Viera123
01.04.06,18:04
Máte niekto problém ako padanie vlasov? Čo vám pomáha v tomto prípade? Kedysi som používala lopúchovú tinktúru alebo vývar z usušeného lopúchového koreňa (dostať kúpiť v špecializovaných obchodoch). Myslím, že mi to pomáhalo, čo máte odskúšané vy?
DanielaSL
01.04.06,16:42
Tento problém mala nedávno moja kamarátka , vyskúšala množstvo prostriedkov z lekárne , umývala si vlasy len v dni vhodné podľa fáz Mesiaca , dokonca krásne dlhé vlasy si nechala ostrihať a nepomáhalo nič , nakoniec sa po mnohých vyšetreniach objavil problém so štítnou žľazou.
monte
01.04.06,16:53
Ten lopúch je dobrý no a pomáha Capillan B, ale neviem či ho ešte dostať a tiež ampulky Vitanolu C vmasírovať do pokožky vlasov
sklenkova
01.04.06,17:01
ja som pila žihlavový čaj a pomohlo,okrem toho cítila som sa super energie za 3
Viera123
01.04.06,17:30
ja som pila žihlavový čaj a pomohlo,okrem toho cítila som sa super energie za 3
S tou žihľavou to verím, musím asi začať aj ja piť čaj, čítala som kedysi dávno knihu od Márie Treben a tá okrem iného napísala, že keby sme vedeli, aká je žihľava prospešná, tak by sme v záhrade nepestovali nič iné... Asi mala kus pravdy.
Melnick
01.04.06,18:34
Aj zinok pomáha.
janasv
01.04.06,19:28
S tou žihľavou to verím, musím asi začať aj ja piť čaj, čítala som kedysi dávno knihu od Márie Treben a tá okrem iného napísala, že keby sme vedeli, aká je žihľava prospešná, tak by sme v záhrade nepestovali nič iné... Asi mala kus pravdy.

OK. Len by sa nemela pit v jednom kuse, ale vypit 1 balenie /2-3 tyzdne/, potom pauza 2-3 tyzdne a potom zas pit caj -1 balenie.
Aj ten zinok je dobry a este Pangamin. Sem-tam zabal na vlasy z vajicka a oleja /ak je blond, moze pridat par kvapiek citronu/ tak cca 20-30 min zabalit do igelitu, nasledne do uteraka a aj nahriat fenom a potom poriadne umyt.
Viera123
01.04.06,19:30
Aj zinok pomáha.
a ktoré potraviny okrem jadierok ho obsahujú? lebo kúpiť si v lekárni a nebrať ho v prirodzenej forme asi nie je to pravé orechové...
Melnick
01.04.06,20:14
Narýchlo som našla toto: Čerstvá žihľava,listy z orecha,
listy z brezy ,listy z bazy a jedna byľ lastovičníka sa cez
noc nechajú vyluhovať v studenej vode. potom sa zohrejú
pod bod varu. Polovicou nálevu sa umyjú vlasy dobrým jadrovým
mydlom,opláchnu sa čistou vodou.Druhou polovicou sa ešte vlasy
preplachujú po dobu 5 minút. Treba poriadne premyť,aby sa pre-
myli vlasové korienky.:)

Ale niekedy môže vypadávanie vlasov spôsobiť
aj nevinný pretrvávajúci zápal v tele,o ktorom
bez dôkladného vyšetrenia ani nemusíš vedieť.

A aj ten zinok z lekárne je dobrý.
Viera123
01.04.06,20:31
No ja čaje milujem, mám doma vždy aj zo 15-20 druhov (kávu vôbec nepijem), ale veru žihľavový nemám, musím nakúpiť... A aký olej? normálny stolový, alebo olivový?
Viera123
01.04.06,20:32
Narýchlo som našla toto: Čerstvá žihľava,listy z orecha,
listy z brezy ,listy z bazy a jedna byľ lastovičníka sa cez
noc nechajú vyluhovať v studenej vode. potom sa zohrejú
pod bod varu. Polovicou nálevu sa umyjú vlasy dobrým jadrovým
mydlom,opláchnu sa čistou vodou.Druhou polovicou sa ešte vlasy
preplachujú po dobu 5 minút. Treba poriadne premyť,aby sa pre-
myli vlasové korienky.:)

Ale niekedy môže vypadávanie vlasov spôsobiť
aj nevinný pretrvávajúci zápal v tele,o ktorom
bez dôkladného vyšetrenia ani nemusíš vedieť.

A aj ten zinok z lekárne je dobrý.

