chuty
03.04.14,17:07
Dobry deň.
Poraďte prosím. Dcére sa počas noci vytvorila veľká hrča na čele priemerom 4-5 cm. Isto sa počas dňa nikde neudrela. Deň pred tým mala ráno opuchnuté uzliny, lekárka predpísala antibiotika, Má to súvis? Co to môže byť. V týchto dňoch sa pripravovala na ťažkú skúšku, po jej absolvovaní nastali také problémy. Ďakujem za radu.

Ďakujem všetkým na odpovede.
Dcéra sa priznala k intenzívnej - neodbornej kozmetika (http://www.porada.sk/kozmetika#__AUTOKW) čela.
Lekárka to posúdila ako veľké akné - absces, predpísala kortikoidnu masť a odporučila ďalej užívať antibiotika. Do dnešného večera ta hrča sa stratila o 80%, ostáva len chrasta. Pre dcéru je to veľké ponaučenie aby bola opatrnejšia pri čistení pleti. Ešte raz ĎAKUJEM.
avalik
03.04.14,15:11
moze to byt od akne az po neziaduce ucinky lieku, pripadne ina komplikacia

urcite by som to neriesila az vecer vypisovanim na internete ale dceru by som poslala pocas dna k lekarovi
terezamaria
03.04.14,15:44
Môže to byť poštípané alebo reakcia na lieky, resp. nejaká iná diagnóza. Do rána by som priložila šťavu z aloe a ráno to riešila okamžite u lekára.
korela
03.04.14,15:44
Aké máva trávenie a vylučovanie? Je v poriadku?
BXLmiami
03.04.14,16:54
Najpravdepodobnejší je vred.Antibiotiká sú dané (http://www.porada.sk/dane#__AUTOKW) správne.
sosak
04.04.14,14:52
Toto je najpravdepodobnejšie neodborné ošetrenie ( vytláčanie ) alebo mechanické podráždenie akné - vyrážky. Riešili sme taký istý problém u nášho syna. Čelo je veľmi citlivé, pri vytláčaní akné sa obsah dostal do hlbších štruktúr a následok je zápal. Niekedy trvá aj niekoľko hodín, kým sa takto prejaví.
555555
04.04.14,17:48
Najlepší na to je masť Pytiol z lekárne.Mám vyskúšané .
a_je_to
04.04.14,17:52
No ak na toto patria antibiotiká ... tak tak naše zdravotníctvo je už iba útočišťom hlupákov lekárov, pachtiacich po bonusoch za predpisovanie liekov a a prosperity farmaceutických predajní a firiem. Nič iné. Na toto stačí vatový obklad zo švédskych bylín, alebo bieleho vína ... do rána. Nič viac. Dcéra asi nepovedala celú pravdu, ale asi si robila " intenzívnu a nervóznu kozmetiku" a to sú následky. Opuchnuté uzliny ... mohli byť, ale s týmto pravdepodobne nesúvisia ... nemajú ako.
Katy a R
04.04.14,18:00
nemáš pravdu ... vééľmi nebezpečné to môže byť !
BXLmiami
04.04.14,18:09
Skvelý nápad,kajám sa.Nakoniec prírodná selekcia tiež nie je zlá.
chuty
04.04.14,18:26
Ďakujem všetkým na odpovede.
Dcéra sa priznala k intenzívnej - neodbornej kozmetika (http://www.porada.sk/kozmetika#__AUTOKW) čela.
Lekárka to posúdila ako veľké akné - absces, predpísala kortikoidnu masť a odporučila ďalej užívať antibiotika. Do dnešného večera ta hrča sa stratila na 80%, ostáva len chrasta. Pre dcéru je to veľké ponaučenie aby bola opatrnejšia pri čistení pleti. Ešte raz ĎAKUJEM.
a_je_to
06.04.14,13:38
Problém je už zrejme doriešený. Iba na dovysvetlenie ... podanie antibiotík ja uznávam vtedy, keď ide o zabránenie samovoľnému šíreniu bakteriálnej nákazy oslabených slizníc, vnútorných orgánov a pod. Kortikoidy ? Ani neviem, ide o hormonálny prípravok, s nežiadúcimi vedľajšími účinkami na metabolizmus. Obidvoje rozhodia vlastnú vnútornú biochémiu tela. Neviem, či je pre mladú kočku dôležitejšie, aby hrča vplyvom kortikoidov zmizla o dva dni skôr, než sama od seba. Lebo v hre nie je len okamžitý efekt lekárskeho zákroku, ale aj uchovanie vlastnej schopnosti organizmu vysporiadať sa so zdravotným problémom. Prírodnú selekciu antibiotikami a hormonálnymi liekmi nezastavíme, iba presunieme do inej oblasti vplyvu. Dosiahneme síce dvojnásobne rýchlejšie zastavenie zápalu, ale dovolíme, aby sa selekcia vyzverila na reprodukčnom zdraví dievčaťa ... imunite a podobne. Ak sa jej po čase objavia napr. plesne na pokožke, budeme urýchlene utekať k lekárovi po iný účinný kortikoid . A lekár (http://www.porada.sk/lekar#__AUTOKW) jej ho vďačne predpíše.
BXLmiami
07.04.14,04:42
:-)) Poučil si ma.A teraz sa láskavo postav a pozri do zrkadla a vyhmataj tú veľkú cievu čo ide cez čelo.Sú to totižto cievy priamo napojené na mozog.A teda silná bakteriálna infekcia,ktorou vred/absces/určite je a na ktorú reagoval organizmus zvýšenou teplotou a ano,aj uzlinami,MUSI byť liečená antibiotikami,inak riskuješ život pacienta.No a teraz daj otázku z účtovníctva,poradím Ti tak kompetentne ako si poradil ty.
korela
07.04.14,05:22
Ako?
a_je_to
07.04.14,07:33
.. he he ... nebudem ... asi si ... mojím príspevkom trafená lekárka, alebo lekárnička. Ale ! Ak by som sa mal spätne držať Tvojej rady ... tak som celú pubertu na antibiotikách a kortikoidoch. A nielen ja. Ale ... keďže moja veľká cieva na čele ani netušila, aké nebezpečenstvo jej hrozí ... vyhojila sa aj po potieraní domácou pálenkou. Asi tak. Dnešná medicína je okrem iného aj šermovanie absurdnou zodpovednosťou. Ktorá sa nakoniec vyvlečie aj tak zo všetkých následkov a úrad pre dohľad jej pri tom iba pomôže. Čo som už ja u svojej lekárky napodpisoval reverzov ... a tu som. Viem, že by sme donekonečna mohli ťahať a polarizovať túto tému, ale ... iba by sme si potvrdzovali svoje stanoviská ... netreba
555555
19.05.14,05:52
na sebe .