Puuusinka
02.04.06,16:37
Chcela by som sa spýtať, ako správne napísať SÚHLAS.. že súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov.. dakujem vopred :)
ondrejvla
02.04.06,14:41
Chcela by som sa spýtať, ako správne napísať SÚHLAS.. že súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov.. dakujem vopred :)

Ja som to tu našla na Porade, pozri si :
Priezvisko a meno, titul:

Rodné číslo:

Ulica a číslo:

Bydlisko (pošta):

PSČ:


V zmysle zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov týmto súhlasím so spracovávaním mojich osobných údajov, ktoré som dobrovoľne zamestnávateľovi poskytla v súvislosti s uzatvorením pracovného pomeru. Zároveň tento súhlas udeľujem na kopírovanie, skenovanie alebo iné zaznamenávanie úradných dokladov s mojimi osobnými údajmi na nosič informácií zamestnávateľa. Svoj súhlas udeľujem zamestnávateľovi za účelom a v rozsahu nutnom vzhľadom na výkon činností, ktoré sú predmetom podnikania zamestnávateľa ako aj na výkon činností s nimi bezprostredne súvisiacimi.

Zároveň vyjadrujem svoj súhlas s formou spracovania mojich osobných údajov, ktoré sa budú spracovávať manuálne, ako aj pomocou prostriedkov výpočtovej techniky a budú ich spracovávať osoby alebo subjekty osobitne na to poverené zamestnávateľom. Moje osobné údaje budú zamestnávateľom bezpečne uchovávané v elektronickej alebo papierovej forme s obmedzeným prístupom tretích osôb.

Súhlasím, aby zamestnávateľ počas trvania pracovného pomeru a po jeho zániku, po dobu archivácie pracovnej zmluvy, spracovával v zmysle zákona o ochrane osobných údajov tieto moje osobné údaje: meno, priezvisko, titul, adresu, rodné číslo, číslo OP, rodné meno, vzdelanie, pohlavie, národnosť, miesto narodenia, stav. Počas uvedenej doby je tento súhlas neodvolateľný. Údaje môžu byť spracovávané za účelom splnenia záväzkov vyplývajúcich z pracovného zmluvného vzťahu.

Zaväzujem sa bez zbytočného odkladu oznámiť zamestnávateľovi každú zmenu mojich osobných údajov. Zároveň prehlasujem, že som bol oboznámený so všetkými skutočnosťami vyplývajúcimi z § 10 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Tento súhlas je možné odvolať v prípade porušovania mojich práv a slobôd v zmysle zákona o ochrane osobných údajov.

Tento súhlas je platný od dátumu vzniku pracovného pomeru, resp. dňom účinnosti zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.
rada
02.04.06,14:48
Aj ja pridávam ako VZOR:
Týmto dobrovoľne udeľujem svoj súhlas, v zmysle §7 zákona 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v informačných systémoch, spoločnosti ........................., so sídlom.................................., IČO: ..............., zapísanej v obchodnom registri Okresného súdu ...................., oddiel........., vložka .........., aby nižšie uvedené osobné údaje použila na účely personálnej agendy, a to po dobu nevyhnutnú k ich spracúvaniu.
Súhlasím, aby mnou poskytnuté osobné údaje v prípade, že nebude so mnou uzatvorený pracovnoprávny vzťah so spoločnosťou................., boli i naďalej uchovávané v databáze uchádzačov o zamestnanie po dobu jedného roka od oznámenia o neprijatí do zamestnania.
Rozsah poskytnutých osobných údajov:
1. Meno, priezvisko a titul uchádzača
2. Dátum narodenia
3. Adresa trvalého bydliska (ulica, mesto, PSČ, telefón)
4. Adresa prechodného bydliska (ulica, mesto, PSČ, telefón)
5. Pracovnoprávny vzťah (súčasné a predchádzajúce zamestnanie v rozsahu adresa zamestnávateľa a pracovné zaradenie)
6. Podnikateľské oprávnenie
7. Dosiahnuté vzdelanie (súčasné, stredné, vysokoškolské, odborné kurzy a školenia)
8. Ostatné znalosti a zručnosti (jazykové, počítače, strojopis, vodičské a iné oprávnenia)
9. Úradné doklady (overené fotokópie, neoverené fotokópie, originály)
10. Vojenská služba
11. Adresa elektronickej pošty

Spoločnosť................... týmto prehlasuje, že osobné údaje uvedené v životopise alebo dotazníku dotknutej osoby použije len k vyššie uvedenému účelu.
Dotknutá osoba prehlasuje, že ňou poskytnuté osobné údaje sú pravdivé a aktuálne a v prípade akejkoľvek zmeny poskytnutých osobných údajov, túto zmenu oznámi okamžite prevádzkovateľovi.
V...............................dňa.............. ............
.......................................... podpis dotknutej osoby
Poučenie:

súhlas udelený na spracúvanie osobných údajov možno kedykoľvek odvolať a to písomne, listom doručeným do sídla spoločnosti,
poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a prevádzkovateľ nemá právny nárok na ich získavanie,
dotknutá osoba má právo na informácie, odpis, opravu svojich osobných údajoch vedených v informačnom systéme, a to v sídle spoločnosti,
ochrana osobných údajov dotknutej osoby sa spravuje ustanoveniami zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v informačných systémoch,
v prípade neaktuálnosti poskytnutých osobných údajov, po splnení účelu alebo po podaní námietky budú tieto zlikvidované,
overené fotokópie alebo originály verejných listín a úradných dokladov uvedených v bode 9 budú dotknutej osobe vrátené do 4 týždňov od podania písomnej žiadosti o ich vrátenie, alebo do 4 týždňov po splnení účelu spracúvania. :D :D
Paula
02.04.06,14:58
Puuusinka
02.04.06,15:03
ďakujem pekne... ste skvelí :)
Puuusinka
02.04.06,15:19
Ešte sa chcem spýtať, kde nájdem danej firmy IČO? Hľadala som na www.orsr.sk tam to nie je...
Paula
02.04.06,15:24
Ešte sa chcem spýtať, kde nájdem danej firmy IČO? Hľadala som na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) tam to nie je...
choď na www.orsk.sk (http://www.orsk.sk), tam zadaj obchodné meno.
Puuusinka
02.04.06,15:27
Paula to som už dala.. je tam všetko.. ale ičo nie..
Paula
02.04.06,15:30
To je zvláštne, sa mi ešte nestalo:confused:
Puuusinka
02.04.06,15:32
aaaa.. už som to tam našla.. :) len to tam bolo také zašité.. ďakujem
auctovnicka
09.09.06,18:11
Ahojte,
prebrala som jednu firmu a predchadzajuca uctovnicka nedala ani jednemu zamestnancovi podpisat suhlas, ze spracuva jeho osobne udaje. Mam to dorobit plosne u kazdeho so spatnou platnostou, teda u kazdeho s datumom jeho nastupu do PP, firma funguje od 01/2005, alebo s datumom prebratia mojou osobou.
lenkak
09.09.06,18:12
ja by som dala spätný dátum, ak sa dá.
auctovnicka
09.09.06,18:16
Dakujem. Myslim, ze to pojde bude to cistejsie.