Terezia T
02.04.14,10:11
Dobrý deň,
prosím o rýchlu radu. Dnes mi volal zákazník, že mu prišiel poškodený tovar. Ja som si však istá, že tovar som mu poslala v poriadku a poškodil ho pri otváraní. Avšak pristúpila som na to, že mu tovar vymeníme, kus za kus, s tým, že mu ho pošleme na vlastné náklady. On si však žiada aj preplatenie svojho poštovného, ktoré zaplatí pri posielaní späť svojho poškodeného tovaru. Má na to právo? (ešte čo je zaujímavé, spolu s fotkami poškodeného tovaru mi poslal aj fotografie ešte neotvoreného balíka! Nerozumiem, prečo ho fotil?) Veľmi pekne ďakujem za rúchlu odpoveď a pomoc.
alaya1
02.04.14,08:16
Fotil ho asi preto, ze mozno uz mal zle skusenosti s internetovym predajom. Pokial si zivnostnicka, podla zakona ma kupujuci pravo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW) tovar aj bez udania dovodu vratit do 14 dni. Ak si uznala, ze si poslala poskodeny tovar, vrat mu peniaze a mas pokoj.
Terezia T
02.04.14,08:21
Práveže mi povedal, že objednával z e-shopu prvý krát! Viem, že má právo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW) odstúpiť od zmluvy, toto všetko ovládam. Len on chce nový tovar (vymeniť kus za kus) s tým, že si chce nechať preplatiť aj poštovné, za ktoré bude platiť pri vracaní poškodeného tovaru. A neviem, či má na to právo. A ešte k tomu, že to poškodenie si podľa mňa spôsobil sám..ale čo už, súhlasila som, že mu vymením kus za kus.
bodliak
02.04.14,08:22
Pri pochybnostiach si nefotím, ale filmujem.
Od origoš neotvoreného balíka, po vybratie obsahu.

Už som mal aj taký prípad, že balík mal obsahovať tovar známej hmotnosti.
Poprosil som, aby pracovníčka pošty dala balík na váhu. Nevážil ani toľko, koľko mal vážiť tovar bez obalu.
Nepodpísal som, neprevzal som...
alaya1
02.04.14,08:23
ak sa chces s nim natahovat na 2.50 postovneho, asi to mozes skusit, neviem, ako to mas osetrene v obchodnych a dodacich podmienkach. Alebo sa na to vykasli akyvni rukou nad tymi peniazmi. nestoja za nicenie zdravia.
Terezia T
02.04.14,08:28
Pri tomto balíku nemal mať prečo pochybnosti :) Tu nejde o tých 2,50, ale o tom, že mi chce zákazník "skákať po hlave". Už len to, že som pripustila, že sme mu my poslali poškodený tovar som urobila ústupok...ale asi to bude najmúdrejšie, nehádať sa a poslať to.