marcelaStanakova
01.04.06,11:50
Chcela by som sa Vás opýtať čo s týmto tlačivom myslím vyhlásením 2% či som včera náhodou nezaspala lebo som to neodovzdala na DÚ.
Ide o SZČO osobu ktorá poskytla 2% obč.združenei bolo to terba odovzdať? a čo stým potvrdením o zaplatení dane stále neviem.
Paula
01.04.06,10:08
Chcela by som sa Vás opýtať čo s týmto tlačivom myslím vyhlásením 2% či som včera náhodou nezaspala lebo som to neodovzdala na DÚ.
Ide o SZČO osobu ktorá poskytla 2% obč.združenei bolo to terba odovzdať? a čo stým potvrdením o zaplatení dane stále neviem.
Darovanie 2% je súčasťou tlačiva DP. Tam treba vypísať údaje...komu, koľko, na aký účet.
stuko
01.04.06,10:09
Darovanie 2% je súčasťou tlačiva DP. Tam treba vypísať údaje...komu, koľko, na aký účet.

je sucastoz Becka, ale mne sa zda, ze je to mozne dorucit i dodatocne do 30/04
Jarino
01.04.06,16:47
Ak podávala daňové priznanie, mal to uviesť tam. Osobitné vyhlásenie k 2 % v tom prípade nemôže podať.
Ak to v daňovom priznaní neuviedol, má smolu.
Zita5
01.04.06,16:55
Jarino , ja som aj uviedla , ale som ešte aj do prílohy priložila vyhlásenie ......čo z toho vznikne teraz ....:rolleyes:
KEJKA
01.04.06,17:02
to nič že je to duplicitne- ak sú údaje rovnaké. Prípadne sa dohodni na úrade a chod to naviac tlačivo osobne zlikvidovat.

K inému príspevku... aj ked sa neuvedie v DP, ešte je možnosť podať neskôr vyhlásenie o poukázaní. Ale myslím, že termín je do 15.4., nie 30.4.
Takže nikto nemá smolu.
sklenkova
01.04.06,17:06
ale,kam sa to doručuje u nás v práci účtovnička vravela ,že príjimatelovi
Zita5
01.04.06,17:10
to nič že je to duplicitne- ak sú údaje rovnaké. Prípadne sa dohodni na úrade a chod to naviac tlačivo osobne zlikvidovat.

K inému príspevku... aj ked sa neuvedie v DP, ešte je možnosť podať neskôr vyhlásenie o poukázaní. Ale myslím, že termín je do 15.4., nie 30.4.
Takže nikto nemá smolu.

Lidka mala som jedno DP B , ktoré som poslala dcéru zaniesť na DÚ.Klient okrem iného mi poslal aj toto vyhlásenie , ja som na základe neho vypísala rubriku v DP a ešte som to aj priložila ako prílohu .

Vravela mi dcéra , že preberajúci daniar na to pozeral stále:eek: , nevedelčo s tým , ale potom povedal , že dobre , že nech to tam nechá .
KEJKA
01.04.06,18:03
no hej, nevedel čo s tým, tak si to radšej nechal. Potom sa ozvú, alebo aj nie, ved tam nie je rozpor. Opísala si údaje.
Urobila si dobre, že si to vpísala do toho DP:
Chobot
01.04.06,20:03
to nič že je to duplicitne- ak sú údaje rovnaké. Prípadne sa dohodni na úrade a chod to naviac tlačivo osobne zlikvidovat.

K inému príspevku... aj ked sa neuvedie v DP, ešte je možnosť podať neskôr vyhlásenie o poukázaní. Ale myslím, že termín je do 15.4., nie 30.4.
Takže nikto nemá smolu.
Podáva sa to do 30.4. a treba to doručiť správcovi dane (DÚ). Ale zo znenia zákona mi vychádza, že sa to uplatňuje v daňovom priznaní. Jedine tí, ktorým robil zúčtovanie dane zamestnávateľ, tí môžu darovať 2% na osobitnom tlačive - vyhlásení.
§ 50
Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely

(1) Daňovník je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania alebo vo vyhlásení, predloženému miestne príslušnému správcovi dane do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, ak ide o daňovníka, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, že suma do výšky 2 % zo zaplatenej dane (ďalej len podiel zaplatenej dane ) sa má poukázať ním určenej právnickej osobe podľa odseku 4 (ďalej len prijímateľ ), pričom táto suma nie je nižšia ako...
KEJKA
02.04.06,05:29
áno, máš pravdu. Len nič sa nestalo, ked sa to na DU dostalo 2x. Raz na tlačive a raz v DP. Na to tlačivo nebudú prihliadať.
Akurát daňovníci - SZČO, ak to nepodali v DP, majú teda podľa všetkého smolu.
Len sa mi to zdá tvrdé - zbytočne tvrdé.