zera
31.03.14,02:29
Za zvucku do radia sa da zarobit 2000 eur. Priemerny mesacny plat je 450 na vychod od Bratislavy
zera
31.03.14,00:48
Preco treba mat vsade znameho a tiez aj to ma hneva ze za seriozu pracu na slovensku nie je dobre zaplatene. Napr v nemecku, francii su tieto umelecke prace ocenene primerane skusenostiam ,ale rovnako su ocenene aj ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) prace napr v stavebnictve ci v doprave atd.
zera
31.03.14,01:06
nespravodlivost a protekcia, to vladne na slovensku.Staci ist do SND a ta kvalita predstavenia je asi ako v 4 cenovej.Same narazky na sex.Nechapem preco prave v umeni su platy vyssie ako na zapade.
Chobot
31.03.14,07:07
A teraz čo? Závidíš? Alebo to chceš niekde nahlásiť?

Hlásatelia v televíznych novinách majú vraj 1000 EUR za jedny televízne noviny. A to len prečítajú napísaný text.
ivka70
31.03.14,07:46
A co teraz? Taka zvucka sa nerobi kady den, mozno je to jej celomesacny prijem.
Umelci nemaju prijem kazdy den ....
kopretinka
31.03.14,07:47
staci jeden kamos a ides..
a doteraz si kde žil? na to si prišiel až dnes ráno?
Chobot
07.04.14,19:39
Za zvucku do radia sa da zarobit 2000 eur. Priemerny mesacny plat je 450 na vychod od Bratislavy

Za zvucku do radia sa da zarobit 2000 eur. Priemerny mesacny plat je 450 na vychod od Bratislavy

Prečo meníš zadanie?

Tu je pôvodný príspevok:

Je podla vas realne ze znama zarobila za 1 min zvucky 2000 eur?ktoru urobila za pol dna. je to fer? bez vyberoveho konania.Teraz robi na seriali a to ma 3000 eur na jeden diel a tych dielov je 20...to fakt tak je?Nema ziadne hudobne vzdelanie len gymanizum a kamaratov reziserov z J and T.
buchač
07.04.14,19:48
Za zvucku do radia sa da zarobit 2000 eur. Priemerny mesacny plat je 450 na vychod od Bratislavy

Blbosť ...
Ale na druhej strane máš aj pravdu .

Prikladne :
Ja mám ten dôchodok (http://www.porada.sk/dochodok#__AUTOKW) do tých 2.000 € ...to mi vystačí akurát na kávu , cigy a palivo .
Horko - ťažko si niečo ulejem na tie priateľky , milenky a bočáky ...

Keby manželka nezarábala do tých 10.000 € , tak som v prdeli ...šak ma normál živí , šatí a platí šeky ...

Kua ťažký život je na východe ...
zera
07.04.14,19:48
Zdalo sa mi ze je to tak lepsie, Nasiel som stranku o zmluvach ktore musia byt zverejnene kedze su platene z koncesionarskych poplatkov. Tam som ostal prekvapeny. vyskou honorarov ohladom niektorych umelcov. Nechcel som byt konkretny.
Ice dive
07.04.14,20:05
[QUOTE="zera"]

Je podla vas realne ze znama zarobila za 1 min zvucky 2000 eur?ktoru urobila za pol dna. je to fer? bez vyberoveho konania.Teraz robi na seriali a to ma 3000 eur na jeden diel a tych dielov je 20...to fakt tak je?Nema ziadne hudobne vzdelanie len gymanizum a kamaratov reziserov z J and T.

