Gong
03.04.06,09:28
Ahoj,
robila som hlásenie a vyšlo mi, že som zle vyplnila prehlľa za II.Q, odvedené mám všetko v poriadku, len prehľad bol zle vyplnený. Čo mám teraz robiť, mám vystaviť opravný prehľad a zaslať ho s listom na DÚ? (hlásenie som už podala).
ďakujem
Zita4
03.04.06,07:45
Treba dať opravný prehľad.
Gong
03.04.06,09:00
díky,
čiže stačí poslať len opravný prehľad, nemusím tam písať sprievodný list, však?
Tweety
03.04.06,09:02
díky,
čiže stačí poslať len opravný prehľad, nemusím tam písať sprievodný list, však?
Ak priložíš sprievodný list, nič tým nepokazíš.
ala13
03.04.06,09:10
II.Q ktoreho roka? My to podavame bez sprievodneho listu, ak tam nie je nejaka ozaj zavazna a nami nezavinena chyba, inak o tom dodatocny prehlad je, ze opravuje chyby. Ale mozno na vasom DU listy chcu, u nas nie.
Kysel
03.04.06,09:51
Mne sa stalo presne toto isté a ja som si zavolala na Daňový urad mojej správkyni a ona mi kázala, aby som prišla osobne za ňou, že to opravím v tom pôvodnom výkaze - takže žiadny opravný som nerobila. Ale to je DÚ v Banskej Bystrici, takže neviem v inom meste ....
lenkak
03.04.06,17:00
Ja keď som už podala Hlásenie, tak už mi nechceli zobrať opravný prehľad, musela som ísť osobne na DU opraviť Prehľad. Bolo to síce pre 3 rokmi, ale radšej sa informuj.
AGRO
04.04.06,10:08
Keď podávam prehľad o zrazených a odv. predd. na daň na stranu 2
1- zrazené preddavky na daň píšem deň určený na výplatu, alebo deň keď sa robia výplaty ?
Tweety
04.04.06,10:09
Keď podávam prehľad o zrazených a odv. predd. na daň na stranu 2
1- zrazené preddavky na daň píšem deň určený na výplatu, alebo deň keď sa robia výplaty ?
Zrazené: deň výplaty.
evina
04.04.06,10:18
§35

3/ Preddavok na daň sa zrazí pri výplate alebo pri poukázaní, alebo pri pripísaní zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru bez ohľadu na to, za ktoré obdobie sa táto zdaniteľná mzda vypláca. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vykonáva vyúčtovanie príjmov zo závislej činnosti mesačne, zrazí preddavok na daň pri vyúčtovaní zdaniteľnej mzdy za uplynulý kalendárny mesiac
nikulik
05.09.06,04:43
Ahojte poraďáci, mam taky menší problém ale už si s ním fakt neviem rady. Správkyna dane ma požiadala aby som opravila hlásenie za rok 2004, lebo je zlé. Priznávam sa, že hlásenie som robila ja, ale len preto, lebo stará mzdárka ho neurobila. Všetko by bolo v poriadku, prehľady mám, ale stále nám to s daňovým úradom nesedí a moja správkyna nemá čas to so mnou prebrať, mám to jednoducho opraviť. A teraz k veci.
Prehľady sú spravené. Všetky mesiace sú v poriadku, okrem dvoch. Vo februári sme uhradili viac ako sme mali, čiže odvodová povinnosť je nižšia ako odvedené, to nám ale v roku 2005 daňový úrad vrátil. A v máji sme vyplatili zamestnancom daňový bonus viac ako boli zrazené preddavky, ale to nám daňový úrad vrátil 12.07.2004.
Tým pádom mi v hlásení v časti II. vychádza preplatok 2 400,- Sk. Je to dobré?