Lastovičník neviem čo je... :confused:
Melnick
01.04.06,20:40
To je taká bylinka, ktorú keď narušíš,tečie z nej oranžová
tekutina.Staré mamy /ako keby som ja bola mladá mama/
o nej hovorievali ,že je dobrá aj na bradavice.:)
kukučka
01.04.06,20:58
Lastovičník je výborný na bradavice, ale nesmie sa používať na materské znamienka. Pozor, je jedovatý.

http://botanika.wendys.cz/kytky/K261.php
Viera123
01.04.06,21:00
To je taká bylinka, ktorú keď narušíš,tečie z nej oranžová
tekutina.Staré mamy /ako keby som ja bola mladá mama/
o nej hovorievali ,že je dobrá aj na bradavice.:)

Musím pozrieť v nejakom slovníku, niečo mi to hovorí, ale neviem si spomenúť.
Melnick
01.04.06,21:03
Pozri ,rýchla kukučka Ti ho sem prilepila:)
rada
02.04.06,10:00
Ja mám odskúšané kapsle od dr. Mullera PANTHENOL s dobrým výsledkom a nielen na vlasy ale aj na nechty.
janasv
02.04.06,10:09
No ja čaje milujem, mám doma vždy aj zo 15-20 druhov (kávu vôbec nepijem), ale veru žihľavový nemám, musím nakúpiť... A aký olej? normálny stolový, alebo olivový?

Olej staci obycajny stolovy.:p
Dobry je aj ten Capilan B ale aj Q /drogeria alebo lekaren/. Aj Vitanol C alebo Arvit. V lekarni si skus vypytat kombinaciu mineralov - Zinok, Horcik, Vapnik. Porad sa tam. Je to dobre na vlasy a aj nechty. Aj Panthenol je dobry. Cmulacie tabletky su dobre aj pri podrazdenom hrdle /ako po velmi bublinkovej mineralke/. Je to vitamin radu B, upravuje podrazdenu sliznicu.
Treba len dufat, ze uz teraz na jar, bude viacej zeleniny a ovocia, a teda sa to upravi.:p

Lastovicnik by mal mat listy uz vonku. Ked nie je velmi prudka zima, tak ich ma vonku aj vtedy. Je to trvalka. Pozor na stavu z listov - saty.:D
Viera123
02.04.06,10:53
Olej staci obycajny stolovy.:p
Dobry je aj ten Capilan B ale aj Q /drogeria alebo lekaren/. Aj Vitanol C alebo Arvit. V lekarni si skus vypytat kombinaciu mineralov - Zinok, Horcik, Vapnik. Porad sa tam. Je to dobre na vlasy a aj nechty. Aj Panthenol je dobry. Cmulacie tabletky su dobre aj pri podrazdenom hrdle /ako po velmi bublinkovej mineralke/. Je to vitamin radu B, upravuje podrazdenu sliznicu.
Treba len dufat, ze uz teraz na jar, bude viacej zeleniny a ovocia, a teda sa to upravi.:p

Lastovicnik by mal mat listy uz vonku. Ked nie je velmi prudka zima, tak ich ma vonku aj vtedy. Je to trvalka. Pozor na stavu z listov - saty.:D
Dakujem za vyčerpávajúce odpovede :o:o:o, možno je to aj tým, že som si dala na vlasy farbiaci šampón, vlasy mám teraz tmavé a všade ich vidieť... Zeleniny a ovocia myslím je aj v zime dostatok, tie všelijaké obchodné reťazce nás zásobujú v hojnom počte, takže neviem, ale problém s padaním vlasov je asi dosť rozšírený.
Viera123
02.04.06,10:54
Ja mám odskúšané kapsle od dr. Mullera PANTHENOL s dobrým výsledkom a nielen na vlasy ale aj na nechty.

No skúsim sa popýtať aj na tie. Ako dlho ich treba užívať?
rada
02.04.06,11:16
Kapsle bývajú balené buď po 30 alebo po 60 ks. Ja si dávam dve balenia po 60ks do rok jednu tabletku denne. Začne prvé balenie napr. január-február, potom prestávka a pokračujem druhým balením august-september. Uvedené kapsle (mimochodom sú oranžovej farby )nie sú však vždy dostať v lekárni a lekárnici odporúčajú PANTHENOL, ale od iného výrobcu. Tie však nekupujem, radšej hľadám po iných lekárňach od Dr.Mullera.
Viera123
02.04.06,12:11
Kapsle bývajú balené buď po 30 alebo po 60 ks. Ja si dávam dve balenia po 60ks do rok jednu tabletku denne. Začne prvé balenie napr. január-február, potom prestávka a pokračujem druhým balením august-september. Uvedené kapsle (mimochodom sú oranžovej farby )nie sú však vždy dostať v lekárni a lekárnici odporúčajú PANTHENOL, ale od iného výrobcu. Tie však nekupujem, radšej hľadám po iných lekárňach od Dr.Mullera.

