zlatica.turisova
02.04.14,20:19
Idem si rekonštruovať byt. Vyhodím bytové jadro a prerobím si aj kuchyňu. Pri prestavbe bude musieť preložiť plynový sporák s elektrickou rúrou. Rozprávala som s plynárom- odborníkom, ktorý mi zabespečí aj revíznu správu. On to bude robiť tak, že plynové potrubie bude nie z umelej hmoty, ale … neviem presný názov… ale asi železné. Potrubie pôjde po stene v mieste kde sa spája strop so stenou a potom zase dole ku sporáku.Potrubie bude vidieť. Tam sa urobí ventil. Vadí mi to, že mi pokazí vzhľad novej kuchyne.
Chcela by som sa spýtať, či je aj iný spôsob a hlavne či splňaju všetky bezpečnostné predpisy.
Ďakujem z aodpovede!
Zlata
LukyKs
02.04.14,18:29
Pred výmenou kuchyne vymeň plynára

- materiál : niekedy sa dáva železu / meď / hliníkoplast
- plyn je pod tlakom = nemusí mať spád = na 99 % sa dá schovať

PS
Ak máš elektrickú rúru, budeš musieť ťahať aj kábel - rúru 10A zásuvka neutiahne
zlatica.turisova
02.04.14,18:57
a čo sa týka bezpečnosti? Nemá vplyv materiaál na bezpečnosť? Dá sa napr. zistiť únik plynu aj keď je potrubie schované na 99% a v prípade zistenia úniku sa dá problém bez väčších problémov odstrániť? Prístroj na meranie úniku zachytí v oboch prípadoch únik plynu? díky
LukyKs
02.04.14,20:08
Raz dobre urobené potrubie drží

materiál ako materiál
tieto používané sú dostatočné
nedaj sa nahovoriť na meď - oblbujú s ňou kvoli cene

po rokoch najčastejšie povolia spoje / tesnenia
únik plynu
- preto ho odorizujú,aby bolo cítiť smrad ak uniká
- rozumná doba, po akej skontrolovať tesnosť je v normách
- najjednoduchší prístroj je mydlová voda

Ak nevieš spávať (aj takí možu byť :D ), možeš medzi normovanými termínmi 1-2 x skontrolovať spoje sama