dracek
30.03.14,13:26
Zdravím Vás, kamoška ma poprosila či neviem zistiť autora, respektíve autorku tohto obrazu. Nie je nikým podpísaný avšak mám niekoľko info o ňom.

Bol kupovaný niekde pri maďarských hraniciach, okolo roku 1966, namaľovala ho údajne akademická maliarka, ktorá mala za muža alkoholika. Obraz je namaľovaný na plátne, temperou. Poradí niekto na základe týchto indícií?

edit: Ďakujem aspoň za snahu, obraz ostane teda anonymný.
buchač
30.03.14,11:30
Ja som to nebol .....;)
kopretinka
30.03.14,11:43
údajne ? no to je indícia...autori si predsa podpisujú svoje diela......to mohol namaľovať hocikto.....
dracek
30.03.14,11:48
Viac žiaľ nevie. Slovo údajne som napísal ja, ona mi povedala, že to bola akademická maliarka.To, že nie je podpísaný mi odôvodnila tým, že ich autorka maľovala potajomky. Muž jej to zakazoval. Kupovala ho babka, ktorá už nežije. Možno, že sa niekto nájde, kto podľa štýlu maľby priradí dielo k autorovi.
misoft
30.03.14,13:04
...a ani ja.... :D
misoft
30.03.14,20:11
Okrem toho - nie je to tempera, ale olej..... mám pri sebe odborníčku.....na maľovanie.....
maped
30.03.14,20:18
hľadáme ihlu v kope sena... prepáč, ale to mohol fakt maľovať iba obyčajný človek, ktorý vie maľovať. Nemusel to byť akademický maliar.
dracek
31.03.14,14:52
Vďaka za upresnenie ;)
buchač
31.03.14,15:05
namaľovala ho údajne akademická maliarka, ktorá mala za muža alkoholika. Obraz je namaľovaný na plátne, temperou. Poradí niekto na základe týchto indícií?
Ak Ti na zistení záleží z určitých dôvodov , tak sa môžeš obrátiť na niektorú zo aukčných spoločností .
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=ohodnotenie+obrazov.sk&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Priprav sa však na to , že táto služba je spoplatňovaná ( preto spomínam tie dôvody ) .