willma
29.03.14,10:29
možno ste sa už stretli s odpočtármi, teraz po novom ste "povinní" vpustiť ich do bytu, aby si mohli plynomer nafotiť. Už nepostačuje, že im stav plynomeru nadiktujete.V maminom dome sa o to pokúšali včera - viem, že tí čo chodia robiť odpočty za to nemôžu, ale stretli sa s veľkou nevôľou a vypočuli si svoje. Vzhľadom k maminmu zdravotnému stavu som vycapila na dvere lístok s relevantnými údajmi, ten si vzali a napriek tomu sa domáhajú nového termínu vstupu do bytu a k plynomeru. To sme naozaj povinní strpieť všetky výmysly? A čo nedotknuteľnosť obydlia zaručená Ústavou? Idem im napísať ešte jeden srdečný meil a som zvedavá na reakciu a hlavne na vyúčtovaciu faktúru.
Mária27
29.03.14,09:46
V dcérinom byte som našla lístok vo dverách, volala som odpisovačom, vraj neskoro, mám zavolať plynárom. Plynári to vzali aj telefonicky.
willma
29.03.14,10:07
no ja som našla lístok vo dverách s nápisom "DOHODA O NÁHRADNOM TERMÍNE" Môžem ich akurát tak ...., nebudem sa predsa kvôli ich náhradnému termínu opäť trepať 300 km hore dole. Môžu zabudnúť, asi tiež pošlem údaje meilom priamo SPP. Akurát ma naozaj neskutočne naštartoval ten ich výmysel o fotení plynomeru. Koľko ľudí je starých, chorých, slabšie počujúcich. A jednoducho z akýchkoľvek dôvodov odpočtári sa jednoducho k plynomeru nedostanú - To potom pri vyúčtovaní SPP drcne priemernú spotrebu aj s pokutou a samozrejme riadne vysokou - lebo zmluvné podmienky?
majka 62
29.03.14,10:18
Ja v poslednom čase túto vec riešim tak, že na túto mailovú adresu zakaznickalinka@spp.sk zašlem aktuálny stav plynomeru k dátumu .......treba uviesť meno užívateľa, zákaznícke číslo, a kód plynomeru. Vždy mi príde odpoveď že aktuálny stav poznamenali.
Začala som to takto praktizovať po tom, čo sa opakovane stávalo, že v danom termíne a čase kedy mali odpisovať stavy plynomeru sme sa samozrejme zdržiavali doma a aj napriek tomu sme si našli lístok v schránke, že nás nezastihli doma.
A boli tam rôzne náhradné termíny a telefónne čísla, ktoré treba kontaktovať atď. A povedala som si stop. Keď došli odpisovať v náhradnom termíne, hneď som im povedala, že údaje stavu plynomeru som zaslala priamo na centrálu SPP, ani nemukli, poznačili, slušne pozdravili a odišli.
willma
29.03.14,10:28
Ja som u maminy bola, ale z princípu som odmietla pristúpiť na ich divnú praktiku.
Dav
29.03.14,10:39
Najhoršie je, že poštári to dostali príkazom, majú za to nejakú smiešne nízku odmenu a vraj sa vedenie pošty, akciovky, dohodlo s niekým na zhrabnutí balíka peňazí za odpočty. A jasné, že väčšina ľudí ich posiela kade ľahšie, plynomery musia fotiť a nerobia to vo svojich obvodoch, ale na iných. A pre poštárov je vraj otázka postavená takto : nechceš robiť odpočty?
willma
29.03.14,10:41
no veď som písala, chudáci odpočtári sú v tom nevinne, ale bohužiaľ prví po ruke.
majka 62
29.03.14,10:48
...súhlasím s tebou, tiež by som s tým nesúhlasila, u nás ani slovko o fotení plynomeru nepadlo. Ani v mailovej komunikácii s SPP. Tiež sa mi to nejako nepozdáva, veď keby to bolo dané (http://www.porada.sk/dane#__AUTOKW), že je to nevyhnutné, tak by to hádam vyžadovali všade. Pripadá mi to, akokeby sa iba potrebovali dostať do domu starých, nevládnych, často osamelých ľudí a čo potom?
Boli to vôbec, tí praví ? Alebo o týždeň prídu ďalší odpisovať, a tí si budú potrebovať odfotiť aj vkladnú knižku? Je mi na zvracanie z takýchto praktík.
arizona
29.03.14,12:59
V dnesnej dobe, ked starych ludi klamu vseliaki podvodnici niekto vymyslel este toto?
By som sa cudovala, keby im ich maniere ludia tolerovali a vpustali ich dnu.
Co tym chcu dosiahut? Ako to oddovodnili?
willma
29.03.14,13:47
dôvod neznámy a dosiahli akurát tak namastenie vrecák ftákom, ktorí toto celé spískali. Na stránkach SPP ani ťuk o tom PREČO?
Oliwa
31.03.14,07:34
U nás bola teta poštárka v piatok... vlastne tety dve - tá druhá jej robila garde. Ale poštársku uniformu mala len jedna - tá, čo mala aj skener na "fotodokumentáciu"...
Vo štvrtok sme si našli v schránke lístok Dohoda o náhradnom termíne, keďže sme neboli práve doma /akoby sme museli zrovna byť/. Bolo tam rukou dopísané tel. číslo, na ktoré sme ani nestihli zavolať, lebo návšteva sa zopakovala hneď na druhý deň - to sme náhodou doma boli. Plynomer je pred domom, takže nebolo nutné púšťať si cudzích ľudí do obytného priestoru. Ale nepreukázala sa nijakým poverením. Keby som to nebola vlani zachytila v správach, tiež by som sa čudovala, čo má poštárka s plynomerom...
Teta povedala, že keby sme volali na číslo vytlačené na letáku, dovoláme sa do centrály v BA, preto tam ona perom dopisuje svoj telefón, aby sa ľudia dohodli rovno s ňou. Bola rada, že si môže odfajknúť našu ulicu, lebo to nie je jej poštársky rajón. Myslím, že sú tou robotou "nadšení". Ktovie, koľko centov dostanú za jeden plynomer. Riaditeľ pošty to v TV (http://www.porada.sk/tv#__AUTOKW) zdôvodňoval tým, že poklesla donáška listových zásielok, tak im vymysleli robotu...
Vlani som nahlasovala stavy mailom - SPP, vodu aj elektrinu. A stačilo to.

http://www.webnoviny.sk/slovensko/odpocty-spotreby-plynu-bude-robit-slov/755721-clanok.html
Alebo to isté na stránke SPP:
http://www.spp-distribucia.sk/sk_press/sk_tlacove-spravy/odpocty-spotreby-plynu-bude-robit-slovenska-posta