naples26@yahoo.com
28.03.14,08:48
Chcela by som sa opytat ze aku zivnost (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW) potrebujem otvorit na prevadzkovanie pristrojov na chudnutie a omladenie pleti ? A ake podmienky na otvorenie zivnosti musim splnat ?



pozn. moderatora.
Myslim, ze k teme sa uz povedalo dost...
A.
temu uzataram !
alaya1
28.03.14,07:52
V pripade kozmetickych sluzieb je to viazana zivnost (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW), musis splnat podmienky kvalifikacie.
naples26@yahoo.com
28.03.14,07:57
Ake su tie podmienky kvalifikacie ? Nikde som to nenasla.
alaya1
28.03.14,08:01
je to uvedene v zivnostenskom zakone.
http://www.minv.sk/?kozmeticke-sluzby-1
naples26@yahoo.com
28.03.14,08:11
Nasla som iba maserske sluzby kde vypisuju konkretnu kvalifikaciu. Co sa tyka kozmetickych sluzieb nenasla som aku kvalifikaciu je treba. A co sa tyka iba prevadzkovania pristrojov na chudnutie a omladenie, to som tiez nenasla nikde, takze predpokladam ze to spada do kozmetickych sluzieb ? Ale nenasla som aka konkretna kvalifikacia je potrebna.
naples26@yahoo.com
28.03.14,08:17
Precitala som si to, ale aj tak potrebujem sa poradit. Vyucny list v odbore nemam, staci mi teda absolvovat len nejaky kozmeticky kurz a mozem hned zacat ?
naples26@yahoo.com
28.03.14,08:19
Ale ja neplanujem robit klasicku kozmetiku, mam zaujem iba o prevadzkovanie pristrojov na omladenie pleti a chudnutie. Predpokladam ze opravnenie uzivat tieto pristroje dostanem od vyrobcu / resp. predajcu pristrojov, ktory mi poskytne prislusnu instruktaz. Bude to stacit ? Alebo budem este potrebovat aj ten kozmeticky kurz ? Nepotrebujem ziadnu prax ?
alaya1
28.03.14,08:26
Opytaj sa na zivnostenskom oddeleni.
Danielle369
28.03.14,08:29
Prístroj na omladenie pleti...ved budeš robiť s ludským telom, musíš mať kvalifikáciu.Výrobca ti dá inštruktáž ako obsluhovať stroj. Predtým,než si baba lahne pod prístroj,ju musíš odlíčiť, naniesť na tvár regeneračný krém, dať na oči chrániace okuliare....toto všetko ovládaš?
Zavolaj si na živnostenský úrad , na hygienu, lebo k tomuto je potrebná aj prevádzka
naples26@yahoo.com
28.03.14,08:53
a je mozne mat takuto prevadzku aj doma ?
kopretinka
28.03.14,09:24
a je mozne mat takuto prevadzku aj doma ?
keď ti to schváli hygiena,tak áno
BXLmiami
28.03.14,09:25
No Pánboh opatruj.Hlavne si daj dobrú poistku.
naples26@yahoo.com
28.03.14,09:25
Na zaklade coho hygiena schvaluje ? musim splnat nejake kriteria ?
kopretinka
28.03.14,09:28
Na zaklade coho hygiena schvaluje ? musim splnat nejake kriteria ?
opýtaj sa na hygiene
:eek: ježkove zraky.............
lujza.j
28.03.14,09:30
No Pánboh opatruj.Hlavne si daj dobrú poistku.
Ja som si do prstov kusla...ale pomoooc....
naples26@yahoo.com
28.03.14,09:31
Pytam sa ci s tym ma niekto uz skusenosti, rady typu opytaj sa na hygiene ozaj nepotrebujem.
kopretinka
28.03.14,09:31
Chcela by som sa opytat ze aku zivnost (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW) potrebujem otvorit na prevadzkovanie pristrojov na chudnutie a omladenie pleti ? A ake podmienky na otvorenie zivnosti musim splnat ?
no minimálne by si mala mať masérsky kurz alebo stredoškolské príp.vysokoškolské vzdelanie....zdravotníckeho zamerania.........si nemysli,že ti to povolia len tak....
naples26@yahoo.com
28.03.14,09:32
Nevidim dovod preco by prevadzka nemohla byt aj doma, akurat neviem ci je treba mat napr. samostatne WC, umyvadlo, alebo sa moze vyuzit to co je uz v dome. Ci su treba dve alebo staci jedno.
naples26@yahoo.com
28.03.14,09:35
Masersky kurz podla mna nie, to je pre maserov. Ale treba mat kozmeticky kurz to som uz zistovala a ten dostanes za 2 mesiace. Takze nic strasneho to nie, nejde o prevadzkovanie zdravotnickych pristrojov.
alaya1
28.03.14,10:12
Myslim ze na to tu tato stranka existuje aby sme si vzajomne radili a nie sa osocovali. Pokial nemas k tomu co povedat tak radsej nekomentuj, ocenila by som iny pristup. Vsak na vsetko ti mozu odpovedat na prislusnych uradoch, tak naco by potom existovali tieto fora. Mna len tato myslienka napadla a predtym nez to budem zistovat na uradoch tak som sa chcela dozvediet od ludi co uz nieco podobneho maju alebo o tom uz vedia. Taka rada od kopretinky ze budem potrebovat masersky kurz ked ja ziadne masaze robit nebudem, sa mi tiez zda postavena na hlavu, haha. Alebo aby som musela byt doktorka aby som mohla prevadzkovat neinvazivne pristroje ? tak to je tiez trosku odveci, nemyslis kopretinka ? Tvoje rady tu ozaj nepotrebujem.