zaujímavé tvrdenie, buď má známa 12 rokov alebo ťa vodí za nos.... nakoľko každý normálny človek v dnešnej dobe o svojich príjmoch verejne nerozpráva... zdá sa ti normálne aby ti niekto vešal na nos, že koľko zarobí, aby ťa roztislo a musel to riešiť na internete... na druhej strane ak spomínaš J & T tak to bude asi niečo na štýl Krausovho paneláku.... a v jednom rozhovore sa Kraus aj vyjadril, že za jednodnové nakrúcanie má celevrita ako Bárta, Koleník, alebo Moorová 2500 € - 2800 € no a za ten deň natočia tých dielov tak 4-5... takže nechce sa mi veriť, že dajaká tvoja známa má rovnaký honorár ako niekto koho síce za Hainburgom už nepoznajú avšak sú ich plné miestne médiá... ďalšia vec nikde nie je napísané, že ten 20 dielny seriál sa aj natočí celý...môže to skončiť ako KLAN, od ktorého si Kraus veľa sľuboval a nakoniec tú telenovelu stopli...
zera
07.04.14,20:17
tak k tomu mozem dodat ze najdi si centralny register zmluv je to statna stranka .crz.gov.sk,
ak si tam das rtvs,ako objednavatel alebo ministerstvo kult. a nejaku osobu ako dodavatel tak uvidis honorar za aky vec robila. Ta znama je z gympla takze viem o koho ide a bolo to neuveritelne vidiet ze ta osoba toto zarobi, kedze islo o osobu ktora ledva zvladla maturitu a co sa tyka hudobneho sluchu tak sluch skutocne nemala. {viem to zo spolocnych triednych akcii}
zera
07.04.14,20:19
2000 Eur je priemerna taxa za jeden diel priemerneho serialu ci tam robis herca ci hudbu ci scenar ci vizualne efekty
zera
07.04.14,20:28
Dalsia napisala kucharsku knihu...a to mala 4 ku zo slovenciny a na maturitnom stretku sa chvalila honorarom, tieto honorare sa daju najst na uvedenych strankach centralnych registroch zmluv, fascinuje ma sikovnost a ze bez prace nie su kolace:}
buchač
07.04.14,20:32
Dalsia napisala kucharsku knihu...a to mala 4 ku zo slovenciny a na maturitnom stretku sa chvalila honorarom, tieto honorare sa daju najst na uvedenych strankach centralnych registroch zmluv, fascinuje ma sikovnost a ze bez prace nie su kolace:}

Ty si fakt iná ...

Kuchár ma vedieť poriadne variť a nie ovládať slovenčinu ...

Známky nie sú totiž všetko ...
Poznám samých jednotkárov a v živote hovno dosiahli .
Poznám aj opak ...zlé známky , no vo svojom obore fachmani ...
zera
07.04.14,20:41
to je pravda.Ale co sa tyka umenia na sk, tak je to o znamostiach. Mozes mat vystudovanu Vsmu a nedostanes sa k praci a inemu staci mat znamosti .
expeeert
08.04.14,06:21
Ak to robí pre štátnu televíziu, tam sa šafári spôsobom podľa toho kto je komu kamarát, a v podstate sa delia o províziu s tými, ktorí rozhodujú o uvedených veciach (ako v podstate pri všetkom čo je štátne...)
V súkromných síce tiež platia nejaké kamarátske vzťahy, ale nakoľko sú tam súkromní majitelia, tak púšťajú peňazí len toľko aby im vyšiel zisk.
kuravesele
08.04.14,06:35
Dalsia napisala kucharsku knihu...a to mala 4 ku zo slovenciny a na maturitnom stretku sa chvalila honorarom, tieto honorare sa daju najst na uvedenych strankach centralnych registroch zmluv, fascinuje ma sikovnost a ze bez prace nie su kolace:}

ale to nie je o vzdelaní alebo o tom kto vie ako gramatiku...treba sa vedieť predať a nie tu lamentovať, že ten má toľko a ten toľko... a ako sa hovorí "peniaze ležia všade na ceste, len ich treba vedieť pozbierať" :D
kopretinka
08.04.14,06:41
mňa takéto veci už vôbec nezaujímajú....neriešim,čo nemôžem zmeniť a mám o problém menej.......
lujza.j
08.04.14,06:42
mňa takéto veci už vôbec nezaujímajú....neriešim,čo nemôžem zmeniť a mám o problém menej.......
Júj moja rec....
buchač
08.04.14,06:45
mňa takéto veci už vôbec nezaujímajú....neriešim,čo nemôžem zmeniť a mám o problém menej.......
Júj moja rec....

Júúúj ....závisť je kua vlastnosť ...

Ale kto ju vlastne nepozná ?
lujza.j
08.04.14,06:47
Buchi a co ma clovek z toho ze nieco zavidi?!
kopretinka
08.04.14,06:51
tak zo zvedavosti som pozrela na tú stránku,ale čo z toho,keď neviem,čo tam mám hľadať :D
nepoznám Dodávateľa,Názov zmluvy,IČO dodávateľa,Cenu ............tak potom k čomu je tá stránka.........
ivka70
08.04.14,08:52
tak zo zvedavosti som pozrela na tú stránku,ale čo z toho,keď neviem,čo tam mám hľadať :D
nepoznám Dodávateľa,Názov zmluvy,IČO dodávateľa,Cenu ............tak potom k čomu je tá stránka.........

