Brozo
01.04.14,15:32
Dobrý deň, Dnes mi volala už asi po 10ty krat nejaká češka a nanutila mi nejake vitamíny. Vravela, že skušobny baliček mi príde poštou a to za 1.95eur a pripadne ak nebudem chciet ich dalsie balicky, ktore jeden stoji okolo 20 eur, tak mam zavolat na Bratislavsku pobočku a tam to stopnut. Pripominala mi, že hovor sa nahráva a pýtala sa ma dva krat , že či teda suhlasim aby mi poslali skusobny balíček? Ja že hej ale ze iba s tym , ak si nebudem zelat tie ostatne balicky za 20 eur tak ci staci zavolat do tej BA a stopnut to a ona ze ano...Pytal som sa este ake je to cislo kde mam volat? Ona ze to cislo bude pisane v tom balíčku čo mi pride za tych 1,95 eur...
Mojou otazkou je, ak nechcem ani tento baliček za 1,95 nemam ho jednoducho na pošte prevziať? A povedat poštárke ze nech ho poslu naspat s tym že na adrese ma nenašli? Pretože moze v tom byt nejaky podvod. Co by ste mi poradili? viem som hlupak ze som s tym suhlasil no cloveku to dopne az potom...ale pokial viem aj ked si nieco objednam, do 14 dni to moze vratit bez udania dovodu nie?

Ďakujem za vaše postrehy

Brozo
Stanislav 1975
01.04.14,13:33
mne volali už asi 15 krát...
Brozo
01.04.14,13:35
radšej neodpovedať, ale doterní sú ako vši!!!
lujza.j
01.04.14,13:39
Mne volaju pravidelne....ale tento problem nemam....lebo na nechytaju na ziadnu mini startovaciu sumu "balicka"....pani zastavim bud hned raznym NIE....alebo sa vykecia a potom je NIE! Pripadne im poviem,ze nech mi uz NIKDY nevolaju....
Tweety
01.04.14,13:44
Ak si súhlasil so zaslaním balíčka, objednal si si ho teda. Ak ho nechceš prevziať, vráti sa im späť. Možno tých 1,95 budú vymáhať ale možno ani nie. Poučenie do budúcna, nedať sa nachytať a nič neobjednávať.
misoft
01.04.14,13:44
Tie "telemarketingy" sú dvojsečná zbraň.
1) Síce "dávajú možnosť" akože odmietať ďalšie zásielky, ale málokedy to dodržiavajú.
2) Ak náhodou sa preberie "skúšobná vzorka" za nízku cenu, ostatné sú aj 10x drahšie. A budú chodiť a chodiť .
3) Často sa stáva aj to, že sa zásielka nepreberie, ale firma začne vyžadovať platby - často nátlakom, vyhrážkami.

Moja rada - nemusí byť smerodajná - všetko odmietať. Ak volajú a nedajú sa odbiť - oznámiť im, že hovor je zaznamenaný a pri ďalšom obťažovaní sa tým bude zaoberať polícia (mne to asi pomáhalo - mám pokoj...).
Brozo
01.04.14,14:17
nabuduce razne NIE, normalne som na seba nastvany
Brozo
01.04.14,14:18
to je v pohode, ale co ak mi zacnu chodit tie drahsie balicky? :D kedze ich mozem zrusit len zavolanim na to cislo do BA a tam dat prikaz aby to neposielali.
Brozo
01.04.14,14:19
ale čo ak budu posielat tie drahsie balicky nakolko ich posielanie mozem vraj zrusit telefonatom do bratislavy...takze tento lacny balik odmietnem a hotovo...mam pravo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW) ho do 14 dnni vratit bez udania dovodu predsa.
Tweety
01.04.14,14:19
Veď zavolaj a daj stop zasielaniu.
misoft
01.04.14,14:23
Jednoducho nepreber - pošta vráti späť ako nedoručený.
Brozo
01.04.14,14:47
ved ale nemam to cislo a to cislo najdem az v tej zasielke za 1.95 cize by som ju musel prebrat...ale asi ju ani nepreberiem a hotovo vybavene :)
Brozo
01.04.14,14:48
a tym padom je to pre mna skoncena vec, ano?
Tweety
01.04.14,15:13
uvidíš aká bude reakcii dodávateľa
misoft
01.04.14,18:13
@Brozo - nič som neprevzal, nič nemám, nič NEPLATÍM.
jslancik
01.04.14,18:57
misoft, ale on to právoplatne objednal. Ak to neprevezme, dodávateľ si môže myslieť, že má nárok aspoň na poštovné.
kopretinka
01.04.14,20:29
no a čo,keď to objednal?koľko je takých prípadov,že si naobjednávajú ľudia z eshopov na dobierku a potom to neprevezmú? Dodávateľ si nemá čo myslieť,že má nárok na poštovné,lebo nemá.
dmc
02.04.14,09:03
paci sami tvoj pristup. Fakt.
dmc
02.04.14,09:05
Preco by tam mala postarka pisat ze adresat neznamy ak ma schranku riadne vyznacenu. Preco chces nutit postarku aby porusovala svoj interny predpis. Ak zasielku nepreberie posta ju posle naspet ako NEPREBRATA.