Keď máš odskúšané, že sú dobré a nepadajú vlasy, tak jasné, že zháňaš tie "svoje". Ešte na niečo sú dobré tie kapsule?
janasv
02.04.06,12:16
Dakujem za vyčerpávajúce odpovede :o:o:o, možno je to aj tým, že som si dala na vlasy farbiaci šampón, vlasy mám teraz tmavé a všade ich vidieť... Zeleniny a ovocia myslím je aj v zime dostatok, tie všelijaké obchodné reťazce nás zásobujú v hojnom počte, takže neviem, ale problém s padaním vlasov je asi dosť rozšírený.

Ano, v hypermarketoch je zeleniny a ovocia dost. Ale ja som mala na mysli to, co chuti, akokeby sa na to usmialo slniecko a nie igelit. :D
Viera123
02.04.06,12:19
Ano, v hypermarketoch je zeleniny a ovocia dost. Ale ja som mala na mysli to, co chuti, akokeby sa na to usmialo slniecko a nie igelit. :D
To bolo dobré :p. Áno, máš pravdu, to je úplne o niečom inom zo záhrady a z obchodu :-)
janasv
02.04.06,12:31
To bolo dobré :p. Áno, máš pravdu, to je úplne o niečom inom zo záhrady a z obchodu :-)
Hlavne, ze sme sa pochopili.:rolleyes:
Vies, moze to byt aj tym samponom, aj stresom. Ale po takej zime, ako bola tato posledna, sa ani necuduj. Ten chlad, mraz a vietor veru urobil svoje nie len na vlasoch ale aj na pleti a na rukach.... :eek:Moj "cely clovek" mal tej zimy uz dost. Este prekonat ten posun casu /moj biorytmus je cely v kely-family...:eek::eek:/ a uz to bude OK. :p:)
Viera123
02.04.06,12:42
Hlavne, ze sme sa pochopili.:rolleyes:
Vies, moze to byt aj tym samponom, aj stresom. Ale po takej zime, ako bola tato posledna, sa ani necuduj. Ten chlad, mraz a vietor veru urobil svoje nie len na vlasoch ale aj na pleti a na rukach.... :eek:Moj "cely clovek" mal tej zimy uz dost. Este prekonat ten posun casu /moj biorytmus je cely v kely-family...:eek::eek:/ a uz to bude OK. :p:)
No mne tie vlasy padajú už dávno, ale zima liezla na nervy aj mne... A na tom kely-family som sa dobre pobavila :-)) vďaka...
rada
02.04.06,14:22
Keď máš odskúšané, že sú dobré a nepadajú vlasy, tak jasné, že zháňaš tie "svoje". Ešte na niečo sú dobré tie kapsule?

Mám to odskúšané. Možno v tom je aj psychika. Jednoducho som si nanútila, že mi pomôžu a fakt vlasy mi toľko nepadajú a mám dojem, že mi spevneli a vyzerajú bohatšie. Robila som to tak tri možno 4 roky po sebe, pravdupovediac tento rok som si ich ešte ani nekúpila, nakoľko už nemám taký problém s padaním vlasov.
No a ako som už vyššie napísala myslím, že mi pomohli aj na nechty, lebo jeden čas sa mi strašte lámali a mala som ich mäkké. Teraz ich mám v pohode. Ale tak ako všetko aj toto môže byť individuálne. Možno mi chýbal nejaký minerál a spôsobovalo mi to vyššie uvedené problémy. A možno som mala šťastie, že som prišla na to a po užívaní PANTHENOLU mi problémy prestali. Dokedy však neviem. Viem však, že ak by mi znova začali opäť si dám kúru s kapsulami.:o
Evaman
04.04.06,07:37
Mňa by zaujímalo , či neviete niečo poradiť na veľmi jemné vlasy? Viem , že je to geneticky dané a nejako veľmi sa to ovplyvniť nadá ale aspoň nejaké osvedčeé prípravky , ktoré by pomohli takéto vlasy upraviť. Skúšam všeličo možné z rôznych značiek , no ak je vonku vlhko alebo si vlasy čerstvo umyjem , darmo , že ich vyfúkam, vystužím ,vyformujem, môžem urobiť čokoľvek no keď výjdem z domu, o chvíľu vyzerám ako zmoknuté kura.
SilviaS
04.04.06,07:47
Ak by si chcela niečo na oslabené vlasy tak je veľmi dobré REGHAR-Walmark tabletky a REGHAR vlasový aktivátor,trochu to pomáha a vlasy by si mala
hustsie a nevypadávajú.Ja som už vyskúšala všetko možné,ale to naozaj
pomáha.
Stačí jedna tabletka denne.Je to dobré aj na pleť a na lámavé nechty.
Ak máš slabé vlasy a jemné nemala by si užívať žiadne laky na vlasy.
Laky vlasy elektrizujú a sú slabšie.Radšej vyskúšaj niečo prírodne.
Aj značka TERMAL je dobrá na vlasy.
Silvia:) :) :)

