Jana_clenka
27.03.14,21:46
Odoslala som DP aj účt. závierku cez PFS. Dokumetny boli prijaté a potvrdené - aspoň dúfam. Nerozumiem však tomuto:
Keď idem do histórie komunikácie, prijaté dokumenty a kliknem lupu, zobrazí sa mi Detail potvrdenia, kde mám Dátum, ID, Stav - tieto sú OK, ale okienko Popis mám prázdne.
Keď vyberiem odoslané dokumenty , kliknem lupu, zobrazí sa mi Detail podania, tam mám vyplnené všetko, ale zas tu nie je voľba tlač.
Naviac v prvom prípade mi ukazuje ID zásielky, v druhom Evidenčné číslo a tieto nie sú rovnaké.
Máte to prosím tiež takto ??? Ktoré potvrdenie si tlačíte ako doklad o korektnom odoslaní / prijatí ? Ďakujem.
Katarina
27.03.14,21:41
Mám to tiež takto a vytlačím obidve potvrdenia.
nika.sum
27.03.14,21:44
ja som si zacala kopirovat tieto potvrdenia do wordu a odtial vytlacim. Je to strasne zly system co tam maju. Ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) cislo detailu a ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) cislo ma potvrdenie....
Jana_clenka
28.03.14,13:00
Ďakujem za reakciu, hneď som pokojnejšia. Tiež som si vytlačila oboje, len som si nebola istá, či mám niekde zradu alebo je to takto proste normálne.
Jana_clenka
28.03.14,13:03
Vďaka za odpoveď, tiež si myslím, že to mohli urobiť nejako jednoznačne a nie aby sme preistotu tlačili všetko možné. Som rada, že ste mi potvrdili, že nemám tieto "čudné veci" sama :-) Ďakujem.
kompozit
28.03.14,14:03
Ja si tlačím potvrdenia zo schránky správ. Tam je v obsahu správy uvedené aj poradové číslo podania, čo bolo podané a za ktorý subjekt. A v predmete správy je uvedené: Správa o prijatí podania v EP.
Olijanko
04.04.14,07:56
Podľa ich príručky by to mal byť Detail potvrdenia-tam je podľa návodu všetko.
S týmto problémom som sa obrátila aj ja na Finančnú správu a tu je časť našej komunikácie: JA. Dobrý deň,
údaje mi vytlačí tie isté, avšak podľa mňa sú nepostačujúce, lebo z nich neviem zistiť o aké podanie a za aký daňový subjekt ide. /a ja odosielam DP za viacero firiem/. Vo vašom návode je detail potvrdenia iný, resp. v minulosti cez E-dane (http://www.porada.sk/e-dane#__AUTOKW) som mohla vytlačiť zrozumiteľnejšie potvrdenie.
FS:
Na základe Vášho evidenčného čísla si viete zistiť presne ktoré daňové priznanie (http://www.porada.sk/danove-priznanie#__AUTOKW) ste poslali aj za aký subjekt... tie sú jedinečné.
JA: v poriadku, ja si to viem presne zistiť, ale jedno podanie /dokument/ má dve čísla /číslo podania a číslo potvrdenia/, a to je zdlhavé pretože som mala 17 podaní za 1 deň a musím si to ručne písať na potvrdenku, aby som vedela, ku ktorému podaniu to mám pripnúť, čo si vyžadujú moji klienti, nakoľko im tieto dokumenty odovzdávam. Preto by som uvítala takú potvrdenku /a nielen ja/ akú máte uvedenú v príručke ktorú som Vám poslala. Bol by to veľký problém?
FS: Tak to už žiaľ nie je otázka na mňa, my len sprostredkuvávame informácie ktoré podávame klientom. Môžem Váš dotaz posunúť prípadne ďalej.
tictac7
04.04.14,08:21
v tomto znení som si na FB s nimi písala aj ja 21.3. - záver - posunú metodikom - dodnes žiadna odozva....
Betina2
04.03.16,13:22
asi reagujem neskoro, ale tiež som zvykla tlačiť a prikladať Detail potvrdenia vytiahnuty z Historie komunikácie - prijaté dokumenty
Betina2
21.04.16,09:37
neviem či ste postrehli - v Detaile správy už nie je zobrazené číslo podania, iba číslo správy. A naopak naopak, v detaile potvrdenia vytlačenom z histórie prijatých dokumentov už figuruje navyše aj meno odosielateľa dokumentu, no číslo podania a číslo správy je tam ako bývalo. ..... tak teraz babo raď čo tlačiť a prikladať....pred mesiacom to šlo v detaile potvrdenia ešte po starom , bez mena odosielateľa
kn-alka
21.04.16,11:11
ja si tlačím:
História komunikácie-Odoslané dokumenty-Detail podania-zobraziť potvrdenia-detal potvrdenia:
Detail potvrdenia
Typ dokumentu:
Daňový subjekt:
Identifikátor subjektu:
Odosielateľ podania:
Evidenčné číslo podania:
Evidenčné číslo potvrdenia:
Dátum a čas prijatia EP:
Dátum a čas vystavenia potvrdenky:
Stav spracovania: Prijaté a potvrdené

tu je podľa mňa všetko, iné nepotrebujem - a tlačím to rovno na podaný dokument, prekopírujem do wordu, zmenším písmená a vytlačím na zadnú časť dokumentu, alebo pri rôznych priznaniach dole na: pečiatka DÚ :D