gatar
31.03.14,15:41
Dobrý deň,pracujem ako učiteľka na SŠ, mám základný úväzok 22 hodín týždenne a 5 hodín nadčasových za týždeň, ktoré mi zamestnávateľ prepláca. Ak idem na lekárske vyšetrenie na 3 hodiny a donesiem potvrdenie od lekára, tak mi zamestnáveteľ započíta 3 hodiny LV a ešte mi aj z odpracovaných nadčasových hodín odpočíta 3 hodiny. Odôvodňuje to tým, že na nadčas mám nárok, len keď som odpracovala 22 hodín za týždeň.

Je tento postup správny?

Ďakujem.
logomania
02.04.14,10:57
Nadčasové hodiny musia byť určené, to znamená že sú napríklad v utorok 5. a 6. hodinu a v stredu 5., 6. a 7. hodinu. Ak idete k lekárovi v utorok alebo v stredu, tak áno. Ak nie je v ten deň odučený zákl. úväzok, nevznikne nadčas.
K lekárovi treba ísť v deň, keď nemáte nadčasové hodiny.
http://www.minedu.sk/data/att/2931.pdf
gatar
02.04.14,15:24
Veď práve, že ja idem k lekárovi, keď nemám nadčasy, ale aj napriek tomu mi z odpracovaných nadčasových hodín zoberú toľko hodín, koľko som bola u lekára.
logomania
02.04.14,17:37
Treba si preštudovať aj vnútorný pracovný poriadok školy, kolektívnu zmluvu, ale ak logicky uvažujem tak vlastne je ten postup, ktorý opisujete asi správny, ak neodučíte základný týždenný úväzok, ale odučíte napríklad len 20 hodín, tak sa vám zníži počet nadčasových hodín na 3 hodiny (2 hodiny už nebudú nadčasom). Nikde som sa totiž nedočítala o takejto modelovej situácii k práci nadčas