P.S.Nezabudni že najhoršie na vlasy je neustále farbenie.
Ingrid G.
04.04.06,08:23
Svoje s vlasmi som si užila aj ja pred štyrmi rokmi. Padali mi strašne, nielen pri česaní, kde som sa pohla, bol samý vlas. A najhoršie bolo, že úbytok vlasov bol dosť viditelný. Nie že by som sa priveľmi sledovala, ale všimlo si to aj moje okolie. V tom období som mala dosť stresu, synovi sa zhoršila astma, muž menil zamestnanie a ani u nás v práci to nebolo ružové. Snažila som sa piť niekoľko šálok žihľavového čaju denne, vlasy som si oplachovala žihlavou. Výsledok - padali stále a z každého česania vlasov som mala strach. Tak som navštívila kožnú lekárku. Naordinovala mi panthenolovú kúru (injekcie - tabletky, ktoré voľne dostať v lekárni sú dosť neúčinné pri výraznom úbytku vlasov), dostala som nejaké zarábané vodičky, ktoré som si vmasírovala do vlasov, doporučila mi kúpiť si v lekárni šampón Triaktivin a výživu vlasov - Krása zdravých vlasov. Trvalo to dosť dlho, vlasy prestali padať, ale aj po niekoľkých rokoch mám miesta (hlavne vpredu), kde mám vlasy dosť riedke. Ale už aspoň nepadajú. Lekárka mi doporučila, aby som nepoužívala fén, vlasy som si nechávala uschnúť volne, žiadna trvalá, farbenie. A hlavne žiaden stres, lenže to sa ľahko povie.
Každopádne, držím palce každému, kto má podobné problémy ako som mala ja, pevné nervy a kľudu, lebo liečba je zdĺhavá.
Evaman
04.04.06,08:42
Silvi, ďakujem za radu, ten Reghar poznám, ja si vlasy nelakujem ani nefarbím, ešte za socíku som pravidelne používala Capilan Q , ten mi veľmi pomáhal. Je ho síce dostať v lekárni aj teraz , no už zďaleka nie je taký dobrý ako predtým.Ja v podstate vlasy ani namám zničené len sú veľmi jemné. A TERMAL nepoznám , to sú nejaké tekuté prípravky alebo tabletky.
Prosím, nemôžeš bližšie popísať?

Viem, že veľmi dobrý je zinok , no ja ho v tabletkovej forme nemôžem užívať, som na neho alergická. Po užití "čistého" ziku v tabletke , dostanem žalúdočné kŕče a silné bolesti hlavy.
SilviaS
04.04.06,08:52
Evaman TERMAL dostať kúpiť v lekárni.:) Termal je vyrobený z termálnej vody a liečivých bylín.
Je to šampón,kondicionér,krém a je to všetko na vypadávanie vlasov
a regeneráciu vlasovej pokožky.Moja mama to vždy užíva a je veľmi
spokojná.Trochu to smrdí ale dá sa to vydržať.Treba to 3 mesiace kombinovať šampón a krém a uvidíš výsledky.
Nie je to ani veľmi drahé všetko okolo 100 korún.
Vyskúšaj pekný den.
Silvia:) :) :)

A ešte jedna dobrá rada na záver veľmi dobré je zmývať si vlasy z odvarom zo žihlavy.Veľmi dobrý je aj šampón z ORIFLAME.Je to šampón
ktorý obsahuje žihľavu a regeneruje vlasy a vlasové korienky.Ja ho
používam stále.
Evaman
04.04.06,09:38
Ďakujem Silvi.
Viera123
04.04.06,19:12
Mňa by zaujímalo , či neviete niečo poradiť na veľmi jemné vlasy? Viem , že je to geneticky dané a nejako veľmi sa to ovplyvniť nadá ale aspoň nejaké osvedčeé prípravky , ktoré by pomohli takéto vlasy upraviť. Skúšam všeličo možné z rôznych značiek , no ak je vonku vlhko alebo si vlasy čerstvo umyjem , darmo , že ich vyfúkam, vystužím ,vyformujem, môžem urobiť čokoľvek no keď výjdem z domu, o chvíľu vyzerám ako zmoknuté kura.
Nie si sama :p. Ja si dávam šampón Elseve - modrý a vtedy cítim,že mám vlasy pevnejšie... ale ako odporúča ďalšia poraďáčka, aj Thermal šampón je dobrý, odporučila mi ho kaderníčka, takže tiež skúšam, aj od toho sa mi zdá, že vlasy sú pevnejšie.
paulie_sk
19.04.06,14:00
ja som pila žihlavový čaj a pomohlo,okrem toho cítila som sa super energie za 3prosimta ako si ho priparavovala ? .... aku zihlavu ..... 1 000 000 dik za odpoved ;)
paulie_sk
19.04.06,14:12
prosimvas o naj spôsob ako sa spravi odvar zo zihlavy ... doba varu , mnozstvo proste postup . dakujem :o
Melnick
19.04.06,14:35
prosimvas o naj spôsob ako sa spravi odvar zo zihlavy ... doba varu , mnozstvo proste postup . dakujem :o