Mila moja, napisala som ti ako prva, ze je to viazana zivnost (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW) a ak chces poskytovat starostlivost o plet, akukolvek , musis mat na to vzdelanie, pripadne zamestnaj zodpovedneho zastupcu. Ziadas o rady, ale spravas sa, akoby si pojedla vsetku mudrost sveta. A ze nedostavas 100% rady? Tie podavaju prave na tych uradoch, na ktore si dostala odporucanie. Toto je forum, ako si napisala aj ty. Tu ludia pisu, co si myslia, alebo ich napadne.
BXLmiami
28.03.14,10:22
2 mesiace Ti stačia aby ťa niekto zamestnal alebo aby si robila pod dozorom.Robíš s ľudským telom,nebude to také jednoduché ako si predstavuješ.Už len tie záchody,samozrejme že musí byť 1 pre pacientov a 1 pre personál.
alaya1
28.03.14,10:23
Rekvalifikacny kurz nestaci na otvorenie zivnosti, musis mat aj odbornu prax podla vzdelanie, minimalne je to rok.
arizona
28.03.14,10:26
Ale ja neplanujem robit klasicku kozmetiku, mam zaujem iba o prevadzkovanie pristrojov na omladenie pleti a chudnutie. Predpokladam ze opravnenie uzivat tieto pristroje dostanem od vyrobcu / resp. predajcu pristrojov, ktory mi poskytne prislusnu instruktaz. Bude to stacit ? Alebo budem este potrebovat aj ten kozmeticky kurz ? Nepotrebujem ziadnu prax ?
Ale tie pristroje pracuju so zivymi ludmi, takze je tvojou povinnostou vediet aj veci potrebne ohladom fungovania nielen pristrojov,ale aj ludskeho tela...
Je to velmi nezodpovedne ako rozmyslas. Pocitaj s tym, ze nestaci,ak vies zapnut gombiky na nejakom stroji.Ludia budu mat aj otazky ohladom zdravia apod. takze budes musiet vediet odborne odpovedat,lebo viac k tebe nepridu... a pristroje si mozes pouzivat akurat tak sama na sebe :-(

Odpovedz si uprimne, sla by si sa ty dat osetrovat k cloveku, co mena sajnu o tom, co robi? Co ak by si dostala napr. nejaku reakciu a ta nezodpovedna osoba by ti nevedela pomoct?
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:28
Preco 2 mesiace ?
alaya1
28.03.14,10:32
Preco 2 mesiace ?

2 mesacny kurz staci na to, aby ta niekto zamestnal. Zivnost (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW) bez praxe nedostanes.Naozaj si to nastuduj, poslala som ti aj link, kde najdes vsetko o viazanej zivnosti.
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:34
Zober si situaciu. Kozmeticka si kupi takyto pristroj a ide ho pouzivat na ludoch. Vie iba tolko co ju naucili na instruktazi kde pristroj kupovala. Ma opravnenie pristroj pouzivat ale nikdy s tym pristrojom predtym nepracovala. To je realita. Ze bola predtym na rekvalifikacnom kurze a cistila plet manualne, to sa rata ako prax ? Ma ovela vacsiu alergicku reakciu ked ti niekto dubka do pleti ako ked pouzijes pristroj v dnesnej dobe, tam som sa zatial s reakciou nestretla, a bola som uz na viacerych takychto pristrojoch.
BXLmiami
28.03.14,10:35
To že si sa s tým nestretla neznamená,že tie reakcie nie sú.
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:36
Kurz na ktory pojdem ma taketo informacie.

Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou. Absolventi rekvalifikačního kurzu obdrží „Doklad o kvalifikaci na pracovní činnost kosmetické služby“. Tento kvalifikační doklad je oficiálním dokladem o rekvalifikaci, uznávaným na celém území ČR (EU). Držitele opravňuje k provozování kosmetické praxe ve všech kosmetických provozovnách a zařízení jak v zaměstnaneckém poměru, tak při soukromém podnikání, protože umožňuje získat živnostenský list s předmětem podnikání – kosmetické služby.
alaya1
28.03.14,10:38
Kurz na ktory pojdem ma taketo informacie.

Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou. Absolventi rekvalifikačního kurzu obdrží „Doklad o kvalifikaci na pracovní činnost kosmetické služby“. Tento kvalifikační doklad je oficiálním dokladem o rekvalifikaci, uznávaným na celém území ČR (EU). Držitele opravňuje k provozování kosmetické praxe ve všech kosmetických provozovnách a zařízení jak v zaměstnaneckém poměru, tak při soukromém podnikání, protože umožňuje získat živnostenský list s předmětem podnikání – kosmetické služby.

To je kurz platny na uzemi CR mozno pre podnikanie (http://www.porada.sk/podnikanie#__AUTOKW) !!. Na Slovensku musis mat este okrem kurzu aj prax. Uz neviem, ako ti to napisat.
kopretinka
28.03.14,10:39
nevieš,aké mám vzdelanie a kurzy,nevieš,akú som mala živnosť (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW),nevieš,čo všetko som riešila s hygienou.A už sa to ani nedozvieš.
Keď ťa nejaká zákazníčka zažaluje za ublíženie na zdraví,potom si spomeň na moje blbé odpovede od veci.
Ty všetko vieš,všetko si si už zistila,tak hurá,otvor si prevádzku.......
BXLmiami
28.03.14,10:39
Aké stroje chceš vlastne kúpiť?
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:40
Preukazom odbornej spôsobilosti je:

výučný list alebo iný doklad o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru.
alaya1
28.03.14,10:41
Preukazom odbornej spôsobilosti je:

výučný list alebo iný doklad o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru.
ale ty nebudes mat ani vyucny list, ani ukoncenie strednej skoly. nema to vyznam, ries si to kde chces.
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:42
Kde je tu rec o praxi ?
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:43
INY DOKLAD - nie je to prave ten rekvalifikacny kurz ?
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:43
Citam spatne ?
alaya1
28.03.14,10:43
Kde je tu rec o praxi ?

V texte, ktory si citovala studentky maju okrem teoretickej vyucby aj prakticku pripravu, to je ich PRAX. ty ak urobis 2 mesacny kurz, prax nemas, chapes??? A toto chce podnikat
BXLmiami
28.03.14,10:44
Kde je tu rec o praxi ?
Na živnostenskom.
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:46
Este neviem presne ktore stroje, paci sa mi ten novy pristoj Vanquish.
alaya1
28.03.14,10:48
Este neviem presne ktore stroje, paci sa mi ten novy pristoj Vanquish.

nehnevaj sa, ale nic nevies o podnikani, o ziskani zivnosti, ani nevies, ake stroje chces pouzivat. ved si to vsetko premysli, googli, este som sa s takymito nestretla.A to este nevies nic o hygiene a SOIke :)
naples26@yahoo.com
28.03.14,10:53
no vsak ma pouc ked ty vies ... ja citam toto: výučný list alebo iný doklad o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru. Iny doklad je podla mna rekvalifikacny kurz. Nikde nevidim tu podmienku praxe ako spominas.
alaya1
28.03.14,10:57
no vsak ma pouc ked ty vies ... ja citam toto: výučný list alebo iný doklad o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru. Iny doklad je podla mna rekvalifikacny kurz. Nikde nevidim tu podmienku praxe ako spominas.



