kajab
02.04.14,12:13
Viete niekto polopate vysvetliť výpočet priemerného evidenčného počtu zamestnancov prepočítaného na plne zamestnaných? Stiahla som si výpočet zo štatistiky ale akosi tomu nerozumiem. Ďakujem
MajaV
02.04.14,10:47
Je to priemerný evidenčný počet prepočítaný podľa pracovných úväzkov. Napr. zamestanec zamestnaný na polovičný úväzok sa započíta ako 1/2 človeka.
pavlinka
02.04.14,10:57
počet hodín koľko zamestnanec odrobí denne alebo týždenne deleno počet hodín koľko sa robí na plný úväzok denne alebo týždenne,napr : 5 / 7,5 =0,66 zamestnanca v prep. stave, alebo týždenne 25/37,5 =0,66 zamestnanca v prepoč. stave
MajaV
02.04.14,11:06
Je to jedno, vyjde Ti to rovnako. Pozri v tom metodickom liste zo štatistiky.
kajab
02.04.14,11:07
Ja viem. Ale ja chcem vedieť presný postup. Výpočet A (priem.evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách zamestnaný na plný prac. čas) : vypočítam si priemerný evidenčný počet za rok (napr. počet zamestnancov na začiatku a na konci mesiaca, ktorí pracujú na 40 hod. týždenne vydelím dvoma - dostanem priemerný počet za mesiac, takto zistím ďalšie mesiace, potom priemerné za mesiac spočítam a vydelím 12 - dostanem priemerný počet zamestnancov vo fyzických osobách zamestnaný na plný prac. čas)
Výpočet B/C (priemerný prepočítaný evidenčný počet zamestnancov zamestnaných na iný ako plný prac. čas): toto mi nie je jasné. Ja si mám vypočítať každý mesiac, aký je priemerný počet na iný napr. 35 hod. pracovný čas. Celý rok sme mali 1 zamestnanca na 35 hod. čas ( 35/40 = 0,875 = 0,9).
A potom výsledok A a výsledok B/C spočítam.
kajab
02.04.14,11:10
A potom tento výsledok sa musí uviesť do poznámok k účtovnej závierke ako priemerný počet zamestnancov.
pavlinka
02.04.14,11:59
nemôžeš spočítať fyzické osoby s prepočítanými osobami, ten zamestnanec čo u vás robil na 35 hodín je vo fyzických osobách jeden celý človek a v prepočítanom stave 0,9
kajab
02.04.14,16:20
Ale štatistika uvádza taký vzorec:
PP = A + (B / C), kde
PP = priemerný evidenčný počet zamestnancov prepočítaný na plne zamestnaných,
A = priemerný evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách zamestnaných na plný pracovný čas,
(B/C) = prepočítaný priemerný evidenčný počet zamestnancov zamestnaných na iný ako plný pracovný čas, kde
B = súčet súčinov priemerného evidenčného počtu zamestnancov zamestnaných na iný ako plný pracovný čas
vo fyzických osobách za sledované obdobie podľa pracovných úväzkov a príslušnej dĺžky týždenného pracovného času,
C = týždenný pracovný čas zavedený v organizácii - v závode, na pracovisku podľa kolektívnej zmluvy.