barlova
03.04.14,19:24
Ak v spoločnosti /s.r.o./ sú dvaja spoločnici je potrebné zaslať na FS zápis z valného zhromaždenia alebo stačí oznámenie o schválení závierky ?
Tweety
03.04.14,17:25
Ano, VZ musí zasadať aspoň raz ročne.
barlova
03.04.14,17:27
avalik
03.04.14,17:49
Posiela sa oznamenie o schvaleni uctovnej zavierky - informacia ako je dostupna na stranke Financnej spravy - a aj tu na porade - hore je vyhladavac

Informacie o valnom zhromazdeni mas v Obchodnom zakonniku.
vojo
03.04.14,17:53
Ja mam informaciu ze uz na sud netreba nic posielat uz to riesi danovy urad
Tweety
03.04.14,17:54
Áno rieši, ale oznámenie o schválení ÚZ treba na DÚ zaslať.
vojo
03.04.14,18:03
No ja uz neviem, danovaci tvrdia ze netreba, niektore uctovnicky tiez , tak uz teraz opat neviem... Asi bude najlepsie zavolat na prislusny sud....
vojo
03.04.14,18:09
vojo
03.04.14,18:11
§ 23b
Na začiatok

(1) Ak odsek 2 neustanovuje inak, dokumenty podľa § 23 ods. 2 vyhotovené v listinnej forme sa doručujú miestne príslušnému daňovému úradu. Miestne príslušný daňový úrad prevedie dokumenty prijaté v listinnej forme do elektronickej formy a postúpi ich v elektronickej forme aj listinnej forme správcovi registra do piatich pracovných dní.
(1) Ak odsek 2 neustanovuje inak, dokumenty podľa § 23 ods. 2 vyhotovené v listinnej podobe sa doručujú daňovému úradu. Na účely tohto zákona sa za doručený dokument daňovému úradu považuje dokument, ktorý obsahuje správne vyplnené všeobecné náležitosti podľa § 17 ods. 2 písm. a) a b). Daňový úrad dokumenty prijaté v listinnej podobe prevedie do elektronickej podoby a overí, či majú správne vyplnené všeobecné náležitosti podľa § 17 ods. 2 písm. a) a b). Ak všeobecné náležitosti účtovná jednotka nevyplnila správne, daňový úrad ju vyzve, aby nesprávnosti odstránila v ním určenej lehote. Doručený dokument a oznámenie podľa § 23a ods. 4 postúpi daňový úrad v elektronickej podobe prostredníctvom Finančného riaditeľstva Slovenskej republiky správcovi registra do desiatich pracovných dní za účtovné jednotky podľa § 23 ods. 6 písm. a) až d) a do 30 kalendárnych dní za ostatné účtovné jednotky.
avalik
03.04.14,18:15
ale ved tu nikto netvrdi, ze sa posiela na sud - UZ sa posiela na DU, ak sa posle neschvalena, nasledne sa musi poslat oznamenie o schvaleni - a to tiez len na DU
barlova
03.04.14,18:16
na FS je potrebné zaslať len oznámenie to mi je jasné, čítala som na porade. Je mi len čudné , že sú len dvaja a musí sa konať VZ. Zapisovateľ, prítomní ....