stanicapap
03.04.06,10:28
ahojte,pisem k vam po prvykrat (nakolko vacsinou reagujem v inom bloku), no verim, ze rovnako aj vy mi pomozete..
takze tu je moj problem - pred 3 tyzdnami som kupila auto ako FO, ale po dohode s vedenim som toto auto dala do najmu nasej institucii (mam najomnu zmluvu so vsetkymi podrobnostami) ALE znama ma upozornila, ze musim mat zaplatenu cestnu dan, ked chcem dat auto ako FO do najmu PO, v kt. pracujem..
ako mam vlastne postupovat - mala byt ta dan zaplatena a co vsetko som mala este vykonat?
vopred srdecna vdaka..
stanicapap
03.04.06,10:32
neviem, ci nie som MIMO TEMY,ked nikto neodpisuje.. prosim, ak ma niekto skusenosti, poradte...teda, ak nie som trosicku "out"
renča1
03.04.06,10:43
cestnú daň by mala zaplatiť PO, pretože PO bude využívať auto na podnikanie, tebe bude plynúť príjem len z prenájmu hnut.majetku, ktorý si potom podľa výšky zdaníš.
stanicapap
03.04.06,11:18
a do kedy tak mala uskutocnit PO? je na to nejaky striktny zakonne vymedzeny termin?
JarkaL
03.04.06,11:45
Do 15 dní od 1. použitia voziodla na podnikanie (§89 a 90 Zákona 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a poplatkoch). Za oneskorené podanie DP k dani z mot. vozidiel je pokuta 2000 Sk, ak ste to nestihli v termíne.