paulie pozri si príspevok č .9.
Za pokus to stojí,teraz na jar sú bylinky silné.
Ak nájdem ešte niečo napíšem Ti.:)
paulie_sk
19.04.06,17:06
paulie pozri si príspevok č .9.
Za pokus to stojí,teraz na jar sú bylinky silné.
Ak nájdem ešte niečo napíšem Ti.:)ooo dakujem
Šípková
21.04.06,10:34
Vlasy môžu vypadávať aj vtedy, ak vám dobre nefungujú obličky. Treba piť veľa čistej vody a čaj na čistenie ľadvín, aby sa vyplavili škodlivé látky. Taktiež je dobré popri tom užívať betakarotén spolu so zinkom.
Viera123
21.04.06,12:25
Vlasy môžu vypadávať aj vtedy, ak vám dobre nefungujú obličky. Treba piť veľa čistej vody a čaj na čistenie ľadvín, aby sa vyplavili škodlivé látky. Taktiež je dobré popri tom užívať betakarotén spolu so zinkom.
Ono na tom možno niečo bude, vlasy sú čoraz viac namáhané aj vplyvom zlého životného prostredia a niekde sa "posťažovať" musia... Postupne vyskúšam a ohlásim sa, či pomáha. Vďaka aj za ostatných :p.
Melnick
21.04.06,12:59
Ono na tom možno niečo bude, vlasy sú čoraz viac namáhané aj vplyvom zlého životného prostredia a niekde sa "posťažovať" musia... Postupne vyskúšam a ohlásim sa, či pomáha. Vďaka aj za ostatných :p.

Škoda len,že sa sťažujú na našich pleciach - vypadnuté:mee:chúďatá.
Viera123
21.04.06,13:02
Škoda len,že sa sťažujú na našich pleciach - vypadnuté:mee:chúďatá.
A my sa ich snažíme "chúdence", ešte aj zlikvidovať!:p
Viera123
30.04.06,09:07
prosimvas o naj spôsob ako sa spravi odvar zo zihlavy ... doba varu , mnozstvo proste postup . dakujem :o
Ja som si teraz na jar dala mladú žihľavu voľne vysušiť (len doma na plechu na mastnom papieri, nemám ani balkón :mad:), a tak dvakrát za deň si uvarím žihľavový čaj tak, že odtrhnem zopár lístkov alebo celú menšiu byľ, dám do umelého sitka na čaj a zalejem vrelou vodou. Nechám cca 5-10 minút vylúhovať. Robím to dobre?
Staniky
30.04.06,11:01
vzhladom na to, ze mi kozna lekarka diagnostikovala pred mesiacom a pol diagnozu, pri ktorej sa tvoria pri vypadávani vlasov na hlave hole miesta, venujem sa tomu zavaznejsie. Uzivam tablety Bioscalin, takisto zinok, u koznej som dostala vodu Alpicort, pijem zihlavovy caj a taktiez si pokozku potieram doma vyrobenou tiktúrou z Echinacei purpurovej. Vysledky zatial nie su prilis viditelne. Myslim, ze zvysene padanie je spôsobene dlhou zimou a tymto prechodnym obdobim, stresom ale takisto to moze byt nepreliecena choroba /zapal v tele/ alebo aj ta stítna zlaza. Preto radsej odborne vyšetrenie. Taktiež odporucam zvyseny prijem vitaminov v prirodzenej forme. :o
paulie_sk
12.06.06,08:55
Ja som si teraz na jar dala mladú žihľavu voľne vysušiť (len doma na plechu na mastnom papieri, nemám ani balkón :mad:), a tak dvakrát za deň si uvarím žihľavový čaj tak, že odtrhnem zopár lístkov alebo celú menšiu byľ, dám do umelého sitka na čaj a zalejem vrelou vodou. Nechám cca 5-10 minút vylúhovať. Robím to dobre?ooo dakujem zacal som to aj ja tak pripravovat , dakujem dam vediet ci pomohlo ..... ;)
Viera123
24.06.06,18:35
ooo dakujem zacal som to aj ja tak pripravovat , dakujem dam vediet ci pomohlo ..... ;)
No čo, pomohlo? V tomto teple ozaj tie naše vlasy dostávajú riadne zabrať a padajú "jedna radosť!":eek::eek::eek: V tomto majú muži výhodu, hlava dohola a problém vyriešený, ani nezistia, či padajú, ale vie si niekto predstaviť, ako by sme vyzerali my, keby sme to riešili tak ako muži?:rolleyes:
Zita5
24.06.06,18:50
No čo, pomohlo? V tomto teple ozaj tie naše vlasy dostávajú riadne zabrať a padajú "jedna radosť!":eek::eek::eek: V tomto majú muži výhodu, hlava dohola a problém vyriešený, ani nezistia, či padajú, ale vie si niekto predstaviť, ako by sme vyzerali my, keby sme to riešili tak ako muži?:rolleyes:

