Richard
01.04.06,08:53
Bol som požiadaný o založenie novej hobby časti na Porade - kozmetika.
Asi to má opodstatenie, keďže kozmetika je veľké ženské hoby:).

Porada - kozmetika je zatiaľ priečinok zývajúci práznotou, takže Vás poprosím v tejto téme pridať linky (odkazy) na témy, ktoré súvisia s kozmetikou a ktoré by stálo za to premiestniť do tejto časti...

good luck
Viera123
01.04.06,07:21
Vďaka za ďalšiu perfektnú tému, verím, že čoskoro nájde priaznivcov, pretože je to téma nanajvýš zaujímavá, potrebná, diskutovaná. Takže, môžeme začať, verím, že to bude jedna z tých najnavštevovanejších tém v rubrike "hobby" :-)
učtovníčka
01.04.06,07:31
Veľmi dobrý nápad. Chcem však podotknúť že to nie je len ženská tématika, lebo svetové terendy sa práve uberajú cestou rozvoja mužskej kozmetiky, pretože už aj tí pre svoj život okrem ovládačky televízora a kľúčov od auta potrebujú príjemný vzhľad keď chcú zabodovať u nás žien. A taktiež pre vlastné dobré pocity čoraz častejšie siahajú po " kvalitnej" pánskej kozmetike.
K pekne vyšportovanému telu neodmysliteľne patrí pekná pleť a príjemná vôňa.
Už to dávno nie je len potrebou takých "" ERIKOV..."".
Viera123
01.04.06,08:25
Rada by som napríklad začala tým, aby sme si navzájom vymenili nejaké tie "babske" rady, uplatňujúce sa výborne v kozmetike a ktoré neraz lepšie pomôžu ako drahé výrobky v drogériách. Poznáte nejaké?
janasv
01.04.06,08:32
Rada by som napríklad začala tým, aby sme si navzájom vymenili nejaké tie "babske" rady, uplatňujúce sa výborne v kozmetike a ktoré neraz lepšie pomôžu ako drahé výrobky v drogériách. Poznáte nejaké?

Ak nie si alergicka, vyskusaj si dat pletovu masku z medu, ked pojdes najnovsie do vane a jemne si nou premasiruj tvar a dekolt. Ako Kleoparta....:p
Domaci peeling na telo - krupica a morska sol /moze byt aj obycajna/ - potom dobre osprchovat a nakremovat. A nikdy si nerob peeling na krk. :eek:

Richard - dobra tema :):p:):p! To sa Ti fakt podarilo.
Viera123
01.04.06,08:39
Ak nie si alergicka, vyskusaj si dat pletovu masku z medu, ked pojdes najnovsie do vane a jemne si nou premasiruj tvar a dekolt. Ako Kleoparta....:p
Domaci peeling na telo - krupica a morska sol /moze byt aj obycajna/ - potom dobre osprchovat a nakremovat. A nikdy si nerob peeling na krk. :eek:

Richard - dobra tema :):p:):p! To sa Ti fakt podarilo.
No ale s čím zmiešam tú krupicu a soľ? Veď mi to bude padať z tela, nie? :)
Richard
01.04.06,08:58
Taká malá pripomienka, resp. dve:

1. nová téma rovná sa nový príspevok
2. držme sa témy prvého príspevku

čiže, tie témy ktoré sa hodia presunúť do kozmetiky sú...... ?????
janasv
01.04.06,09:47
No ale s čím zmiešam tú krupicu a soľ? Veď mi to bude padať z tela, nie? :)

