Gladstoner1
31.03.14,05:59
Pri podaní dovolania sa píše v § 237 f), že je prípustné proti každému rozhodnutiu odvolacieho súdu, ak účastníkovi konania sa postupom súdu odňala možnosť konať pred súdom.
V § 238 ods. 4 sa píše že dovolanie nie je prípustné vo veciach upravených zákonom o rodine ( okrem rozhodovaní o právach a povinnostiach rodičov ).
Možno podať dovolanie ak sa rozhodovalo o veciach urpavených zákonom o rodine, ale účastníkom konania bol štátny orgán, ktorému bola odňatá (rozhodnutím OS a KS súdu) možnosť konania pred súdom? Ďakujem
Mária27
31.03.14,06:41
Dovolanie možno podať vždy; v prípade,že nie je prípustné, najvyšší súd ho odmietne. Za pokus to teda stojí, nie je to až tak drahé (okrem advokáta).

Tiež je tu možnosť podať sťažnosť na ústavný súd.
Bednarova J
31.03.14,08:24
Urcite by som dovolanie podala, tu sa ma na mysli predovsetkym konanie ako rozvod (http://www.porada.sk/rozvod#__AUTOKW) a pod.....aj ked videla som aj take dovolania. Tymto protirecenim v osp sa uz zaoberal aj najvyssi sud. Ak to velmi budete chciet tak vyhladam aj judikat.
Gladstoner1
31.03.14,16:57
ak by ste mi vedeli dať link, tak by som si vyhľadal aj ja judikát. poprosil by som Vám trochu nasmerovať. veľmi pekne ďakujem.
Bednarova J
31.03.14,18:00
Pravdepodobne som ho nasla na stranke NSSR v sekcii rozhodnutia.
Gladstoner1
01.04.14,17:27
ďakujem, pohľadám