Olehle
26.03.14,10:32
Zdravim,od malicka mam problem so skoliozou a momentalne vykonavam dost sedave zamestnanie a pocitujem pri nom stuhnutie chrbtice,ktore prechadza az do bolesti.
Myslite,ze by mohli pomoct podlozky na sedenie?
kopretinka
26.03.14,09:40
ja som si kúpila fit vankúš,ale mne to nerobilo dobre.......takže teraz to nepoužívam na sedenie,ale niekedy na podopretie krížov.......
Ericka12
02.04.14,18:55
ja pouzivam podlozku Dynasit,od malicka som mala problemy s drzanim tela a skoliozou.Zdravotne problemy sa zacali az po tridsiatke.
Teraz sa snazim pravidelne cvicit a spravne sediet v com mi prave pomaha tato podlozka,kedze ma nuti sediet vzpriamene
Jurivo
03.04.14,06:19
Ziadna podlozka ani stolicka problem so skoliozou nevyriesi. Skoliozu sposobuje svalova nerovnovaha. Pomoze jedine cvicenie. SM system je na to najvhodnejsi.
Ericka12
03.04.14,09:35
ta podlozka sluzi na to aby sa aj pri sedeni zapajali svaly.Preto mi ju doporucili ako vhodnu pomocku.Samozrejme o ucinku vhodnych cvikoch ako liecby sa netreba bavit.
Olehle
03.04.14,10:36
prave preto ma to zaujalo,ze to vytvara tlak na panvu a aj tvar ba mal nutit drzat chrbat v spravnej polohe.Len chcem vediet ci uz ma niekto realne skusenosti
kopretinka
03.04.14,10:59
krivo sa dá sedieť aj na fit vankúši...mne to skôr pohoršilo,čo sa bolesti týka.
Olehle
03.04.14,11:37
ved prave preto sa pytam,ci to pomoze
martuli
03.04.14,15:28
ak nebudeš cvičiť, nepomôže, pretože stále budeš hľadať úľavovú polohu.
Olehle
04.04.14,06:25
Prave ja by som to potreboval ako nejaku podporu spravneho sedenia.Cvicim tri krat do tyzdna podla toho ako mi vychadza cas.Ale samozrejme ako kazdy by som chcel nieco co by mi pomahalo bez namahy
alaya1
04.04.14,07:06
Zdravim,od malicka mam problem so skoliozou a momentalne vykonavam dost sedave zamestnanie a pocitujem pri nom stuhnutie chrbtice,ktore prechadza az do bolesti.
Myslite,ze by mohli pomoct podlozky na sedenie?

jednoznacke FIT lopta- ja na inom ani nesedim, mavala som migreny, koli nespravnemu sedeniu a bolestiam chrbtice, teraz po cas to vsetko ustupilo.
Ericka12
04.04.14,09:04
Fit lopta je fajn,len je trocha problem ked ju chces pouzivat v praci :)
alaya1
04.04.14,09:05
Preco? ja ju pouzivam, ak vsak ti to zamestnavatel umozni.
Ericka12
04.04.14,09:12
Mas ju normalne v kancelarii?
L-M
04.04.14,09:13
Preco? ja ju pouzivam, ak vsak ti to zamestnavatel umozni.
Ale ani fitloptu neodporúčajú na dlhé sedenie,nepochybujem , že niekomu vyhovuje. Ja mám taký klinový podsedák v práci, lebo sedím skoro celý deň, je od firmy sissel , ale bol dosť drahý okolo 70 €, sú aj lacnejšie od iných firiem. Panva je pri sedení vo zvýšenej polohe, tak sa až tak nezaťažuje.Ale aj na ňom sa dá samozrejme sedieť zle, podchvíľou sa hrbím a krútim, určite je to aj o sebadisciplíne, viac si uvedomovať ako to vlastne sedíme a ak je tá možnosť po určitom čase sedenia sa prejsť- ževraj najlepšie po schodoch:-)
L-M
04.04.14,09:15
poznám ľudí, čo na fitlopte sedia v práci celý deň, mne to neodporúčali...
Jeremy21
04.04.14,09:39
Tiez mam na stolicke tuto klinovu podlozku,je jasne ze sa treba trocha strazit aby clovek sedel vzpriamene,ale mna osobne to nuti davat si vacsi pozor
Nole
04.04.14,10:57
Osobne som taketo nieco neskusal,ale asi by som mal.Chrbat mam gulaty a pravidelne sa pristihnem,ze na stolicke za pocitacom sedim povykrucany az je to neprirodzene.Najviac ma trapi ako ten moj chrbat vyzera ked sa zabudnem a nesnazim sa vystierat.V praci travim naozaj dost casu z dna a uz by som mal so sebou nieco zacat robit
salinkon
04.04.14,12:04
tak to sme na tom podobne :)
Jeremy21
11.04.14,09:34
zo zacietku sa urcite neodporuca sediet dlho ani na tychto podlozkach.Predsalen si svaly musia zvyknut.Pekne postupne zvysovat cas straveny pri takomto sedeni.Nic by sa nemalo prehanat :)
Olehle
17.04.14,10:13
Vyskusam ju a uvidim,ako som cital tak sa da prifukovat aby cloveku vyhovovala.Uvidim ci pomoze.Pri presedeni 8-10 hodin denne za PC by bolo fajn keby ma tak nebolel chrbat
Kvaka
24.09.14,07:55
Ja som "zdedila" po mojom dvojmetrovom synovi kľakačku. Je určite lepšia, ako nejaká podložka.

http://www.stolickymix.sk/image/default/flags/E/image/image_1440.jpg