Ked by si velmi chcela preverit znamich, pozries si v obchodnom alebo zivnostenskom registri - a zistis, ci nieco dodavali ....
zera
09.04.14,11:26
DO centralneho registra zmluv treba zadat rezort rtvs a meno koho hladate ako dodavatel. Zarazaujuce ze iny clovek za zvucku dostal 130 Eur a iny 2000 eur
zera
09.04.14,11:51
napr 15 x Jingel trvanie 10 -20 sekund a mate 2000 Eur to je nemoralne v sume je zahrnuta licencia neskutocne odmenenie
willma
09.04.14,14:15
a čo to tu vlastne riešite? Alebo si len naštvaná, že za svoju prácu nedostávaš aj ty 2000?
zera
09.04.14,14:44
Zda sa vam primerane ze 13 dielny serial napr v rtvs . ktory prave bezi v t.v. nechem menovat dostane reziser cca 37 tis Eur .Kameraman cca 30 000 a nataca sa maximalne pol roka? info mam s centralneho registra zmluv . Inzinier zarobi v Ba cca 1000 Eur tak za rok ma 12 tis a za pracu je zodpovedny ak ju pokazi, spadne budova.Riesim nemoralne nastavenie odmien voci inym profesiam a ide o rtvs ktoru si platime a kde my platime tieto odmeny..a nehovorte mi tu o umeni ,á namahe a talente tieto serialy nic nemaju s umenim spolocne .
zera
09.04.14,14:52
v podstate to je skoro polka prezidentskeho platu, co zarobi skoro kazdy z tzv tvorcov, serialov ,neviem kto a kde to ocenuje a vytvara taketo tarify na takto vysoke sumy ..?
willma
09.04.14,14:59
No tak to rieš s vedením RTVS, alebo daj pozmeňujúci návrh do vlády, alebo spíš petíciu, keď Ťa to tak irituje. Tu plačeš na nesprávnom hrobe.
Nandrolon
09.04.14,15:26
zera, nič v zlom, ale inžinier pracujúci na pozícii, kedy má zodpovednosť za stavbu zarobí tých 1000 eur nie za mesiac, ale tak za 3-4 dni.
O čom prosím Ťa stále trepeš?
Až teraz si sa dozvedela, že niektorí ľudia okolo teba majú aj 3 000 mesačne??
Riaditeľ každej firmy s 1000 a viac zamestnancami má ročne nejakých 80 000 /čistého/ eur aj v diere ako sú napr. Kysuce a podobne.
Toto nie je žiadna novinka, len sa to tají ako môže, pretože ináč by veľké podniky prestali fungovať a niektorí ľudia by už boli povešaní na kandelábroch...
Kvôli čomu si myslíš že existuje zákon o ochrane osobných údajov a podobne? Kvôli čomu musia mať podniky bezpečnostné smernice (http://www.porada.sk/smernice#__AUTOKW) o spracovaní údajov?
kvôli čomu musia v podniku existovať tzv. "oprávnené osoby" ???
Poznám minimálne 5 ľudí zo svojho okolia 300 km od Bratislavy, ktorý V ČISTOM nejdú pod 4000 eur/mesačne. No a čo, mám sa preto posrať ???
Žijem podľa svojich možností, nakoľko ak by mal mať každý právo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW) sudcu, tak aspoň 500 000 ľudí na SK by náhle tragicky zahynulo...
zera
09.04.14,15:38
treba si preziret stranky ako su nase platy, tam su platy napr ekonom cca 800 eur. Vs ucitel 780 eur. Mna len ide porazit ze ludia co 20 rokov nic nerobia ale maju niekde spoluziaka sa dokazu nacpat do zadku.Co sa tyka umenia tak ludia co robia napr profesionalne hudbu a vystudovali hudbu su profici v hrani na nejaky nastroj ucia na ludovej skole za 500 Eur ,hoci v zahranici dostanu ocenenia...nepoznaju spravneho s produkcnej firmy.... Neviem ako sa da bojovat s tymto. Nandrolon mas uplne pravdu, ale neda sa s tym nic robit?
zera
09.04.14,23:15
dostat takuto zakazku vyzaduje ziadne hudobne ci ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) umelecke vzdelanie , ziaden konkurz ,ale len mat kamarata . ako je mozne toto tolerovat?Neexistuje tu hudobna krtika,?
Nandrolon
10.04.14,04:14
Zera, nedá sa s tým nič robiť..... Ak to dôjde do konečného štádia tak verím, že raz bude občianska vojna. Lenže my, slovenský národ sme takí sprostí, že si necháme srať na hlavu. U nás si nikto nevšimne takých udalostí, pre ktoré by v iných štátoch boli dávno demonštrácie... Verím, že aj preto nás ako zamestnancov takto drancujú, však každý ti povie "nájdi si iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) zamestnanie, prípadne začni podnikať". Áno, aj to je riešenie. Ja sa len pýtam, ako je možné v právnom štáte aby rodina, kde pracuje aj matka aj otec celý život mala existenčné problémy.
V zahraničí toto neexistuje. Je tam takisto bieda, ale sú to ľudia, ktorí nechcú pracovať a nepracujú. V nemecku rodina, kde matka je predavačka v supermarkete a otec robotník pri páse nemajú žiaden problém. U nás takáto rodina má problém mať druhé dieťa, pretože bojuje s existenčnými problémami...
kuravesele
10.04.14,13:25
dostat takuto zakazku vyzaduje ziadne hudobne ci ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) umelecke vzdelanie , ziaden konkurz ,ale len mat kamarata . ako je mozne toto tolerovat?Neexistuje tu hudobna krtika,?

