IvetaH
27.03.14,07:36
Ahojte, sociálka mi neberie a mám problém znovu prihlásiť zamestnávateľa. Do 31.5.2013 bol zamestnávateľ, od 1.6.2013 nemal zamestnancov, tak bol odhlásený a teraz zas bude mať zamestnancov a snažím sa to zmeniť cez RLzamestnávateľa a nepustí ma. Robím niečo zle alebo aj tam musím sa teperiť na pobočku? Má niekto skúsenosť? Ďakujem.
Tweety
27.03.14,06:41
Zmeniť RL ? Veď už nie je prihlásený za platiteľa dane (http://www.porada.sk/dane#__AUTOKW) zo ZČ. Musíš ho nanovo prihlásiť.
kn-alka
27.03.14,06:42
čo chceš meniť? Musíš sa znova prihlásiť ako zamestnávateľ - teda podávaš nový reg.list zamestnávateľa
IvetaH
27.03.14,17:47
Ďakuje za reakciu. Ale aj tak som si myslela, keď už je registračný list zamestnávtateľa elektronicky, tak komplet ako sa patrí, nielen tak pol na pol. Ale čo už.
Tweety
27.03.14,17:48
Ale čo pol na pol? AK nie je prihlásený, musí sa registrovať na daň nanovo.
IvetaH
29.03.14,19:57
No pol na pol na pol. Môžem robiť zmenu a odhlášku, ale nemôžem urobiť prihlášku. Prestal byť zamestnávateľom a vedel, že je to na pár mesiacov, ale musel sa odhlásiť, lebo do 8 dní, inak pokuta. A teraz už má zamestnancov a zas aby sa niekto teperil do sociálky prihlásiť sa ako zamestnávateľ. Ak tam už bol raz prihlásený, mal by to všetko riešiť elektronicky. Tak som to myslela.