lednj
03.04.06,09:06
Dobry den,

prosim Vas potrebujem vyradit z podnikania kratkodoby majetok / pocitac, telefon,taska na notebook/ .
Musim spisat zaznam o vyradeny ?
Nestaci len zapis v evidencii k.majetku ze je vyradeny ?
Ak by ste mali aj nejaky vzor podla ktoreho mozem postupovat prosim poslite mi ho na mail : lednj@centrum.cz


Dakujem
renča1
03.04.06,07:24
stačí v evidencii krát.majetku poznačiť , deň vyradenia a dôvod.
ata111
03.04.06,07:54
doplním ... a spôsob vyradenia, napr. predaj, likvidácia, kovošrot a pod.
manager22
13.03.08,05:47
doplním ... a spôsob vyradenia, napr. predaj, likvidácia, kovošrot a pod.

Ahojte, čo môžem zadať ako spôsob vyradenia, ak si napríklad klient prevedie z KM (napr. počítač) do "vlastného" - súkromné účely??? ĎAKUJEM
manager22
13.03.08,06:07
PROSÍM...
Zuzy
13.03.08,06:11
Ja by som mala takú otázku, že po koľkých rokoch sa dá KM vyradiť? Sú na to nijaké lehoty? ďakujem za odpovede
liba2
13.03.08,06:16
Ahojte, čo môžem zadať ako spôsob vyradenia, ak si napríklad klient prevedie z KM (napr. počítač) do "vlastného" - súkromné účely??? ĎAKUJEMprevod do osobného majetku
Zuzy
13.03.08,13:09
Ja by som mala takú otázku, že po koľkých rokoch sa dá KM vyradiť? Sú na to nijaké lehoty? ďakujem za odpovede
Môže mi niekto odpovedať, ďakujem
liba2
13.03.08,13:55
Ja by som mala takú otázku, že po koľkých rokoch sa dá KM vyradiť? Sú na to nijaké lehoty? ďakujem za odpovede
Keď je opotrebovaný, poškodený, nefunkčný, roztrhaný, nemoderný, nedostatočné parametre, neopraviteľný, nadbytočný ..... :) roky nie sú nikde uvedené, je na účtovnej jednotke a najmä na inventarizačnej komisii aby posúdila ďalšie používanie a rozhodla; zapíše sa do záznamu z inv. a vyradí sa.