nič v zlom, ale ty sa musíš riadne nudiť...:)
zera
28.05.15,17:47
Ved teraz priznali honorare za rok 2014 Kraus za panelak 4 miliony Eur. To je v poriadku? Su toho plne noviny .Co si moze dovolit slobodna matka s jednym dietatom?Polnisova dostala za reklamu 100 000 Eur to je normalne?. Pri tom ako taketo veci citam a pocuvam kolegov tak sa nenudim, ale ma to vytaca. Byt v hudobnom priemysle znamena protekciu, to je snad kazdemu jasne. Zarazila ma vyska honoraru to je vsetko.A netvarme sa tu ze je to v poriadku. Noviny asi nepisu o tom len tak. Vela ludi zaujma z akeho dovodu ma akoze umelec vdaka protekccii xxxxxx krat vyssi plat ako bezny clovek.
buchač
28.05.15,17:52
Polnisova dostala za reklamu 100 000 Eur to je normalne?

Si odkiaľ nabral ???
kopretinka
28.05.15,18:29
Ved teraz priznali honorare za rok 2014 Kraus za panelak 4 miliony Eur. To je v poriadku? Su toho plne noviny .Co si moze dovolit slobodna matka s jednym dietatom?Polnisova dostala za reklamu 100 000 Eur to je normalne?. Pri tom ako taketo veci citam a pocuvam kolegov tak sa nenudim, ale ma to vytaca. Byt v hudobnom priemysle znamena protekciu, to je snad kazdemu jasne. Zarazila ma vyska honoraru to je vsetko.A netvarme sa tu ze je to v poriadku. Noviny asi nepisu o tom len tak. Vela ludi zaujma z akeho dovodu ma akoze umelec vdaka protekccii xxxxxx krat vyssi plat ako bezny clovek.

:eek: tuším si vyše roka nespala kvôli tým honorárom....ja som dávno zabudla,že som sem kedysi písala.....bulvár potrebuje predávať,tak sa vytiahne na titulku to,čo najviac žere ľudí....peniaze..........
a čo jako my tu s tým? máme ísť kvoli tebe protestovať s transparentami pred RTVS? alebo pred barák niektorej celevriti?
Dáša_
28.05.15,19:05
Zera a tebe niekto bráni vytvoriť zvučku do rádia, napísať scenár, uchádzať sa o reklamu? Veď skús niečo. Úspešný scenár, na ktorí sa vydržia ľudia pozerať dlhodobo, iste po tom skočia všetky televízie. A ku tomu ti moc netreba - hlavne ten dobrý nápad na začiatok
Chobot
28.05.15,20:37
Ved teraz priznali honorare za rok 2014 Kraus za panelak 4 miliony Eur. To je v poriadku? Su toho plne noviny .Co si moze dovolit slobodna matka s jednym dietatom?Polnisova dostala za reklamu 100 000 Eur to je normalne?. Pri tom ako taketo veci citam a pocuvam kolegov tak sa nenudim, ale ma to vytaca. Byt v hudobnom priemysle znamena protekciu, to je snad kazdemu jasne. Zarazila ma vyska honoraru to je vsetko.A netvarme sa tu ze je to v poriadku. Noviny asi nepisu o tom len tak. Vela ludi zaujma z akeho dovodu ma akoze umelec vdaka protekccii xxxxxx krat vyssi plat ako bezny clovek.

Aj Saganovi platí Tinkoff 4 milióny ročne za to, že šlape do pedálov... To ti nevadí? Pravdou je, že by mu to rád znížil, ale zmluva nepovolí.

A ročné platy hokejistov v NHL? Vieš koľko zarábajú tí?