Viera123
01.04.06,22:00
Čím skrášliť unavenú tvár, akou maskou z domácej "lekárničky"? :rolleyes:
ivet.b
05.04.06,07:20
Taku radu by som aj ja prijala, asi sme vsetky unavene po marci.;)
tamara
05.04.06,07:36
mne sa najviac osvedčila maska z bielka a citronu.....bielok vyslahat, pridat par kvapiek citronu a naniest na tvar....mozem len odporucit, tvaricka je po nej jak babätkovský zadoček ))))
atramka
05.04.06,07:41
;) baby skúste sa natrieť obyčajným bielym jogurtom ,alebo bielok vidličkou vyšľahať s troškou citrónovej šťavy. Treba nechať cca 20 minút pôsobiť a potom umyť. Keď sa pozrieš do zrkadla ani sa nespoznáš,budeš svieža ako rybka.:) :) :)
Miriam.x
05.04.06,07:44
Veľmi dobrá je aj maska z banánu, ak to vaša pleť zvládne pridajte si pár kvapiek citrónovej šťavy a med. Veeeeeľmi dobré
iika
06.04.06,08:45
kyslá smotana:)
Kelis
10.04.06,10:03
Ahojte, keď už sme sa tu takto zišli po porade, mám aj ja jednu odskúšanú domácu masku na pleť. Je jednoduchá ale účinná. Potrebujete k tomu len žĺtok a kvalitnú tureckú kávu. Zmiešať a v kúpeli naniesť na tvár, jemne zrnkami kávy pleť premasírovať a potom nechať 15 min. pôsobiť. Mám to odskúšané, pleť je jemná, prekrvená a nakoniec ešte naniesť krém a hotovo.

Vyskúšajte a napíšte či to zabralo.
Viera123
22.04.06,19:15
Našla som aj ja čosi, takže sa podelím o radu:
Tvarohovo - medová maska: 2 polievkové lyžice tvarohu, 1 polievková lyžica medu, niekoľko kvapiek olivového oleja (pri veľmi suchej pokožke). Zmiešame, nanesieme na tvár a krk. Necháme pôsobiť 20 minút. Maska pôsobí osviežujúco a vyhladzuje vrásky.
Ružovo-medová maska: Potrebujeme na 20 g medu, 100 g vody z ružových lupeňov, alkohol (50 percentný) a 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy. Zmes zmiešame a nalejeme do fľaše. Uzavrieme a odložíme na chladné miesto. Voda sťahuje pokožku a hodí sa na každú pleť, zvlášť vhodne pôsobí na unavenú a ochabnutú tvár. Niekoľko kvapiek vody kvapneme na vlhkú handričku, či tampón a pretrieme si ňou tvár.
Viera123
22.04.06,19:31
Konečne je jar a tak sa nám v záhradách čoskoro zazelená rôzna zelenina. Takže sa skúsme omladiť:p
Maska z hlávkového šalátu:
Šalát je veľmi bohatý na vitamín C, bielkoviny, minerálne soli. Niekoľko listov rozomelieme na kašu. 2 polievkové lyžice z neho zmiešame s 2 lyžicami smotany a masku si nanesieme na tvár a krk. Po 20 minútach si umyjeme tvár vlažnou vodou. Smotanu môžeme nahradiť i kyslým mliekom. V prípade, že máme suchú kožu, pridáme pol lyžičky olivového oleja.
Maska z petržlenu: 2 lyžičky medu, citrónovú šťavu a kašu z listov petržlenu dáme do pohára a dobre vymiešame. Necháme pôsobiť 15 minút a zmyjeme vlažnou vodou. Používame ju na vyčistenie tváre od pieh ako i pigmentových škvŕn.
Maska zo surových zemiakov: Zemiaky narezané na tenké rezančeky alebo jemne nastrúhané slúžia ako vitamínová maska. Necháme ju pôsobiť 15 minút a potom zmyjeme.
Viera123
23.04.06,10:48
Výživná maska:
Ak naša pleť na tvári pôsobí unavene, môžeme si urobiť výživnú masku. Stačí jeden žĺtok, lyžica oleja a niekoľko kvapiek vitamínu AD. Pridať môžeme trochu šťavy z kiwi. V prvom týždni nanesieme masku trikrát v druhom dvakrát. Potom už stačí raz za týždeň.
Viera123
26.04.06,06:08
Vitamíny A, B a C, ktoré sa nachádzajú v rajčiakoch robia pokožku tváre mäkkou , sviežou a elastickou. Organické kyseliny majú čistiace účinky a pomáuhajú k jej rýchlej regenerácii. V kozmetike sa používajú i ako prostriedok proti slnečnému spáleniu. Rajčiakovou šťavou môžeme nahradiť i toaletné mlieko pri odmaľovaní sa.
Maska na mastnú pokožku:
Používame na kolieska nakrájané rajčiaky alebo kašu z rozpučených rajčiakov. Po 20 minútach ju umyjeme a nanesieme vhodný krém.
Maska na suchú pokožku:
Jeden rozpučený rajčiak zmiešame s trochou ryžovej múčky a pridáme niekoľko kvapiek oleja.

Viete mi poradiť, čo je ryžová múčka??
suzuki
12.05.06,09:39
ja by som len rada upozornila-pozor na masku z mrkvy - pamätám si - ešte nagympli prišla spolužiačka, ktorá to vyskúšala a 3 dni bola neprirodzene oranžová. Takže pozor!!