Bolo by to véééééľmi zaujímavé ......:p
Ria69
25.06.06,12:14
Tento problém mala nedávno moja kamarátka , vyskúšala množstvo prostriedkov z lekárne , umývala si vlasy len v dni vhodné podľa fáz Mesiaca , dokonca krásne dlhé vlasy si nechala ostrihať a nepomáhalo nič , nakoniec sa po mnohých vyšetreniach objavil problém so štítnou žľazou.
Skús biotín v lekárni si to kúp, mne to pomohlo aj betakarotén , a ten čaj zo žihlavy je super ,ale nepiť dlhodobo- demineralizuje organizmus.piť tak 2 týždne.
jasha
28.06.06,08:16
mne tiez hodne padali vlasy - zredli skoro o polovicu. Najprv mi ponukali rozne tabletky, .... , ale ja som tvor lenivy aby som si pamatala, ze mam nejake jest a tak som si nakoniec kupila DERCOS AMINEXIL SP94 - Vichy. Pozor v roznych mestach a lekarnach rozne ceny - rozdiel bol az 300 sk na jednom baleni.
Je dost drahy (a hlavne sok ked som zbadala take mini ampulky) ale naozaj ucinny. Stacilo jedno balenie a viditelny uspech. A to mam dlhe vlasy.
Mne pomohol a odvtedy mam pokoj.
Ale podla mna vzdy zavisi z akeho dovodu vlasy padaju a podla toho si treba vybrat.
paulie_sk
03.07.06,09:36
No čo, pomohlo? V tomto teple ozaj tie naše vlasy dostávajú riadne zabrať a padajú "jedna radosť!":eek::eek::eek: V tomto majú muži výhodu, hlava dohola a problém vyriešený, ani nezistia, či padajú, ale vie si niekto predstaviť, ako by sme vyzerali my, keby sme to riešili tak ako muži?:rolleyes:no je to lepsie , ale dobe este ukáze ;)
rada
05.07.06,09:47
Z mojej databázy:
Kto trpí vypadávaním vlasov, mal by užívať čaj z cibule a žihľavy a na doplnenie si aj umývať vlasy odvarom z cibule a žihľavy. Odstránenie lupín a spevnenie vlasov možno dosiahnuť natieraním pokožky hlavy kašičkou z malej očistenej cibule zabalenej do gázy. Po niekoľkých hodinách pôsobenia si treba umyť vlasy šampónom a dobre opláchnuť. Aplikácia sa odporúča na krátke vlasy. Po viacerých procedúrach lupiny zmiznú a vlasy sú mäkšie, pružnejšie a pevnejšie. ;)
nika20
16.10.06,11:25
Myslim ze mi velmi padaju vlasy, ale zatial nechcem robit paniku. Myslite, ze to je normalne, ze ked si zmyjem vlasy, tak mi strasne vypadavaju, ked si ich chytim, tak mi ich aj 20 vypadne a cely den mam potom po sebe vlasy?
Tweety
16.10.06,11:52
Myslim ze mi velmi padaju vlasy, ale zatial nechcem robit paniku. Myslite, ze to je normalne, ze ked si zmyjem vlasy, tak mi strasne vypadavaju, ked si ich chytim, tak mi ich aj 20 vypadne a cely den mam potom po sebe vlasy?NOrmálne za jedeň deň vypadne až 70 vlasov. Ale ak máš pocit, že je to teraz viac, ako obyčajne, možno Ti chýbajú nejaké minerály, napr. železo.
sgm
17.10.06,04:12
NOrmálne za jedeň deň vypadne až 70 vlasov. Ale ak máš pocit, že je to teraz viac, ako obyčajne, možno Ti chýbajú nejaké minerály, napr. železo.
Súhlasím plne a doplním, že nielen železo môže zapríčiniť zvýšené vypadávanie vlasov. Ja mám skúsenosť s tým, že som dlhšiu dobu (asi tri mesiace) užívala zinok,horčík,vápnik - 1 tbl denne a výsledok nenechal na seba dlho čakať - vlasy prestali padať v takej miere. Treba vyskúšať, alebo sa obráť na kožného lekára.
Bea
jenny7
17.10.06,04:37
