brendina
02.04.06,16:16
Ahojte.Prosím Vás ako zaučtujem v Alfe leazingovú splátku,keď časť sumy je zdanitelným výdavkom a časť nezdaniteľným.Zaučtujete to na dvakrát,alebo dá sa to jedným dokladom? Ďakujem
Zita5
02.04.06,14:19
Veľmi dobrou pomôckou je táto tabuľka

http://www.porada.sk/showthread.php?t=9121&highlight=l%EDzing
brendina
02.04.06,14:38
Ďakujem, táto tabuľka je výborná ja som si ju už aj vyplnila všetko mi sedí,ale v leazingovej splátke je časť istiny(NZD) aj časť fin.výnosu (OZD) dá sa to zaučtovať jedným dokladom v ALFE ?
tonkat
02.04.06,14:49
Ďakujem, táto tabuľka je výborná ja som si ju už aj vyplnila všetko mi sedí,ale v leazingovej splátke je časť istiny(NZD) aj časť fin.výnosu (OZD) dá sa to zaučtovať jedným dokladom v ALFE ?
Jedným dokladom sa to rozúčtovať nedá, ale môžeš si to zaúčtovať ako neovplyv. ZD + DPH - mesačne a na konci roka si všetky úroky interným dokladom dáš do réžie. Istina je vždy neovplyv. lebo ju odpisuješ - teda zaradíš si majetok vo výške istiny.:) :)
Manual
02.04.06,18:16
Ďakujem, táto tabuľka je výborná ja som si ju už aj vyplnila všetko mi sedí,ale v leazingovej splátke je časť istiny(NZD) aj časť fin.výnosu (OZD) dá sa to zaučtovať jedným dokladom v ALFE ? V Alfe musíš použiť 2 zápisy, jeden ako VOzD a druhý ako VNzD s odvolaním na ten istý BV a máš to vybavené.
Pekný večer...:)
brendina
03.04.06,04:38
Ďakujem.Veľmi ste mi pomohli.
Pekný deň prajem.