emma01
02.04.14,11:51
Zdravím, dali sme si vyrobiť eurodvere - podotýkam, že firma je na trhu dlhé roky, má certifikáty a sú na ňu veľmi pozitívne ohlasy od zákazníkov. Len mi máme tú smolu, že v spodnej časti vchodových eurodverí začala vytekať živica. Tak sme to reklamovali. Z firmy prišli, vytekajúcu živicu niečím odstránili, (podotýkam, že nejde o to, že by drevo (http://www.porada.sk/drevo) nebolo dostatočne vyschnuté, ale bol tam suk z ktorého vytiekla živica) a miesto, z ktorého živica vytekala vyrezali a vytmelili. Zatreli to farbou, ale na dverách aj tak zostali stopy po vytekajúcej živici. Keď som namietala, tak mi bolo povedané, že sa s tým musím zmieriť a pri drevených dverách musím rátať aj s tým, že bude vytekať živica. Ozaj sa nedá takáto vada materiálu ďalej reklamovať a žiadať o nápravu? Prosím, kto sa tomu trošku rozumie, alebo má podobnú skúsenosť, poraďte mi, ako mám ďalej postupovať.
jarmilazel
09.04.14,18:15
Nám sa to našťastie nestalo , ale v zmluve sme mali hneď ako prvý bod z vecí, ktoré nespadajú do záruky toto:
Do záruky nespadá:
- Farebné zmeny, ktoré sú podmienené zvláštnostami dreva a výtoky živice.
Drevo (http://www.porada.sk/drevo#__AUTOKW) nie je homogénny materiál. Farebnost dreva je jednou z jeho
hlavných estetických vlastností. V prípade požadovania homogénneho
farebného odtiena je potrebné drevené okná povrchovo upravit krycími
lakmi vo farebnom odtieni RAL.

Takže táto výhrada výrobcu nie je zrejme nič ojedinelé. A máme okná a dvere od fakt renomovaného výrobcu :)
emma01
10.04.14,03:47
Máš pravdu, lebo keď som pozerala reklamačné podmienky iných výrobcov drevených produktov, tiež tam mali zadefinované, že výtok živice je prirodzený jav, ktorý nepodlieha reklamácii. Takže už sa s tým len musím zmieriť, že je to vidno. Ako môj muž skonštatoval, časom sa to "okuká." :-)
Chobot
10.04.14,06:36
VIeš, železo hrdzavie, voda sa odparuje, farby časom blednú .... a z prírodného dreva môže vytekať živica. Bohužiaľ chcela si taký materiál, tak musíš rátať s jeho prirodzenými vlastnosťami, že sa vyskytnú. Aspoň máš istotu, že je to skutočne drevo a nie nejaká drevotrieska.
emma01
10.04.14,09:15
Prečo bohužiaľ? Drevené okná máme už desť rokov a som s nimi nadmieru spokojná - žiadna živica.
Chobot
10.04.14,10:56
Však nemusí, ale môže sa stať. Za to predajca okiien nemôže.