To je maturitne vysvedcenie. No, ani citat s porozumenim nevies.
avalik
28.03.14,11:08
no vsak ma pouc ked ty vies ... ja citam toto: výučný list alebo iný doklad o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru. Iny doklad je podla mna rekvalifikacny kurz. Nikde nevidim tu podmienku praxe ako spominas.

citaj zivnostensky zakon
naples26@yahoo.com
28.03.14,11:22
Pokial by som to otvorit nemohla z dovodu praxe, tak si niekoho najdes zodpovedneho zastupcu ktory na to vzdelanie ma. Nevidim v tom problem. Po dalsie, ci je napad svetoborny alebo nie, to som sa nikoho nepytala. Nepotrebujes robit len nieco svetoborne, niekedy staci obycajna vec. A zien a i muzov je dost ktori chcu omladnut alebo schudnut, to je jasna vec.
taiko
28.03.14,11:38
Pokial by som to otvorit nemohla z dovodu praxe, tak si niekoho najdes zodpovedneho zastupcu ktory na to vzdelanie ma. Nevidim v tom problem. Po dalsie, ci je napad svetoborny alebo nie, to som sa nikoho nepytala. Nepotrebujes robit len nieco svetoborne, niekedy staci obycajna vec. A zien a i muzov je dost ktori chcu omladnut alebo schudnut, to je jasna vec.
ja Ti prajem uspech v podnikani, ale uvedomujes si zdravotne rizika takychto treatmentov? Budes im vediet predchadat , ci ich vediet handlovat, ak sa dostavia nepriaznive ucinky ? Hrat sa s telom inych ludi nie je ako prenajimat nehnutelnosti
naples26@yahoo.com
28.03.14,11:43
ked dostanes licenciu na podnikanie (http://www.porada.sk/podnikanie#__AUTOKW) tak asi budes vediet predchadzat nepriaznivym ucinkom a budes vediet co robit ked sa dostavia.
taiko
28.03.14,11:50
ked dostanes licenciu na podnikanie (http://www.porada.sk/podnikanie#__AUTOKW) tak asi budes vediet predchadzat nepriaznivym ucinkom a budes vediet co robit ked sa dostavia.
to si nemyslela vazne, ci?
Ani lekar (http://www.porada.sk/lekar#__AUTOKW) mnohokrat nevie predist neziaducim ucinkov svojich treatmentov, ale nastastie vie ako ich riesit. Ci si to myslela tak, ze Ty budes len investorom toho celeho a budes tam mat aj ludi, lekarov s patricnym zameranim, vzdelanim, skusenostami a praxou?
naples26@yahoo.com
28.03.14,11:56
Pri prevadzkvani neinvazivnych pristrojov nemusis mat team lekarov
veronikasad
28.03.14,12:10
no vsak ma pouc ked ty vies ... ja citam toto: výučný list alebo iný doklad o riadnom ukončení príslušného učebného odboru alebo príslušného študijného odboru. Iny doklad je podla mna rekvalifikacny kurz. Nikde nevidim tu podmienku praxe ako spominas.
Iný doklad je maturitné vysvedčenie - riadne ukončenie príslušného študijného odboru. Za dva mesiace žiadny žiadny učebný ani študijný odbor neukončíš.
Žabinka
28.03.14,12:16
Prečítaj si živnostenský zákon http://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/zivnostenske_podnikanie_zuborova/Uplne_znenie_zivnostenskeho_zakona.pdf
Remeselné živnosti, SKUPINA 114–Ostatné-31. Kozmetické služby
§20,21,22
alaya1
28.03.14,12:18
zabinka, radila som jej toto vsetko na 1.strane, je to marne :).
Chobot
28.03.14,13:32
Tému som prečistil od príspevkov, ktoré boli mimo témy. Prosím disktujúcich, aby sa držali témy.
naples26@yahoo.com
28.03.14,17:08
Je moznost absolvovania rekvalifikacneho kurzu, nasledne kvalifikacno zivnostenska skuska a mozete si otvorit zivnost. Bez praxe, alebo garanta.

Vid: http://www.amosk.sk/kurz/2.REKVALIFKACNY_KURZ_KOZMETICKA_KOZMETIK_:_starosl ivost_o_plet_str_masaz_str_depilacia_dot__dot__dot _
naples26@yahoo.com
28.03.14,17:10
Takze netreba vsetko vidiet hned cierno a neradit ked neviete ako na to, radsej nepisat a nezavadzat ludi ked neviete pravidla. Radsej nepisat nic ako pisat bludy a robit z niekoho blbca, ked asi sami ste blbci a neviete citat zakony. To je moj nazor.
naples26@yahoo.com
28.03.14,17:15
A este odpoved pre taiko: Vazim si tvoje obavy, ale ubezpecujem ta ze po absolvovani kurzu a skusky urcite zvladnem handlovat zdravotne rizika s tym spojene. A budem im vediet aj predchadzat. Na to tie kurzy su zamerane a skuska to nasledne overi. Urcite si nebudem zahravat s telom inych ludi ako pises. Takze ziadne zbytocne obavy.
avalik
28.03.14,19:24
Dalsia vec buchac, ked nevies reagovat k teme tak sa prosim zdrz zbytocnych komentarov. Fakt niektori ludia tu na porade nemaju co hladat, ludom ako ty by som sem dala zakaz vseobecne.

