pjuser
31.03.14,13:54
Dobry den,
Zamestnavatel ma po dohode presunul v ramci organizacie do inej organizacnej jednotky.Podpisal som novu prac. zmluvu s novou organizacnou jednotkou. Vypoved z predch. organizacnej jednotky som nepodpisoval a neziadal nakolko tuto zmenu som povazoval a povazujem len za presun/zmenu pracovneho pomeru (zamestnavatel tvrdi, ze tato zmena nesla riesit dodatkom k povodnej pracovnej zmluve). Teraz zamestnavatel ziada, aby som dodatocne podpisal ukoncenie pracovneho pomeru dohodou podla par.60 par ZP. Je to v poriadku?
Myslim si, ze podpisom vypovede dohodou sa mi zacne pocitat doba zamestnania rozhodujuca pre vypocet vypovednej lehoty (http://www.porada.sk/lehoty) a odstupneho od zaciatku (od nuly) a stratim povodne odpracovane roky. Zamestnavatel argumentuje, ze moje obavy su neopodstatnene, kedze mam neprerusenu pracovnu dobu uvedenu v zapoctovom liste.
Dakujem za odpoved.
Tweety
31.03.14,11:56
AK ide o tú istú organizáciu, presun je teda v rámci jednej organizácie, netreba žiadnu výpoveď, ani novú PZ, stačí len dodatok k pôvodnej PZ.