slepcan
26.03.14,07:01
tictac7
26.03.14,06:06
áno - balkón je súčasťou fasády - no a tá je spoločná.
Niekde sa zvyknú nebalkónový s balkónovými povadiť a potom si robia rôzne výpočty, kto koľko spláca úver, kto koľko prispieva na rekonštrukciu navyše, ale podľa mňa je to nesprávny postup. Táto téma je tu rozoberaná už odpredu - odzadu - zhora - zdola...použi vyhľadávač a pokukaj....
...a ešte - vyhoď si tému z kaviarne a zaraď ju do stavby...
kopretinka
26.03.14,06:52
dav,čo si upravovala? lebo tá prvá porada (http://www.porada.sk/porada#__AUTOKW),do ktorej sa to zaradí,asi upraviť nejde....
tictac7
26.03.14,06:59
...asi stavbu...pôvodne to bolo len v kaviarni
kopretinka
26.03.14,07:12
do stavby som to dala ja
misoft
26.03.14,16:18
Kaviareň som už vyradil...
kopretinka
27.03.14,06:33
misoft,ty si moderátor?lebo mne nejde dať preč nikdy tá prvá,v ktorej to je zaradené
mackoivan
28.03.14,07:30
balkon ako priestor samozrejme nie je spoločný priestor- nemôžu sa ti po ňom volne špacírovať susedia. Obvodová balkónová stena ako aj doska, čí zábradlie patria však do spoločných konštrukcii (časti) domu. Preto ak majitelia bytov právoplatne odsúhlasia ich rekonštrukciu, alebo zapletenie nemáš nijaké páky ako im v tom zabrániť. Tie konštrukcie nie sú tvoje, ale spoločné. To napr. platí aj o nosných stenách vo vnútri tvojho bytu- tiež patria do spoločných časti domu- nemôžeš do nich svojvoľne zasahovať
alaya1
28.03.14,07:32
Ake paky maju ini majitelia, aby im to oplastenie a napr. zasklenie demontovali. Snad len sudne rozhodnutie.
mackoivan
28.03.14,08:36
postavia lešenie a firma urobí všetko podľa zmluvy a projektu- na demontáž nepotrebujú súdne rozhodnutie- iba ak by ti to zasklenie sami povolili a máš na to riadne stavebné povolenie (http://www.porada.sk/stavebne-povolenie#__AUTOKW) od stavebného úradu- v tom prípade by ti asi museli uhradiť škodu
alaya1
28.03.14,08:46
Myslim si, ze ziaden robotnik nebude riskovatk, ze si svojvolne bez suhlasu majitela bytu rozoberie zasklenie lodzie.
Vid bytove domy po rekonstrukcii, zasklenie vsade ostava, aj po zetepleni.
prcik
15.05.14,03:31
Nie. je to súčasť vášho bytu
prcik
15.05.14,03:37
a predstavte si že ano. u mna konkretne mali zakázaný vstup a nerobili.balkon z vnútra je moj majetok. z vonku je majetok spoločný. chceli robiť moj majetok nie spoločný. mam zasklený balkon, legálne , povolenie mestského úradu, projekt, niečo stál zasklenie v tej dobe 25 000sk. a nejaký fušeri by mi mali do mojho majetku zasahovať? to teda nie. čo sme v RUSKU?
dmc
15.05.14,10:03
Balkon - nieje sucast bytu. Je to spolocny priestor na ktory je pristup iba z Vasho bytu - presne ako aj stupacky
veni4282
18.08.14,20:04
Prosím Vás, podľa ktorého zákona a paragrafu? Aktuálne by sa mi to zišlo :). Ďakujem.
sito
19.08.14,13:03
--- Zákon 182/1993.

Balkón z bytu nevidíš, ale z bytu môžeš naň vyjsť.

Je to spoločná časť domu. Súčasť fasády. ---

Podlahovou plochou bytu sa na účely tohto zákona rozumie podlahová plocha všetkých miestností bytu a miestností, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, 5) bez plochy lodžií a balkónov.

Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté.

--- Nemôžeš si sám, meniť vzhľad domu ako sa ti zachce. A balkón vidíš na spoločnom dome, nie na tvojom byte, či? Či ti to dokážeš? A keby ti prišlo uhradiť tie náklady na jeho renováciu, obnovu, modernizáciu? Čo ... By si vyskakoval, či zoskočil? ---