stanicapap
03.04.06,13:28
ahojte,opat prichadzam z otazockou (dufam, ze nebudem MIMO TEMY!!!) - ak FO zamestnanec pocas sluz.ciest vyuzival vlastne motor.vozidlo - uplatnoval si amortizaciu (mimoch.tym zamestnancom som JA ;) ) mala som zaplatit nejaku dan za motor (takto som fungovala cely rok 2005) vozidla alebo nieco podobne? totiz ma kolega zmiatol, tak sa hned obraciam na vas, lebo tu dostanem vzdy relevantnu odpoved..
Tweety
03.04.06,11:30
ahojte,opat prichadzam z otazockou (dufam, ze nebudem MIMO TEMY!!!) - ak FO zamestnanec pocas sluz.ciest vyuzival vlastne motor.vozidlo - uplatnoval si amortizaciu (mimoch.tym zamestnancom som JA ;) ) mala som zaplatit nejaku dan za motor (takto som fungovala cely rok 2005) vozidla alebo nieco podobne? totiz ma kolega zmiatol, tak sa hned obraciam na vas, lebo tu dostanem vzdy relevantnu odpoved..
Nie, nemal.
katkaj
03.04.06,11:33
ahojte,opat prichadzam z otazockou (dufam, ze nebudem MIMO TEMY!!!) - ak FO zamestnanec pocas sluz.ciest vyuzival vlastne motor.vozidlo - uplatnoval si amortizaciu (mimoch.tym zamestnancom som JA ;) ) mala som zaplatit nejaku dan za motor (takto som fungovala cely rok 2005) vozidla alebo nieco podobne? totiz ma kolega zmiatol, tak sa hned obraciam na vas, lebo tu dostanem vzdy relevantnu odpoved..

No podľa mňa si nič platiť nemusela, lebo cestnú daň platí len ten kto využíva auto na podnikanie. Čo predpokladám nie je tvoj prípad
stanicapap
03.04.06,11:34
dakujem, Majka, si zlaticko..
Tweety
03.04.06,11:36
dakujem, Majka, si zlaticko..
Aj inokedy, len to nepreháňaj s tou chválou.:cool:
stanicapap
03.04.06,11:36
katka, aj tebe srdecna vdaka..a ak by som este mohla - bolo by pre mna vyhodnejsie, keby som spysala so zamestnav. zmluvu o prenajme mot.vozidla, tym padom by som mala mesacne urcite "zdroje" naviac, ale uz asi by som si nemohla uplatnovat amortizaciu vozidla - je to tak? a asi by som uz mala zaplatit dan z mot.vozidla, ci ani teraz by sa to nevztahovalo na mna?
Chobot
03.04.06,12:11
katka, aj tebe srdecna vdaka..a ak by som este mohla - bolo by pre mna vyhodnejsie, keby som spisala so zamestnav. zmluvu o prenajme mot.vozidla, tym padom by som mala mesacne urcite "zdroje" naviac, ale uz asi by som si nemohla uplatnovat amortizaciu vozidla - je to tak? a asi by som uz mala zaplatit dan z mot.vozidla, ci ani teraz by sa to nevztahovalo na mna?


Neviem, či by to bolo pre Teba výhdonejšie. Najmä by si musela upresniť, na aké účely by si prenajímala auto. Aj keby si to mala možno finančne rovnaké (v závislosti od dohodnutého nájomného), určite by si to mala komplikovanejšie, lebo by si musela odvádzať z nájmu daň, lebo to je iný príjem, nepovažuje sa to za cestovnú náhradu.

Ako správne uvádzaš, potom by si si už nemohla uplatňovať cest. náhrady za používanie mot. vozidla, lebo by išlo o firemné vozidlo.

Či by si musela zaplatiť daň z mot. vozidla alebo nie, Ti teraz neviem povedať, ale pravdepodobne áno, lebo ak by firma využívala prenajaté auto na podnikanie, tak by vznikla povinnosť mať uhradenú DzMV.
stanicapap
03.04.06,12:19
neuveris,ale ked som si to citala este raz bola som CERVENA AKO RAK OD HAMBY-totiz zo slovenciny som mala vzdy 1 - tak to by mi ucitelka "dala"..
takze este raz vdaka..
stanicapap
03.04.06,12:59
baby, no tak...netrapte ma tolko :-)) este budem mat celu noc vycitky..