ichromekova
02.04.14,09:38
Potrebujeme zaradiť sieťové prepojenie počítačov medzi sebou. Ako zaradiť toto prepojenie? Kupujú sa aj nové počítače.

Neporadí nikto? Máme technicky zhodnotiť budovu o ťahanie sieťového prepojenia? Alebo zaradiť samostatne? Poprosím o radu. Ďakujem.
skovco
02.04.14,13:20
Ja by som to zaradil samostatne, ma to uplne inu dobu zivotnosti ako budova + teoreticky sa to da presunut do inej budovy . Zakon o dani z prijmov na ktory sa odvolavaju postupy uctovania vohori:

§ 29 zákona o dani z príjmov: technickým zhodnotením hmotného a nehmotného majetku rozumejú výdavky na:

- dokončené nadstavby, prístavby, stavebné úpravy,
- rekonštrukcie,
- modernizácie,

Najviac sa to blizi definicii modernizacie, ktora je: rozšírenie vybavenosti alebo použiteľnosti hmotného majetku a nehmotného majetku o také súčasti, ktoré pôvodný majetok (http://www.porada.sk/majetok#__AUTOKW) neobsahoval, pričom tvoria neoddeliteľnú súčasť majetku. Za neoddeliteľnú súčasť tohto majetku sa považujú samostatné veci, ktoré sú určené na spoločné použitie s hlavnou vecou a spolu s ňou tvoria jeden majetkový celok.

Konecne posudenie je uz na tebe, vies lepsie ako to cele vyzera ci je to neoddelitelna sucast ale myslim si ze obhajit sa daju obidve riesenia.