speedy_vw
29.03.14,01:18
Prosím súrne rýchlo radu - je to ešte k nepodanému dan. priznaniu za 2013.....

Zmluva o nepravideľnom príjme so starobným dôchodcom - mal byť dôchodca nahlasovaný na sociálke /malo sa za neho odvádzať do sociálky????

Ide o to že by mi to ešte dosť pomohlo do dan.priznania za 2013.
Počas roka mi vypomáhali na firme (len tak bez zmluvy) rodičia dôchodcovia. Chcel by som spätne s nimi urobiť zmluvy na celý rok na príležitostné výpomoci teda zmluvu o nepravideľnom príjme (tak aby ich príjem nepresiahol 50% sumy §11 pds.2,písm a) a teda aby nemuseli príjem zdaňovať)
Len som sa stretol s rozdielnym tvrdením 2 ekonómov - jedna tvrdí že nahlasovanie a odvody (http://www.porada.sk/odvody) do socialky netreba, druhá pravý opak.....

takže ešte raz otázka - mal byť dôchodca nahlasovaný na sociálke /malo sa za neho odvádzať do sociálky????

+ ospravedlňujem sa ak sa tu niekde niečo podobné už riešilo - nemam však čas a ani to tu neviem nejak hľadať...

Ďakujem vopred za prípadné odpovede.....
Mila123
29.03.14,07:55
optimalizácia daňových výdavkov?
speedy_vw
29.03.14,07:59
Mila dakujem ale nepochopil som ta.... :) co myslis ze optimalizacia danovych vydavkov?
Mila123
29.03.14,08:00
prečo to chceš robiť spätne?
Mária27
29.03.14,15:54
Dôchodcovia pracujúci na dohodu o vykonaní práce - na zavolanie v prípade potreby - sú povinne dôchodkovo poistení a strhávajú sa im odvody.
Som zvedavá, aké zvýšenie dôchodku vyjde pri odvode 70 € ročne.
Katy a R
29.03.14,15:59
- to nie pomoc dôchodcovi - ale sebe (optimalizuje - potrebuje výdavky na poslednú chvíľu) ;)
Mária27
29.03.14,16:01
ani ja neviem o čo ide, posunula som otázku s tým, že som si tu tochu poreptala
speedy_vw
29.03.14,17:33
No v tomto case by sa to mohlo chapat aj takto.... Aj ked oni naozaj vypomahali len sa to papierovo neriesilo lebo je to rodina a myslel som ze nebude treba.....
speedy_vw
29.03.14,17:37
Mne jedna ekonomka tvrdila ze ked je zmluva o nepravidelnom prijme a naozaj je postavena tak ze ten prijem a aj prace su rozne a nepravidelne, neodvadza sa na sicialku nic ani sa nenahlasuje.... Tym padom by som to vedel takto spatne poriesit - a ano aj by mi to pomohlo na poslednu chvilu zoptimalizovat tie vydavky.....