palce. Sú také povahy čo by to hneď "vypyskovali", ale ty medzi ne nepatríš. :)

mimotemy takto vznikajú bloky, ktoré citlivých môžu nadlho poznačiť a zmeniť ich. Dajú sa odstrániť pomocou kynéziológie.
stonozka
01.04.06,14:28
Treba si to so šéfom vysvetliť. Netreba sa dať ovplyvniť zlou náladou svojho šéfa, ale treba mu dať pocítiť, že sa ťa to dotklo. Aj ja som mala konflikty s nadriadenou, dala som jej najavo svoje pocity, tri dni som sa s ňou nerozprávala a povedala som je že ma to urazilo, potom sa mi ospravedlnila a bolo to o.k. a mám pokoj. Netreba si to nechať, lebo potom šéf zistí svoju moc voči tebe a bude tieto nálady voči tebe zneužívať, bude s tebou zametať, ja by som sa nedala a povedala mu v pondelok, že ma to urazilo. A čakala by som od neho ospravedlnenie.:o :p
sklenkova
01.04.06,16:21
nakolko si to vyplnil a odniesol sám nežiadala by som od neho ospravedlnenie,proste si inokedy nadmieru ochotná a prekvapilo ho to a nečakal od teba nejaké námietky.Myslím,že do pondelka na to zabudne a ty si zbytočne kazíš víkend. To ja som navrieskala na šéfa také veci,že keby to bolo opačne asi ho zabijem lopatou-ako vravím-a on na druhý deň nič úsmev a pohoda.
Okrem toho ak chceš takéto veci riešiť treba hneď a nie za 3 dni
DanielaSL
01.04.06,16:57
Prosím o vaše názory, pretože som dosť zmätená.
Včera 31.3. som našla na stole potvrdenie o príjme. Týkalo sa šéfovej manželky, ktorá ho našla včera o 15.hodine. Šéf ma požiadal (akoby mimochodom), aby som vyplnila daňové priznanie. Samozrejme som poznamenala, že to mohlo byť aj skôr, napriek tomu som bola v mysli už pri jeho spracovávaní. Tá poznámka zaznela preto, lebo som nebola oslovená priamo jeho manželkou, ktorá situáciu vyriešila iba posunutím tlačiva na šéfa a odišla si vybavovať svoje "piatkové" záležitosti. Lenže moja poznámka šéfa naštvala, obvinil ma, že som neochotná, pripomenul vzťah šéfa a zamestnanca, a podujal sa priznanie vypĺňať sám. Cítim sa dotknutá jeho nespravodlivosťou, pretože v priebehu našej 12-ročnej spolupráce som si myslela, že vie, že sa na mňa môže spoľahnúť a vo všetkom, čo sa týka jeho a firmy sa môže na mňa obrátiť.
Neviem ako to mám riešiť, a či mám vôbec niečo riešiť. Kto by sa mal komu, podľa vás, ospravedlniť? Nechcem pracovať v dusnej atmosfére.

Máš nebodaj v pracovnej zmluve napísané , že budeš vypracovávať daňové priznania iných osôb? Ak nie , tak by som sa tým vôbec nezaťažovala. Pán šéf nech si nabudúce niekeho externe zaplatí , keď sa s tým nechce babrať sám.
ninai
04.04.06,04:19
Tak všetko sa cez víkend nejako utriastlo. Ja som sa tvárila milo a ochotne, šéf bol nesmierne milý a ochotný. Asi sa už nebudem rozoberať. Ďakujem všetkým za radu.
DanielaSL
04.04.06,05:06
Tak všetko sa cez víkend nejako utriastlo. Ja som sa tvárila milo a ochotne, šéf bol nesmierne milý a ochotný. Asi sa už nebudem rozoberať. Ďakujem všetkým za radu.

No vidíš , čas je najlepší liek....som rada , že máš kľud v práci.
vema
04.04.06,06:21
Som rada,že si sa ozvala,bola som zvedavá.Ja,keď som v zlej situácii, vždy si poviem , že kaša sa nikdy neje taká horúca ako sa uvarí a slušnosťou nič nepokazíš:)
učtovníčka
04.04.06,08:23
Teší ma že sa ti to tak pekne podarilo urovnať.
Malá zlomyseľnosť : zadosťučinením by bolo keby to daňové nebolo dobre vyplnené a musela by si mu ho pomôcť opravovať.
Chobot
04.04.06,08:58
A chlapi sa nevedia dlho hnevať.

Svätá pravda;)

Myslím, že aj on bol len dočasne "vytočený" (možno práve manželkou, že mu to dala na poslednú chvíľu) a len to preniesol na Teba.
SilviaS
04.04.06,09:03
Želám všetkým poradákom aby ich šéfovia nevytáčali.
pekný den.
Silvia:) :) :)