Nebude. Je su sypka zmes. Najprv sa osprchujes /zmyjes spinu/ a potom sa touto suchou zmesou premasirujes. Ona postupne navlhne a ked uz nebude peelingovat, tak ju celu poriadne zmyjes - znova sa osprchujes.
Viera123
01.04.06,15:59
Nebude. Je su sypka zmes. Najprv sa osprchujes /zmyjes spinu/ a potom sa touto suchou zmesou premasirujes. Ona postupne navlhne a ked uz nebude peelingovat, tak ju celu poriadne zmyjes - znova sa osprchujes. Aha! No to teda musím vyskúšať:-))
dajen111
20.04.06,15:24
Chcela by som sa spytat,ci niekto nevie neaky dobry peeling na tvar z domacich vyrobkov.dakujem
Anduca
21.04.06,07:27
Ahojte!
Mám problém so suchou pokožkou na celom tele, hlavne na nohách, na chodidlách. :mee: Máte na to nejaký osvedčený recept? Poraďte mi, pjjosím! Vďaka.
deha
21.04.06,07:42
peeling tvár- pochúťková smotana so soľou
Viera123
21.04.06,13:01
Ahojte!
Mám problém so suchou pokožkou na celom tele, hlavne na nohách, na chodidlách. :mee: Máte na to nejaký osvedčený recept? Poraďte mi, pjjosím! Vďaka.
No bude to asi tým, že voda z mestského vodovodu príliš vysušuje pokožku. Tu pomôže asi len dobré telové mlieko, ja bez jeho aplikácie ani neopúšťam po kúpeli, či sprchovaní kúpeľňu.
Anduca
24.04.06,07:07
Tak asi sa nebudem sprchovať :) Aj ja používam telové mlieko, niekedy aj detský olej, ale nepomôže :( Asi musím používať častejšie, alebo nejakú inú značku. Ale akú? Vierka, ďakujem ti za radu. Ešte niekto má nejakú dobrú radu pre mňa? Ďakujem.
rada
24.04.06,07:35
Aj ja mám občas problém so suchšou pokožkou. Vtedy použijem "EXCIPIAL masť s mandľovým olejom ". Je to prípravok, ktorý dostať v lekárni, obsahuje 96% tukov. Je vhodná na ošetrovanie suchej a citlivej pokožky a dokonca aj detskej.
korduľa
03.05.06,15:35
co sa tyka pilingu - poradim - hrubu morsku sol zmiesat s olivovym olejom , samozrejme predtym osprachovat spinu, ale ked si date tento solny piling tak sa prekrvi pokozka a ten olivovy olej - no lahoda netreba sa natierat mliekom.
davat len na telo nie na tvar, je to fajn aj na chodila, kto ma trombozu /hlboky sucit - tiez mam tento problem/ tak je to prijemne, po tomto pilingu odporucam striedavo ladovu a teplu sprchu na prdelku a stehna, je to des ale stoji to za to.
korduľa
03.05.06,15:39
piling telo - hruba morska sol + olivovy olej - parada potom sa netreba natierat ziadnym mliekom, ani nicim - odporucam predtym osprchovat, potom piling a nakoniec - striedavo studena a tepla sprcha na zadok a stehna
avema
12.05.06,08:57
hruhá múka. Môžeš primiešať do bieleho jogurtu
Hilgertinka
16.11.06,12:28
Ahoj. Moja babka a mama vravievali, že najlepší krém na suchú pokožku je bravčová masť. Nie je to výmysel, ani pani Ružičková sa tým netajila.
sandrikus
17.11.06,14:15
Ahojte,
ja by som troska dovolila od tohto smeru, ak dovolite. Zaujimalo by ma, ci je mozne ziskat nejaku nenavratnu pozicku, alebo prispevok z fondov EU, ak chcem otvorit kozmeticky salon + wellness v regióne, kde je toho velmi malo. firmu planujeme otvorit o pol roka. dakujem za rady.
Martulienka
05.12.06,08:51
Tak asi sa nebudem sprchovať :) Aj ja používam telové mlieko, niekedy aj detský olej, ale nepomôže :( Asi musím používať častejšie, alebo nejakú inú značku. Ale akú? Vierka, ďakujem ti za radu. Ešte niekto má nejakú dobrú radu pre mňa? Ďakujem.

Skús hydratačné mlieka, nie mastné napr DOVE
Anduca
05.12.06,09:42
Díki za radu. Aj Dove má viac druhov z hydratačného mlieka, na ktoré si myslela? Aj Ty to používaš?
mgm
07.12.06,14:42
Mne napr.pomáha nechtíková masť - nohy a ruky. Po sprchovaní používam detský olej Aviril
Halli
07.12.06,17:37
Čitam tuto temu a tak ma napadlo, dam Vám dobrý typ . Popri všetkej kozmetike zabudame na naše nôžky... a toto sa týka aj našich mužských polovičiek, ale aj nás. Poradila mi to kamoška a je to jeden super puder na nohy, ktorý dezinfikuje a odstranuje perfektne tie neprijemné pocity, ked sa vyzujeme po celodennom nosení obuvy, alebo otvorime botník :eek: , vyskušala som a je to fakt super, botník "mojich chlapov" už otvorím bez problemov :p tak teraz priložim niečo o tom pudri:

PROTIPLESŇOVÝ ZÁSYP
Určenie: na udržovanie čistoty vnútorných povrchov všetkých druhov obuvi, ich konzerváciu počas skladovania, odstránenie nepríjemného zápachu už používanej obuvi alebo zabráneniu vzniku zápachu pri novej obuvi. Môže byť takisto použitý do všetkých druhov rukavíc (pracovných, športových, na bežné nosenie). Ich vysypaním je dosiahnutý suchý pocit pokožky aj pri dlhodobej práci napr. v latexových alebo gumenných rukaviciach. Môže sa používať aj priamo na pokožku nôh a rúk. Má výrazný antimikrobiálny účinok, ktorý je zabezpečený obsahom prípravku BIOSTATâ.

a ešte link: www.ansil.sk (http://www.ansil.sk)
Názov: Protiplesňový zásyp
:p :p :p :p :p :p :p :p :p
maik
24.12.06,18:00
Mne a celej rodine sa osvedčilo telové mlieko vyrobené z aloe vera, má v sebe všetko čo potrebuje pokožka, hlavne po sprchovaní keď sa natrie, cítim sa ako v bavlnke a tá vôňa ... úžasné, cítim sa skvele, mladší o desať rokov,...kto neskúsi, neuverí - nádhera, pokožka ako za mlada.