Mila naples, v prvom rade sa pozri na seba a potom hodnot .... zadala si svoje otazky ako debatu, tak sa necuduj, ze poradaci v tvojej teme debatuju.

Etiketa porady:
Otázky zadávam keď potrebujem získať odpoveď na moju otázku.
Debaty zakladám len na otvorenú a voľnú diskusiu, nie na riešenie konkrétneho problému.
naples26@yahoo.com
29.03.14,08:10
Takze este raz pre vsetkych co sa tu zo mna pokusali robit blbca, toto je momentalne platne na Slovensku:

Je postacujuce absolvovat rekvalifikacny kurz, potom sa robi kvalifikacna skuska a potom hned trebars aj na druhy pracovny den si mozete otvorti zivnost (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW) bez praxe.

Takze tak.

Este raz poprosim aby ludia prestali s kritikou. Ja som sa opytala nieco, cielom bolo to ze som si myslela ze natrafim na slusnych ludi ktori by vedeli poradit, ale bohuzial stretla som sa len s nenavistou a osocovanim.

Ludia mi tu tvrdili ze aka som blba, ze si chcem otvorit nieco na co nemam prax a skolu, a ze mi to nikdy nepovolia, ludia sa taktiez obavali ze by som mohla klientom uskodit atd atd atd.

Cielom rekvalifikacneho kurzu a skusky je zamedzit tomu aby k niecomu takemu doslo, aby neprajni ludia ako vy nemuseli mat obavy tohto druhu.

Takze: otazku som si polozila, bohuzial som si na nu musela aj spravne odpovedat, ale to nevadi, aspon ma to utvrdilo v tom ze nie ja, ale vacsina z vas ktora tu tak cenne radila ste blbi.

NIe je potrebne sa uz dodatocne k tejto teme vyjadrovat. Dakujem.
naples26@yahoo.com
29.03.14,08:12
alaya1: Takze este raz pre vsetkych co sa tu zo mna pokusali robit blbca, toto je momentalne platne na Slovensku:

Je postacujuce absolvovat rekvalifikacny kurz, potom sa robi kvalifikacna skuska a potom hned trebars aj na druhy pracovny den si mozete otvorti zivnost (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW) bez praxe.

Takze tak.

Este raz poprosim aby ludia prestali s kritikou. Ja som sa opytala nieco, cielom bolo to ze som si myslela ze natrafim na slusnych ludi ktori by vedeli poradit, ale bohuzial stretla som sa len s nenavistou a osocovanim.

Ludia mi tu tvrdili ze aka som blba, ze si chcem otvorit nieco na co nemam prax a skolu, a ze mi to nikdy nepovolia, ludia sa taktiez obavali ze by som mohla klientom uskodit atd atd atd.

Cielom rekvalifikacneho kurzu a skusky je zamedzit tomu aby k niecomu takemu doslo, aby neprajni ludia ako vy nemuseli mat obavy tohto druhu.

Takze: otazku som si polozila, bohuzial som si na nu musela aj spravne odpovedat, ale to nevadi, aspon ma to utvrdilo v tom ze nie ja, ale vacsina z vas ktora tu tak cenne radila ste blbi.

NIe je potrebne sa uz dodatocne k tejto teme vyjadrovat. Dakujem.
alaya1
29.03.14,08:19
Mila moja. Nemyslis si, ze uz aj stacilo? Poradila som ti v platnom zneni zivnostenskeho zakona, http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/195/category/zivnost/article/remeselne-zivnosti-jun-2010.xhtml ,
ale zelam ti vela uspechov v podnikani, ak nezvladas komunikaciu na nete, dufam, ze zvladnes nastrahy podnikania. Ako vidim z tvojich skorsich prispevkov o eschope, mimibazare,second hande si skusena zivnostnicka, preco hladas rady, ponukaj svoje.