stupolik
03.04.14,19:00
dobrý den.



ja mam tiež požicku v spolocnosti poohotovost. domov mi prisla predexekucna vyzva ale v tej advokatskej kancelarii o nej nic nevedia. ale pritom požicku riadne platim po 25 eur každy de, aby nenarstali uroky. a stale mi vyvolavaju so spolocnosti platit sa oplati,že bola posunuta moja požicka od pohotovosti k nim a pritom mi žiadny papier domov neprisiel.



platim aj nadalej spolocnosti opohotovost priamo do ruk obchodneho zastupcu a mam aj potvrdenia.

mam v tom pokracovat aj nadalej takto.



dakujem
misoft
03.04.14,17:10
Oznám Platiť sa oplatí, že svoje finančné záväzky si riadne plníš a vieš to zdokladovať.
Ďalej si nechal od Pohotovosť vystaviť priebeh splátok a upozorni ich, že i napriek splátkam bola ich pohľadávka podstúpená neoprávnene inej firme, čo považuješ sa istú formu vydierania.
Za ďalšie - napíš do "tej advokátskej" kancelárie list, v ktorom ich upozorníš, že v ICH mene od teba vymáha neoprávnene peniaze, ktoré "udajne" dlžíš, pričom ty pravidelne si svoje záväzky plníš a vieš to písomne zdokladovať.
Všetkých troch zároveň upozorni, že ak neprestanú s neoprávneným vymáhaním - podstúpiš to polícii.
misoft
03.04.14,17:13
Ešte doplním: všetko písomne a DOPORUČENE - pretože papier nepustí. Kópie listov u seba + podacie lístky archivovať!
avalik
03.04.14,17:28
podla mna problem moze byt v tom, ze platis splatky obchodnemu zastupcovi a nie na ucet firmy - odovzdava obchodny zastupca platby v termine?

pozri sa do zmluvy ako tam mas uvedene splacanie
kopretinka
03.04.14,17:33
tieto pôžičky sa nesplácajú na účet firmy,ale priamo do ruky.Obchodný zástupca musí vždy vystaviť potvrdenie.....
misoft
03.04.14,17:33
Tiež pravda, ale pokiaľ "obchodný zástupca" je Pohotovosťou poverený k nejakej činnosť - ten by mal tie splátky odvádzať na účet spoločnosti. Plus pre @stupolik-a je to, že má o "splátkach" potvrdenia. A preto som aj písal:
"Ďalej si nechal od Pohotovosť vystaviť priebeh splátok a upozorni ich, že i napriek splátkam bola ich pohľadávka podstúpená neoprávnene inej firme, čo považuješ sa istú formu vydierania." - to by ich malo naštartovať, aby začali zisťovať, kde je pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) zakopaný.
Ale po pravde: Pohotovosť je nebankovka - u nich nie je nič 100%-tné a kóšer....
avalik
03.04.14,17:42
kopretinka na stranke maju uvedeny sposob splatok http://www.pohotovost.sk/stranka/67-Casto-kladene-otazky
kopretinka
03.04.14,17:53
aha,tak ja som robila obchoďáka pre provident,platili mi do ruky a ja som to do ruky dávala nadriadenému,všetko samozrejme len s potvrdenkou.......
stupolik
08.04.14,16:49
ja mam tiež pôžičku y pohotovosti, platím ju priamo do rúk mojho obchodného zástupcu a doklady o zaplatení posielam postou na adresu firmy platiť sa oplati. začali sa mi vyhrážať exekúciou formou smsiek. doklad žiadny o tom nemam. takže to dalej platím na účet pohotovosti. nenechajte sa vydierať nekalými vymáhačskými praktikami firmy platiť sa oplatí.
janama3
08.04.14,19:05
A listy netreba doporučene, ale osobne do podatelne lístok od doporučene nehovorí nič o obsahu obálky iba o obálkr
misoft
09.04.14,07:10
Takže ťa niekto poriadne ojebabráva! avalik sem hodila link http://www.pohotovost.sk/stranka/67-Casto-kladene-otazky - a tam je presne napísané, ako sa spláca - ŽIADNY obchodný zástupca - na účet spoločnosti cez banku!

!"Aká je forma splátok?
Naše úvery sa splácajú formou mesačných splátok vkladovými lístkami Poštovej banky, prevodom, alebo vkladom na účet v rôznych bankových domoch."!

A ešte ma napadlo! Over si v Pohotovosti, či ten "obchodný" zástupca pre nich pracuje. Ja mám taký dojem, že už dávno nie a tvoje "splátky" si jednoducho pchá do vlastného vrecka - preto odrazu sa ozvala Platiť sa oplatí - lebo si Pohotovosti NEPLATIL!
tictac7
09.04.14,07:39
...to potom môžu zrušiť poštu a všetky kuriérske služby - každý všade bude len osobne chodiť....
stupolik
12.04.14,12:46
dakujem za radu, obchodný zástupca to plati pravidelne na ucet pohotovosti, za každým, ked donesiem dalsiu splatku, mi ukaže doklad o tom, že vložil moje peniaze na ucet. mam aj tie fotokopie. o priamom vklade na ucet.

totalna birokracia, dalej budem platit tak ako mam a hotovo. žiadne vidieranie.........
janama3
17.04.14,11:03
Ja to robím tak (ak chcem mať istotu)
Vy si robte ako chcete :D