janci99
28.03.14,13:52
Priateľka podala na súd "papier" 10.3... mne prišiel 24.3....a pojednávanie máme 3.4... Je to ohľadom výživného a zverenie maloletého do jej starostlivosti...je normálne aby súdy takto rýchlo pracovali??? Aby som za 3 týždne od podania, mal už pojednávanie??? Mám podozrenie, že majú niekoho na súde... Ale otázka znie: Je určená nejaká lehota na vyjadrenie sa? Rád by som totiž "našiel" nejakého právnika a poradil sa, ako mám v tejto veci postupovať, Chcel by som, aby sa pojednávanie presunulo na iný termín... Ako mám postupovať?
Mária27
28.03.14,13:07
Ak máš predvolanie na pojednávanie, treba tam ísť alebo sa ospravedlniť - inak môžu rozhodnúť bez teba. Pri ospravedlnení sa napr. pre chorobu (stačí v deň pojednávania) treba (aj dodatočne) tiež doklad.

Vyjadrenie môžeš poslať hocikedy do pojednávania, alebo ho odovzdať na pojednávaní. Ak ide o zložitejšiu záležitosť, s ktorou sa musí protistrana oboznámiť a rozobrbraťsi to , príp. nájsť nejaké doklady k oponencii či protinávrhu, môže súd pojednávanie aj odročiť.
misoft
28.03.14,14:18
To buď rád, že tak rýchlo. Inak v prípade detí (http://www.porada.sk/deti#__AUTOKW) - súdy robia rýchlo.....
A čo sa týka oného - predvolania - nevymýšľaj a choď. Inak budeš mať druhý rok 1938 - o tebe bez teba..... a pojednávanie už máš vytýčené..... takže - choď.....