Mne tiež teraz príšerne padajú. Kupila som si tie tabletky Panthenol od Mullera aj šampón, tak uvidím,ako to zaberie. Pri tom užívam ešte zinok, myslím, že teraz je dosť také obdobie na padanie, ale tiež keď mi to neprejde, behnem pre istotu na kožné, alebo ešte som počula, že treba vyšetriť aj štítnu žlazu.
Už som z toho trochu nervozna, ale dúfam ,že to prejde.
nika20
17.10.06,05:26
Chcem len povedat, ze aj mne odporucali pit zihlavovy caj, ale zeny by ho nemali pit pocas menstruacie, lebo zastavuje krvacanie. Ja som sa tiez cudovala, ze co sa robi a potom sa ma kamaratka spytala ci nepijem zihlavovy caj. Takze pozor
Anninuska
31.10.06,07:20
Aj mne veľmi začali padať vlasy. Myslíte si, že to mohla zapríčiniť hormonálna antikoncepcia? Bojiiim ... :confused:
Mackovka
31.10.06,08:34
Podľa mňa ak nepomôže vitamín B6 a zinok, oplatí sa navštíviť dobrého kožného lekára, aj keď to stojí čas a trpezlivosť. Pred rokmi som mala tento problém a lekárka ma poslala postupne na všetky vyšetrenia (štítna žľaza, očné pozadie, cievne, infekčné...). Nakoniec sa z výsledkov zistilo, že som v minulosti prekonala mononukleózu, čo som ani netušila. Jedno balenie liekov, ktoré mi na infekčnom predpísali mi zásadným spôsobom a rýchlo pomohlo. A oplatilo sa, vlasy mi prestali padať a mám už roky pokoj.
Kolenčík
03.11.06,18:20
Milé dámy, knihu Staré, dobré, odskúšané napísala p. Agáta Sedliačková a tá doporučuje proti vypadávanie vlasov a aby vlasy dobre rástli ckitujem: 3 menšie cibule na jemno pokrájať, dať do fľaše, zaliať pálenkou a na niekoľko dní dať na teplé miesto. Potom precediť, zmiešať s rovnakým množstvom repíkového odvaru. Na 3 dl vody, pol lyžice repíka. Týmto máčať hlavu viac krát cez deň, hlavne na noc. Aj niekoľko týždňov.
Jednoduchší: natrieť hlavu odvarom z lipového kvetu. Na pol litra vody 3 pol. lyžice lipového kvetu. Tak skúšajte milé dámy.
Beba
03.11.06,19:00
Kedysi som striedala žihľavové odvary s lipovými a vlasy som mala lesklé a pružné .Hrivu mi mohol závidieť aj kráľ zvierat:D , ale to so bola mladšia a mala som dosť času na seba. Dnes som na tom žiaľ podobne, ako mnohí 17ástkoví :mee: , ale asi sa k tým kúram vrátim:rolleyes: . Doporučujem to nezanedbať tak, ako ja:confused: . Ak nepomôže, treba sa ozaj poradiť s lekárom. Príroda je však mocná a ja babičkovským receptom verím viac, ako chémii a mám to odskúšané. Prajem všetkým veľa úspechov a zdravé a krásne vlasy.:D
lavi
11.03.07,21:17
Mne veeeeelmi pomohol Revalid, vybrala som jedno a pol balenia a je po probleme, uz 5. mesiac:)
terezamaria
13.04.09,10:25
Viera 123 - ja mám, i mnoho mojích známych odskúšaný nasledovný doma vyrobený roztok. Nazbierať korene žihľavy a korene lopúcha, očistiť, vyumývať, ten koreň žihľavy riadne prhlí, sú potrebné rukavice.Nakrájať na 1 - 2 cm kúsky dať do fľaše, zaliať vodkou, slivovicou, hruškovicou, aspoň 1/2 litrom, najlepšie, aby to bolo zakryté.Nechať na slnku, na okne 7 dní. Potom scediť, pridať 2 polievkové lyžice olivového oleja a dať do chladničky. Pred umývaním vlasov vtrieť do pokožky cca 1/2 malého štamperlíka a nechať aspoň pol hodinu vstrebávať a pôsobiť. Zatiaľ to pomohlo každému, komu som recept dala.
Dúfam, že to pomôže i Tebe, veľmi Ti to prajem.
bonita
02.09.09,05:05
Ja mam 18nast a strasne mi zacali vypadavat vlasy,ale tak strasne moc ze este mesiac a nic nebudem mat na hlave ... teraz sa mi objavili problemy aj z vredami a obcas sa mi prejavi zapal mocovej trubice ... Môze to byt oslabenou imunitou alebo nieco take? Vred sa mi spravi ked sa poskrabem a hned sa objavi infekcia a zapal ... A potom samozrejme chirurg a vyrezavanie,ale tento krat to mam na prsniku ... môzu take nadmerne vypadavanie vlaou byt tymto spôsobene?
Nachtigal
02.09.09,06:21
Ahoj, hovorí sa, že všetko ide z krvi, preto si skús zaradiť každý deň do svojho jedálnička červenú repu "cviklu", ktorá čistí krv. Urob si takú cviklovú kúru, jedz ju ku všetkému, čím dlhšie ju budeš jesť tým lepšie!!!! Chce to cielené stravovanie a pevnú vôľu. Cvikla má aj karcinogénne účinky! Možno sa stratia aj tie zápaly a k tomu pridružené iné problémy! Je to vyskúšané - lekár bol prekvapený, krv vraj ako u bábätka!!! Nehovorím, že ťa to na 100pro vylieči ale určite pomôže. Na podporu rastu vlasov si kúp výživový doplnok - prečítaj si predošlé články k tejto téme,sú tu dobré rady! - vypíš si všetky prípravky a poraď sa v lekárni, choď do viacerých lekární, porovnaj odpovede a potom sa rozhodni! Na imuniitu je dobrý Koenzým Q10, echinaceový čaj. Si veľmi mladučká na také problémy aké máš! Prajem ti pevnú vôľu a rýchle zlepšenie stavu. :o
BXLmiami
04.09.09,04:26
Ja mam 18nast a strasne mi zacali vypadavat vlasy,ale tak strasne moc ze este mesiac a nic nebudem mat na hlave ... teraz sa mi objavili problemy aj z vredami a obcas sa mi prejavi zapal mocovej trubice ... Môze to byt oslabenou imunitou alebo nieco take? Vred sa mi spravi ked sa poskrabem a hned sa objavi infekcia a zapal ... A potom samozrejme chirurg a vyrezavanie,ale tento krat to mam na prsniku ... môzu take nadmerne vypadavanie vlaou byt tymto spôsobene?
Objednaj sa na očné,zle korigovaná očná vada je veľmi často príčinou padania vlasov.
bonita
23.09.09,18:46
Prispevok z 2.9. pisala moja dcera / to len pre tych co ma uz pod nickom poznaju - nemam 18/, som tu trvale prihlasena. Inak dakujem za rady pre nu.
erik555
20.04.13,12:10
Reklamka??? :D
Terazka s Terezkou suhlasi? :D
Cim to je, ze nick zuzkabalkova a tereza.jakubcova maju po jednom prispevku a clenom prave od dnes? :D Zeby ta ista osoba :D
lujza.j
20.04.13,13:25
obyčajné vitamíny.... kúpiš jednotlivo....aspoň presne vieš akú dennú dávku dáš do seba....a ešte ušetrím:D
FORCAPIL predstavuje dokonalé zloženie vitamínov pre Vaše krásne vlasy a nechty.
Výživový doplnok pre rast a silu vlasov a nechtov
Dokonalé zloženie: L-cystín 150 mg, L-metionín 59 mg, zinok 7,5 mg (100 % ODD*), kyselina pantoténová – vit. B5 (300 % ODD), pyridoxín hydrochlorid – vit. B6 (100 % ODD*), kyselina listová – vit. B9 (100 % ODD*), vitamín D3 (100 % ODD*), biotín – vit. H (300 % ODD*).
2 kapsule ráno s veľkým pohárom vody. Odporúča sa užívať 2-4 mesiace.

30,83 €180KS
alexandra12345
26.06.13,04:56
Mne velmi pomohlo, ked som začala jest surovu postruhanu zelenu listovu zeleninu, čím tmavšie listy, tým lepšie, najmä kel. Min. 400 g denne, čím viac, tým lepšie. Vlasy úplne prestali padať.
lujza.j
27.07.13,04:35